„Juventus“ paskutinėmis sekundėmis pralaimėjo „Šiauliams“

Kovo 12 dieną Utenos „Juventus” krepšininkai išbarstė devynių taškų pranašumą ir pralaimėjimu pradėjo Baltijos krepšinio lygos (BBL) pusfinalio seriją. Uteniškiai svečiuose 69:73 (15:18, 16:18, 21:15, 17:22) nusileido Šiaulių „Šiaulių” krepšininkams. Prieš atsakomąją dvikovą, kuri kovo 22 dieną vyks Utenoje, „Juventus” komanda turi keturių taškų deficitą.

Pirmą ketvirtį sėkmingiau pradėję „Juventus” krepšininkai, vėliau prasidėjus paskutinei minutei, rezultatą išlygino (15:15), tačiau Rolandas Alijevas aidint finalinei kėlinio sirenai tritaškiu vėl išvedė į priekį šiauliečius – 18:15.
Antrojo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkai buvo įgiję penkių taškų persvarą (22:17), tačiau Arvydas Šikšnius pataikė iš toli, dvi baudas pridėjo po traumos atsigavęs „Juventus” centras Valdas Dabkus, dvitaškį įmetė Nikita Barinovas ir „Juventus” vėl išsiveržė į priekį – 24:22. Šio pranašumo išlaikyti uteniškiams nepavyko ir antrą kėlinį Utenos klubas turėjo penkių taškų deficitą – 31:36.
Trečiajame kėlinyje „Šiauliai” buvo įgiję devynių taškų pranašumą (40:31), tačiau uteniškiai atsakė atkarpa 8:0 ir sumažino deficitą iki minimumo – 39:40. Baigiantis kėliniui uteniškiai turėjo minimalų pranašumą – 52:51.
Paskutinį ketvirtį geriau pradėjo „Juventus” komanda, kuri po N. Barinovo dvitaškio su pražanga įgijo penkių taškų persvarą (58:53). Vėliau dar labiau nutolo – 61:53, o įpusėjus paskutiniam ketvirčiui komandas skyrė devyni taškai (67:58), bet keturis taškus iš eilės surinkę šiauliečiai privertė Utenos komandos strategą Dainių Adomaitį prašyti minutės pertraukėlės – 67:62.
Pačioje kėlinio pabaigoje „Juventus” krepšininkai vienas po kito buvo priversti palikti aikštelę dėl išnaudoto penkių pražangų limito, o „Šiaulių” klubas tuo puikiai pasinaudojo. Likus žaisti tris minutes rezultatas jau buvo lygus (69:69), o V. Šulskis prasidėjus paskutinei susitikimo minutei persvėrė rezultatą „Šiaulių” naudai – 71:69. Paskutinės svečių atakos metu Rashaunas Broadusas turėjo galimybę persverti rezultatą, tačiau nepataikė iš toli, o Gintaras Leonavičius dar dviem taškais padidino šiauliečių pranašumą – 73:69.
„Juventus” komandai po 13 taškų pelnė Rashaunas Broadusas ir Nikita Barinovas, 10 – Simas Buterlevičius, 8 – Arvydas Šikšnius, 7 – Edgaras Stanionis, po 6 – Saulius Kulvietis, Valdas Dabkus ir Egidijus Dimša.
Šiauliečių gretose išsiskyrė Rokas Giedraitis (20 taškų), Gintaras Leonavičius (13 taškų) bei Vytautas Šulskis, Rolandas Alijevas ir Julius Jucikas įmetę po 10 taškų.

„Utenos dienos” ir „Juventus” inf., A. Čižos nuotr.