„Lietuvos rytas“ vos išnešė sveiką kailį

Praėjusį sekmadienį Utenos daugiafunkciame sporto centre vyko tikra krepšinio šventė. Uteniškiai ne tik gėrėjosi puikiomis Lietuvos krepšinio lygos rungtynėmis tarp Utenos „Juventus” ir Vilniaus „Lietuvos ryto” klubų, bet ir prieš varžybas stebėjo gražų šventinį akcentą – Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas skaitė savo sukurtą odę „Juventus” klubui. Generaliniams komandos rėmėjams buvo įteikti analogiški medaliai, kokius „Juventus” komanda gavo už iškovotą trečiąją vietą Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.

Meras skaitė odę

Meras A. Katinas savo įsipareigojimą įvykdė, nes prieš susitikimą su „Lietuvos rytu” Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalyje buvo prisižadėjęs parašyti odę ir ją viešai perskaityti, jei „Juventus” laimės prieš vilniečius. Taip ir nutiko.
Mero odė nebuvo vienintelis šventinis akcentas. Utenos klubo vadovybė nusprendė padėkoti generaliniams komandos rėmėjams ir prieš dvikovos pradžią jiems įteikė analogiškus medalius, kokius „Juventus” komanda gavo už iškovotą trečiąją vietą Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.
Medaliai buvo įteikti rajono savivaldybės merui A. Katinui, „Utenos alaus daryklos”, „Rokiškio sūrio”, „Umaro”, „Norfos” bei „Vytrolmos” įmonių vadovams.
Šventės pradžia žadėjo ir šventišką pabaigą, tačiau ją apkartino „Lietuvos ryto” pergalė rezultatu 87:85, kurią svečiams iš sostinės pavyko išplėšti paskutinėmis mačo sekundėmis. „Juventus” po septynių iš eilės laimėtų susitikimų Lietuvos krepšinio lygoje turėjo pripažinti vilniečių pranašumą.

„Lietuvos rytas” pirmavo tik pirmą kėlinį

Pirmieji į krepšį Vytauto Šulskio dėka įmetė „Juventus” krepšininkai, o sužaidus pusę pirmo kėlinio, rezultatas buvo lygus 11:11. Pirmosios minutės pertraukos po Valdo Vasyliaus tikslaus dvitaškio su pražanga paprašė svečių strategas Rimas Kurtinaitis. Į „Lietuvos ryto” tritaškių seriją tokiu pat metimu atsakė Jamaras Diggsas ir rezultatą persvėrė 17:15, tačiau svečių centras Drew Gordonas po dėjimo rezultatą išlygino 17:17. Kėlinio pabaigoje vilniečiai pasinaudojo keliomis „Juventus” krepšininkų klaidomis ir po pirmųjų dešimties minučių turėjo minimalų pranašumą – 20:19.

Du kėliniai baigėsi solidžiu „Juventus” pranašumu

Antas kėlinukas prasidėjo „Lietuvos ryto” klaida. „Juventus” centras Vaidas Čepukaitis sumetė baudas, du taškus pridėjo komandos kapitonas Gytis Sirutavičius, tritaškiais pasikeitė Jamesas Baronas su J. Diggsu, o po V. Čepukaičio dėjimo R. Kurtinaitis vėl priverstas prašyti minutės pertraukos, nes „Juventus” nutolo 28:23. Po pasitarimo svečiai įjungė aukštesnę pavarą ir, pradėję kovoti dėl kiekvieno aikštės centimetro, rezultatą sušvelnino iki 36:34. Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei V. Šulskis smeigė tritaškį, Dainius Šalenga ataką baigė galingu dėjimu ir skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis – 46:36. Per likusį laiką komandos pasikeitė tiksliomis atakomis ir įpusėjus mačui „Juventus” toliau turėjo dešimties taškų pranašumą – 51:41.
Trečią kėlinį abi komandos pradėjo klaidomis. Pirmus taškus po 2 minučių žaidimo įmetė D. Šalenga 53:41, tačiau po D. Gordono dėjimo ir Roberto Giedraičio tritaškio „Juventus” strategas Antanas Sireika buvo priverstas prašyti minutės pertraukos (53:46). Prie „Juventus” krepšio ir toliau smaginosi R. Giedraitis su D. Gordonu ir „Lietuvos rytas” priartėjo 60:55. Kėlinyje likus žaisti pusantors minutės rezultatas nesikeitė, tačiau V. Šulskio dvitaškis, o tiksint paskutinėms sekundėms, G. Sirutavičiaus tritaškis rezultatą vėl sugrąžino dviženklį – 69:59.

Pergalė – tik paskutinėmis sekundėmis

Ketvirtojo kėlinio pradžioje skirtumas vėl sumažėjo iki penkių taškų (71:66), o po Jameso Barono dvitaškio komandas jau teskyrė vos trys – 71:68, tačiau po D. Šalengos tritaškio vėl rezultatas tapo solidesnis. Tie patys šeši taškai komandas skyrė ir įpusėjus kėliniui – 76:70. Likus žaisti tris minutes komandos naujokas Anthony Fisheris netikėtai, kaip sakė A. Sireika, be jokio derinio pataikė du tritaškius iš eilės ir rezultatas po labai ilgos pertraukos tapo lygus – 76:76. Likus komandoms žaisti 3,28 min. A. Sireika žaidėjus sukvietė pasitarimui. Likus žaisti dvi minutes rezultatas vėl tapo lygus – 82:82. Prasidėjus paskutinei susitikimo minutei J. Diggsas dvitaškiu su pražanga sugrąžino persvarą „Juventus” – 85:84. Per likusį laiką prasižengė V. Šulskis ir G. Sirutavičius, tačiau T. Brownas pataikė tik tris baudų metimus 85:87 ir šis rezultatas liko iki finalinės sirenos, nes paskutinėmis sekundėmis tiek G. Sirutavičiaus, tiek J. Diggso metimai tikslo nepasiekė.

Ir vėl solidus įžaidėjo indėlis

„Juventus” komandai 22 taškus įmetė Jamaras Diggsas, 14 – Vaidas Čepukaitis, 13 – Vytautas Šulskis, 12 – Dainius Šalenga, 11 – Gytis Sirutavičius, 6 – Aaronas Bestas, 5 – Valdas Vasylius, 2 – Ovidijus Galdikas. „Juventus” komandoje nežaidė 201 cm ūgio puolėjas Spenceris Parkeris, nes abipusiu susitarimu nutraukė sutartį ir sekmadienio rytą amerikietis išvyko namo į JAV.
Nugalėtojų gretose su 19 taškų išsiskyrė Anthony Fisheris, Jamesas Baronas įmetė 14, Tayloras Brownas 13, Rokas Giedraitis 11 taškų. Pabaigoje mačo tik su amerikiečiais žaidęs buvęs „Juventus” puolėjas Laimonas Kisielius pasižymėjo tik 6 taškais.