„Juventus“ krepšininkai nušlavė ir Alytaus klubą

Sekmadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate Utenos „Juventus” iškovojo įtikinamą trečiąją pergalę iš eilės ir šiuo metu LKL turnyrinėje lentelėje užima tvirtą ketvirtą poziciją. Mūsų miesto komandą lenkia tik Klaipėdos „Neptūnas”, Vilniaus „Lietuvos rytas”, kurį uteniškiai egzaminuos ketvirtadienį, ir Kauno „Žalgiris”. Uteniškiai savo aikštelėje sekmadienį 71:63 (20:12, 10:10, 14:10, 18:22) pranoko Alytaus „Dzūkijos” klubą.

Nuo pat susitikimo pradžios aikštelėje užvirė atkakli kova. Vienu metu, pirmame kėlinyje, likus žaisti keturias minutes, rezultatas buvo lygus (9:9), bet aikštės šeimininkai ir toliau mėtė taikliai – 14:9. Edgaras Stanionis pataikė du tolimus metimus iš eilės, o Artūras Jomantas atsakė tik vienu analogišku metimu. Rezultatas po pirmo kėlinuko išaugo iki 20:12.
Vos prasidėjus antrajam kėliniui vėl E. Stanionis pirmą kartą padidino „Juventus” atotrūkį iki dviženklio (22:12), kuris išsilaikė beveik visas rungtynes, tačiau drama prasidėjo kai ketvirtą kėlinį dešimčia taškų be atsako pradėję svečiai sunaikino beveik visą „Juventus” persvarą (53:51), o svečių centras Adamas Lapeta po labai ilgos pertraukos išlygino rezultatą – 53:53. Tolimą metimą pataikęs E. Stanionis leido lengviau atsikvėpti arenoje susirinkusiems sirgaliams (56:53), o dar dar po keturių aikštės šeimininkų taškų skirtumas vėl pasiekė septynių taškų ribą – 60:53. Prasidėjus paskutinei minutei Rashaunas Broadusas metimu iš vidutinio nuotolio padidino „Juventus” persvarą iki šešių taškų (65:59), o per likusį laiką svečiai jau neišsigelbėjo. Utenos klubas iškovojo pergalę rezultatu 71:63.
Nugalėtojams 17 taškų pelnė Edgaras Stanionis, 11 – Simas Buterlevičius, po 10 – Rashaunas Broadusas, Arvydas Šikšnius ir Valdas Dabkus, 7 – Saulius Kulvietis, 4 – Darius Pakamanis, 2 – Vaidas Čepukaitis.
Svečių gretose išsiskyrė Adamas Lapeta (10 tšk.) bei Giedrius Gustas, Rokas Ūzas ir Michaelas Dixonas (po 10 tšk.).
Utenos komandai šiame mače negalėjo padėti puolėjas Nikita Barinovas, kuris prieš pat rungtynes pasijuto prastai.