Implantų padengimas plazma – raktas į sėkmingą ir ilgaamžę dantų implantaciją

Dantų implantacija – patikimiausias ir ilgaamžiškiausias prarastų dantų atkūrimo būdas. Į žandikaulio kaulą įsriegtas natūralios danties šaknies pakaitalas – implantas – ir vėliau ant jo fiksuojamas danties protezas efektyviai atkuria kramtymo funkciją, šypsenos estetiką, apsaugo nuo kaulo tirpimo ir padeda išvengti prarasto danties sukeliamų fizinės bei emocinės sveikatos problemų.

Medicinos technologijoms nuolat tobulėjant, šiuolaikinių implantų prigijimo rodiklis pasiekė 99,2 proc., o praėjus dešimčiai metų po implantacijos, funkcionuoja apie 98,5 proc. visų įsriegtų implantų. Siekiant pagerinti šiuos rodiklius ir užtikrinti šimtaprocentinę implantacijos sėkmę, vykdomi moksliniai tyrimai, kuriamos naujos implantų prigijimo rodiklių gerinimo priemonės. Apie vieną tokių inovacijų – dantų implantų padengimo plazma technologiją, jau naudojamą Kupiškio odontologijos klinikoje „Dantų meistrai“, pasakojo šios klinikos gydytojas odontologas Gotfridas Krujalskis.

Implantacijos specialistas sakė, kad esminis implantų klinikinės sėkmės veiksnys yra greita jų osteointegracija (suaugimas su kaulu), o vienas iš svarbiausių faktorių, pagreitinančių šį procesą – implanto paviršiaus hidrofiliškumas, t. y. jo savybė pritraukti kraują. O štai nors implantacijos metu sriegiami implantai visada yra sterilūs, jie nėra padengti hidrofilišku paviršiumi. Gamybos, sandėliavimo ir transportavimo metu implantų nepavyksta apsaugoti nuo sąlyčio su deguonimi, o ant turėjusio šį sąlytį metalo vyksta oksidacija, kaupiasi angliavandeniliai.

Išspręsti šią problemą padeda inovatyvi procedūra, kurios metu implantas, prieš sriegiant jį pacientui, apdorojamas plazmos spinduliu, taip pašalinant visus ant jo paviršiaus esančius angliavandenilius ir oksidus. Implanto paviršius tampa hidrofiliškas ir geriau pritraukia kraują, pagreitina kaulinių ląstelių migraciją, užtikrina ankstyvą kaulo mineralizacijos procesą, o implantas prigyja beveik du kartus greičiau. Moksliškai įrodyta, kad hidrofilišku paviršiumi padengtų implantų sukeliamo uždegimo ir neigiamų organizmo reakcijų į svetimkūnį rizika gerokai mažesnė“, – aiškino G. Krujalskis.

Padengus implanto paviršių plazma, po 30 sekundžių jį galima sriegti pacientui. Pasak gydytojo, plazma padengto implanto prigijimo laikas sutrumpėja net keturiomis savaitėmis, todėl nuolatinis dantų protezavimas, sugrąžinantis pacientui visavertę kramtymo funkciją ir estetišką šypseną, gali būti atliekamas po 2–3 mėnesių. Laikini protezai daugeliu atvejų gali būti pritvirtinti iš karto po procedūros, tad pacientai iškart gali džiaugtis atkurta dantų funkcija ir estetine išvaizda.

Naudojant šią inovatyvią technologiją, net itin sudėtingais atvejais, pacientui turint implanto atmetimo riziką didinančių sisteminių ligų ar žalingų įpročių, pavyksta užtikrinti teigiamą organizmo atsaką ir pasiekti itin gerų rezultatų.

„Iš patirties žinau, jeigu žmogus rūko, dažnai jis negali atsisakyti šio įpročio. Jei anksčiau dėl to kildavo didelė implanto atmetimo rizika, pasitelkiant naująją technologiją, pavyksta sėkmingai atkurti dantis net ir užkietėjusiems rūkaliams“, – sakė gydytojas.

G. Krujalskis taip pat prisiminė atvejį, kai į kliniką kreipėsi 57 metų pacientė, turinti aukštą kraujospūdį, serganti širdies ligomis, cukriniu diabetu ir vartojanti daug įvairių vaistų. Maža to, dėl prarastų dantų sukeliamų nepatogumų ji jautė ir didžiulį psichologinį diskomfortą. Moteris jau buvo apsilankiusi keliose klinikose, tačiau visose jai buvo siūlomas vienas sprendimas – išimamos plokšteles, dėl kurių ji nuolat jausdavo pykinimą.

„Pasitelkę naująjį implantų paviršiaus apdorojimo metodą, atkūrėme pacientei visus dantis – apatinio žandikaulio ant keturių, viršutinio – ant šešių implantų. Implantai sėkmingai prigijo, atlikus protezavimą, pacientė gali nevaržomai bendrauti, šypsotis, kramtyti, pagerėjo ir jos emocinė savijauta. Galime pasidžiaugti, kad nors protezavimas atliktas jau prieš pusantrų metų, jokių problemų iki šiol nepastebėjome“, – sakė implantacijos specialistas.

Manančius, kad inovatyvi procedūra gali būti labai brangi, gydytojas nuramina, jog implanto padengimas plazma kainuoja vos 50 eurų. Pasak jo, dėl patrauklios kainos ir savo privalumų ši technologija tampa vis populiaresnė.

„Šiuolaikinės odontologijos tikslas – užtikrinti, kad dantų atkūrimo procesas būtų kuo greitesnis ir komfortiškesnis, o naujos technologijos leidžia pasiekti itin gerų rezultatų. Daugiau apie jas sužinoti galite kovo 14 d. 18 val. Utenoje (Aušros g. 47) vyksiančiame seminare apie dantų implantaciją. Susitikimo metu atsakysiu į visus Jums rūpimus klausimus, Jūsų lauks specialūs dantų atkūrimo pasiūlymai ir nemokama konsultacija. Registruokitės telefonu +370 615 66655. Laukiu Jūsų“, – baigdamas pokalbį kvietė G. Krujalskis.

Odontologijos klinikos „Dantų meistrai“ inf.


Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas