Neapdairūs šiukšlintojai tarp atliekų miške paliko ir asmeninių daiktų

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio miškų kontrolės skyriaus pareigūnai nustatė asmenis, miške netoli Utenos atsikračiusius apie 100 kilogramų buitinių atliekų. Be skirtos 150–300 eurų baudos, jie turės atliekas surinkti ir priduoti teisėtiems atliekų tvarkytojams.

Panevėžio miškų kontrolės skyriaus pareigūnai, gavę pranešimą apie išpiltas šiukšles miške netoli Utenos, nuvykę į nurodytą vietą rado dvi krūvas (apie 100 kg) buitinių atliekų. Kadangi tarp atliekų buvo rasta daug asmeninių daiktų (net mobiliųjų telefonų), aplinkosaugininkams buvo lengviau nustatyti pažeidėjus.
Parodžius nenuginčijamus įrodymus, asmenims neliko nieko kito, kaip prisipažinti, kad atliekos priklauso jiems, ir nurodyti, kuris šeimos narys padarė šį pažeidimą.
Už šį pažeidimą pažeidėjui gresia 150–300 eurų bauda, taip pat teks surinkti atliekas ir perduoti teisėtam atliekų tvarkytojui, o tada aplinkosaugininkams pateikti jų pridavimą įrodančius dokumentus.
„Miškų teršimas atliekomis yra skaudi problema, dažnai sunku nustatyti pažeidėjus, todėl kartais atliekas tenka tvarkyti miškų savininkams asmeninėmis lėšomis. Tačiau norime atkreipti dėmesį, kad dabartinės technologijos leidžia stebėti miško keliukais vykstančių transporto priemonių judėjimą, užfiksuoti tokius teršėjus ir pareigūnams telieka identifikuoti asmenis. Kartu pabrėžiame, kad į tokius atvejus žiūrime ypač atsakingai ir taikome griežčiausią atsakomybę“, – sakė Panevėžio miškų kontrolės skyriaus vedėjas Albertas Mikašauskas.
Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui telefonu 8 (5) 2732995.

Aplinkos apsaugos departamento inf., asociatyvi nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas