LMKL reguliaraus sezono desertas: „Utena“ ir „Sūduva“ tarpusavio dvikovoje išspręs pirmosios vietos likimą

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) kovos artėja prie sezono kulminacijos, o kovo 15 dieną besibaigiantis reguliarusis sezonas atskleis likusį nežinomąjį – kuri lyderių ekipa užims pirmąją poziciją turnyro lentelėje.

Po 21 pergalę ir du pralaimėjimus turinti titulą ginanti „Utena“ bei praėjusio sezono sidabro laimėtoja Marijampolės „Sūduva“ tarpusavio susitikimu vainikuos LMKL reguliarųjį sezoną. Laimėjusi ekipa įsitvirtins pirmoje pozicijoje, o pralaimėjusi komanda žengs laipteliu žemiau.
Šį sezoną „Utenos“ ir „Sūduvos“ susitikimai buvo kaip niekada intriguojantys ir nenuspėjami. Krepšinio sirgaliai jau dabar tyliai šnabždasi ir prognozuoja finalą tarp šių ekipų, tačiau sunkiai nuspėja, kuri komanda įrodys savo pranašumą.
Šį sezoną uteniškės ir marijampolietės susitiko jau tris kartus – du sykius pergale džiaugėsi „Sūduva“, kartą – „Utena“.
Būtent šių komandų akistata atidarė 2015–2016 metų LMKL sezoną. Tą kartą Marijampolėje savo pranašumą 73:58 įrodė šeimininkės. Įtikinamai varžoves įveikusi „Sūduva“ metė rimtą paraišką dabartinėms čempionėms.
Tačiau jau antrasis lyderių susitikimas svarstykles išlygino. „Utena“ namuose pademonstravo visai kitokį žaidimą ir varžovėms įsižaisti neleido, kaip tai buvo pirmajame susitikime. Iki mačo pabaigos nebuvo aiški rungtynių baigtis, o vienas įdomiausių šio sezono susitikimų baigėsi įspūdingu Mantės Kvederavičiūtės dvitaškiu paskutinę sekundę ir uteniškių pergale rezultatu 75:73.
Sausio 9 dieną šios komandos į kovą stojo trečią sykį. Namuose komandinį žaidimą pademonstravusi „Sūduva“ ir vėl įrodė pranašumą – 72:64.
Jei „Utena“ šį sezoną patyrė pralaimėjimus tik prieš savo tiesioginę varžovę „Sūduvą“, tai marijampolietėms netikėtą smūgį sudavė ir Vilniaus „Kibirkšties“ merginos. Praėjusių metų lapkričio 10 dieną sostinėje 79:67 „Sūduva“ turėjo pripažinti vilniečių pranašumą. Shenitos Landry ir Lauros Juškaitės vedama „Kibirkštis“ nepaliko šansų varžovėms ir pademonstravo jaunatvišką maksimalizmą.
Maža to, „Sūduva“ šiame mače neteko ir pagrindinės komandos įžaidėjos Dovilės Saurazaitės, kuri patyrė sunkią kryžminių kelio raiščių traumą ir baigė sezoną. Tiesa, marijampolietės į savo gretas pasikvietė legionierę Shanika Butler, kuri sėkmingai įsiliejo į žaidimą ir diriguoja savo komandai.
Atsižvelgiant į statistiką, „Sūduva“ šį sezoną tiksliau meta dvitaškius (54,7 proc. prieš 49,3 proc.) bei tiksliau atakuoja iš toli (39,2 proc. prieš 33,8 proc.). Tuo tarpu „Utena“ sėkmingiau kovoja dėl atšokusių kamuolių (vidutiniškai 44.4 kam. prieš 40) bei perima daugiau kamuolių – vidutiniškai 11,7 prieš 9,7. Tiesa, uteniškės šiame susitikime turės ir dar vieną svarbų faktorių – namų aikštelę ir gausiai susirenkančius sirgalius. Uteniškių namų rungtynes stebi vidutiniškai 200 žiūrovų, o „Utena“ yra labiausiai lankoma LMKL komanda.
Kova dėl reguliaraus sezono nugalėtojos vardo tarp „Utenos“ ir „Sūduvos“ prasidės kovo 15 dieną 18 valandą Utenos daugiafunkciame sporto centre.

LMKL inf., Augusto Didžgalvio nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas