BBL turnyre „Juventus“ ir toliau išlieka lyderiu

Baltijos krepšinio lygoje (BBL) iš septynių susitikimų, pralaimėję tik vienerias varžybas, „Juventus” krepšininkai tarp šešių komandų ir toliau išlieka lyderiais. Pirmame BBL susitikime po Naujųjų metų, trečiadienį, po didžiosios pertraukos jie 82:59 (17:21, 24:18, 21:8, 20:12) sutriuškino Kėdainių „Nevėžio” krepšininkus ir iš savo aikštės išėjo tvirtai iškėlę galvas.

Rungtynes dvitaškiais pradėję „Juventus” centras Vaidas Čepukaitis ir puolėjas Arvydas Šikšnius „užvedė” komandą pergalei. Tačiau svečiai nenuleido rankų ir atsakė spurtu 7:2, o sužaidus tris minutes „Nevėžis” persvėrė rezultatą savo naudai. Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus (14:14), bet kėdainiškiai vėl pelnė keturis taškus iš eilės ir atitrūko – 18:14. Svečiai sėkmingiau baigė ir pirmą ketvirtį, todėl po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje – 21:17.
Vos prasidėjus antrajam kėliniui kėdainiečių stratego Mindaugo Budzinausko auklėtinių pranašumas šoktelėjo net iki aštuonių taškų (25:17), bet Jauniaus Davniuko ir Simo Buterlevičiaus tritaškiai leido uteniškiams gerokai priartėti – 27:29. Likus žaisti dvi minutes, A. Šikšnius vėl persvėrė rezultatą „Juventus” naudai (37:36), o prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei komandas jau skyrė penki taškai (41:36). Per likusį laiką svečiai pelnė dar tris taškus, tačiau „Juventus” išliko priekyje – 41:39.
Trečiojo ketvirtis pradžioje penkis taškus iš eilės pelnė vėl A. Šikšnius, o aikštės šeimininkų pranašumas pasiekė šešių taškų ribą – 48:42. Netrukus technine pražanga už vaidybą buvo nubaustas kėdainiškių krepšininkas Lukas Brazdauskis ir „Juventus” pranašumas pirmą kartą viršijo dviženklę ribą – 55:44. Nesustabdomai žaidęs A. Šikšnius kėlinio pabaigoje pridėjo dar vieną tolimą metimą, du taškus pelnė „Juventus” legionierius Nikita Barinovas ir prieš paskutines dešimt minučių uteniškių atotrūkis jau buvo solidus – 62:47.
Paskutinis kėlinys šiame mače jau tebuvo formalumas. „Juventus” iškovojo pergalę rezultatu 82:59.
Nugalėtojams 18 taškų pataikė puikiai žaidęs Arvydas Šikšnius, 11 įmetė Simas Buterlevičius, 10 – Rashaunas Broadusas, po 9 – Saulius Kulvietis ir Vaidas Čepukaitis, po 7 – Edgaras Stanionis ir Valdas Dabkus, 6 – Jaunius Davniukas, 5 – Nikita Barinovas.
Svečių gretose po 4 taškų pasižymėjo Joshua Crawfordas bei Justas Tamulis, o Roderickas Camphoras įmetė 10 taškų.

„Utenos dienos” ir „Juventus” inf., Vytauto Ridiko nuotr.