J.Valančiūno taurė liko Utenoje

Pirmą kartą surengtame tarptautiniame Jono Valančiūno vardo taurės turnyre triumfavo šeimininkai. Finalo rungtynėse Utenos „Juventus” klubas 88:80 (27:22, 19:18, 23:19, 19:21) privertė pasiduoti Sankt Peterburgo „Zenit” komandą.

Aikštės šeimininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po Arvydo Šikšniaus tritaškio iškart kiek nutolo – 7:3. Nors rusams buvo pavykę atstatyti pusiausvyrą (13:13), Dariaus Pakamanio ir Valdo Dabkaus atakos vėl kiek truktelėjo uteniškius į priekį (19:15), o Edgaro Stanionio tritaškis su pražanga leido „Juventus” komandai įgyti penkių taškų persvarą – 27:22.

Antrajame kėlinyje Simo Buterlevičiaus vedini aikštės šeimininkai iškart kiek atitrūko (31:24), o netrukus padidino persvarą iki devynių taškų – 39:30. Nors Kyle’o Landry pastangų dėka „Zenit” komanda buvo beveik panaikinusi visą deficitą (38:41), įpusėjus mačui „Juventus” gerbėjai vėl galėjo kiek lengviau atsipūsti – 46:40.

Po didžiosios pertraukos sužaidus dvi minutes Rashauno Broaduso metimas pirmą kartą leido uteniškiams įgyti dviženklį pranašumą (52:42), o S.Buterlevičiaus tritaškis dar labiau nutolino šeimininkus – 59:45. Per likusį laiką svečiai daugiau taip ir nebuvo persvėrę rezultato savo naudai.

Nors lemiamo ketvirčio viduryje skirtumas buvo sumažėjęs iki penkių taškų (77:72), Sauliaus Kulviečio ir R.Broaduso tikslūs metimai intrigos atkurti jau neleido. Uteniškiai netruko susigrąžinti dviženklę persvarą, kuri nežymiai aptirpo tik paskutinėmis susitikimo sekundėmis.

Abiem komandoms po rungtynių buvo padovanotos specialiai šiam turnyrui užsakytos taurės, kurias įteikė Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas bei iš Pasaulio taurės turnyro grįžęs Jonas Valančiūnas.

Nugalėtojams 18 taškų surinko Rashaunas Broadusas, po 16 – Simas Buterlevičius ir Edgaras Stanionis, 13 – Saulius Kulvietis, 10 – Arvydas Šikšnius, 8 – Vaidas Čepukaitis, 4 – Valdas Dabkus, 3 – Darius Pakamanis.

Svečių komandoje išsiskyrė Kyle’as Landry, Walteris Horge’as, Andrejus Koščejevas bei Dejanas Borovnjakas.