„Juventus“, įveikęs Liepojos klubą, tapo geriausia Baltijos krepšinio lygos komanda

Utenos „Juventus” klubas laimėjo vieną svarbiausių iki šiol žaistų šio sezono dvikovų. Trečiadienį Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynėse savo aikštelėje 92:80 (22:18, 22:20, 27:19, 21:23) įveikė Liepojos „Liepaja/Triobet” komandą ir tapo ne tik C grupės nugalėtoja, bet ir geriausia reguliariojo sezono ekipa.

Turnyro aštuntfinalyje uteniškiai susitiks su Rygos „Barons kvartals” klubu. Kiekviename atkrintamųjų varžybų etape bus žaidžiama po du mačus.

Sauliaus Kulviečio tritaškiu ir keturiais Vaido Čepukaičio taškais prasidėjusiose rungtynėse pirmieji į priekį išsiveržė uteniškiai (9:4), tačiau likus žaisti tris minutes svečiai sumažino atsilikimą iki minimumo – 10:11. Po keitimo aikštelėje pasirodęs Edgaras Stanionis pelnė penkis taškus iš eilės, sėkmingai puolime rungtyniavo Arvydas Šikšnius, tad „Juventus” po pirmųjų dešimties minučių ir vėl kiek nutolo – 22:18.

Antrajame kėlinyje sužaidus keturias minutes Rashaunas Broadusas pelnė penkis taškus iš eilės, o aikštės šeimininkų pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis – 31:20. Nors svečiams vėl pavyko kiek priartėti, tritaškį pataikęs S. Kulvietis dar kartą atstatė dviženklį uteniškių atotrūkį – 35:24. Dar vieną spurtą 10:3 surengę Latvijos čempionato lyderiai prasidėjus priešpaskutinei ketvirčio minutei vėl gerokai priartėjo (34:38), bet įpusėjus mačui ir toliau priekyje buvo „Juventus” – 44:38.

Edgaro Želionio nesportine pražanga prasidėjusiame trečiajame kėlinyje uteniškiai netruko susigrąžinti dviženklę persvarą (48:38), bet Liepojos krepšininkai dar sykį sumažino atsilikimą iki šešių taškų – 46:52. Kėlinio pabaigoje „Liepaja/Triobet” ekipos vyr. treneris Uvis Helmanis buvo nubaustas technine pražanga, o tuo pasinaudoję Utenos krepšininkai prieš lemiamas dešimt minučių gerokai nutolo – 71:57.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje penkis taškus pelnė „Juventus” komandos naujokas Ovidijus Varanauskas, dvitaškį pridėjo S. Kulvietis ir uteniškių atotrūkis vėl pasiekė penkiolikos taškų ribą – 80:65. Per likusį laiką situacija aikštelėje jau kardinaliai nepakito ir Utenos klubas iškovojo pergalę rezultatu 92:80.

„Juventus” klube debiutavęs O. Varanauskas per 22 minutes pelnė 12 taškų, atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, 3 sykius suklydo, išnaudojo 5 asmeninių pražangų limitą ir surinko 8 naudingumo balus.
Nugalėtojams 24 taškus pridėjo Saulius Kulvietis, 15 – Edgaras Stanionis, 11 – Arvydas Šikšnius, po 9 – Simas Buterlevičius ir Rashaunas Broadusas, 6 – Vaidas Čepukaitis, 5 – Nikita Barinovas, 1 – Valdas Dabkus.

Svečių gretose išsiskyrė Marekas Jurevičius (22 tšk.), Arnoldas Helmanis (19 tšk., dvitaškiai 8/9) bei Gintas Antropas (10 tšk.).