S. Butterfiedo metimas padovanojo „Juventus“ klubui pirmąją sezono pergalę

Spencerio Butterfieldo dvitaškis aidint finalinei rungtynių sirenai išplėšė pirmąją Utenos „Juventus” klubo pergalę šių metų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Uteniškiai savo aikštelėje 72:70 (22:15, 22:21, 14:17, 14:17) palaužė Šiaulių „Šiaulių” ekipą.

„Juventus” šiame mače vis dar žaidė be traumuotų Edgaro Stanionio, Edgaro Želionio ir Sauliaus Kulviečio, bet komandai jau padėjo Raimundas Danys.

Nors pirmuosius taškus šiose rungtynėse pelnė šiauliečiai, „Juventus” atsakė spurtu 8:0 ir po Aido Viskonto bei Spencerio Butterfieldo tritaškių sužaidus tris minutes išsiveržė į priekį – 8:2. Tolimas Martyno Linkevičiaus metimas leido aikštės šeimininkams dar labiau padidinti persvarą (18:11), kuri nepakito iki pat kėlinio pabaigos – 22:15.

Antrojo kėlinio pradžioje dar vieną tritaškį pataikė A. Viskontas, dvi baudas pataikė Chavaughnas Lewisas ir „Juventus” pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis – 27:17. Nors po Utenos komandos naujoko Raimundo Danio metimo „Juventus” atotrūkis šoktelėjo iki trylikos taškų (42:29), ketvirčio pabaigą geriau sužaidė šiauliečiai, kurių deficitas įpusėjus mačui siekė aštuonis taškus – 36:44.

Egidijus Dimša pirmosiomis trečiojo kėlinio sekundėmis vėl padidino „Juventus” persvarą iki dviženklės (46:36), bet penkis taškus be atsako pelnė Artūras Jomantas, dvitaškį pridėjo Assemas Marei’us ir svečiai ėmė kvėpuoti uteniškiams į nugaras – 43:46. Sudėtingu momentu du taškus pelnė Paulius Petrilevičius, iš toli pataikė A. Viskontas ir Rolandas Alijevas, tad prieš lemiamas dešimt minučių „Juventus” vėl kiek nutolo – 58:53.

Ketvirtąjį kėlinį tritaškiu pradėjo „Šiauliai”, bet S. Butterfieldas atsakė tuo pačiu, Rolandas Alijevas pridėjo dvitaškį ir Gediminas Petrauskas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 63:56. Netrukus savo spurtu atsakę šiauliečiai po labai ilgos pertraukos išlygino rezultatą (66:66), bet Ch. Lewiso ir R. Alijevo metimai dar sykį leido „Juventus” kiek nutolti – 70:66. Visgi Gintaras Leonavičius pataikė iš toli, A. Marei’us realizavo baudos metimą ir prasidėjus priešpaskutinei minutei skirtumas dar sykį tapo lygus – 70:70. Po kelių nesėkmingų abiejų komandų atakų paskutiniam „Juventus” išpuoliui liko 3.9 sekundės, kurias metimu aidint finalinei sirenai užbaigė S. Butterfieldas – 72:70.

Nugalėtojams 15 taškų surinko Rolandas Alijevas, 13 – Spenceris Butterfieldas, 11 – Aidas Viskontas, 10 – Chavaughnas Lewisas, 7 – Egidijus Dimša, po 5 – Martynas Linkevičius ir Paulius Petrilevičius, 4 – Arminas Urbutis, 2 – Raimundas Danys.