Prasideda Lietuvos kariuomenės pratybos „Perkūno griausmas 2018“

Birželio 1 dieną Lietuvoje prasideda didžiausios šalies istorijoje nacionalinės pratybos „Perkūno griausmas 2018“. Dvi savaites truksiančiuose mokymuose Lietuvos ginkluotosios pajėgos tiek savarankiškai, tiek ir su NATO sąjungininkais treniruosis vykdyti plataus spektro valstybės ginkluotos gynybos operacijas.

Mokymuose dalyvaus Lietuvos kariuomenės padaliniai ir kitos LR ginkluotosioms pajėgoms priskiriamos vidaus saugumo tarnybos, Krašto apsaugos ir Vidaus reikalų ministerijoms pavaldžios institucijos ir civilinės organizacijos. Pratybose taip pat dalyvaus NATO sąjungininkai – Vokietijos vadovaujamos NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų kariai ir Portugalijos rotacinių pajėgų padalinys.

„Šių metų birželio mėnesį Lietuvoje vyks eilė saugumo prasme Lietuvai ir Baltijos regionui ypatingai reikšmingų tarptautinių pratybų. Svarbiausios iš jų – tai didžiausios Lietuvos kariuomenės istorijoje nacionalinės pratybos „Perkūno Griausmas 2018″. Kiekvienos iš šių pratybų turi savo tiesioginių vadovybių iškeltus tikslus ir siekinius.

Lietuvai aktualu tai, kad visas šias pratybas vienija vienas pagrindinis tikslas – Lietuvos ir regiono saugumo užtikrinimas. Visos šios pratybos yra pabrėžtinai gynybinio pobūdžio, su tikslu rengtis užtikrinti šalių suverenitetą,” – spaudos konferencijoje sakė mokymams vadovaujantis Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras.

Pratybose „Perkūno griausmas 2018″ dalyvaus iki 9 000 karių ir kitų institucijų atstovų.

„Siekdami išlaikyti skaidrumo ir atvirumo dvasią, Lietuva į pratybas pakvietė stebėtojus iš Rusijos, Baltarusijos, Švedijos ir Suomijos,” – akcentavo generolas V. Vaikšnoras.

Jau artimiausiu metu Lietuvoje ir Baltijos šalyse vyks keletas regiono saugumą stiprinančių didelio masto tarptautinių karinių pratybų, todėl jau artimiausiomis dienomis šalies teritorijoje gyventojai pamatys pirmąsias karines transporto priemonių kolonas. Didžiausias judėjimas laukiamas birželio 6-9 dienomis, kai vyks JAV Sausumos pajėgų II kavalerijos pulko persidislokavimas. Jo metu apie tris tūkst. JAV karių su 1500 kovinės technikos vienetų persidislokuos iš Vokietijos į Baltijos šalis ir Lenkiją.

Šis didžiausias iki šiol Lietuvoje vykdytas tokio masto karinės technikos judėjimas numatomas per Kalvarijų užkardą, kiek mažesnis – per Lazdijų. Technika nuo Kalvarijų užkardos judės per visą Lietuvos teritoriją į pratybų vietas Lietuvos kariniuose poligonuose. Birželio 18-21 dienomis iš pratybų vietovių JAV kariai keliais iš Lietuvos teritorijos grįš į nuolatines dislokacijos vietas.

Lietuvos kariuomenė rekomenduoja gyventojams, birželio 6-9 ir 18-21 dienomis  planuojantiems savo keliones per Lazdijų ar Kalvarijų pasienio punktus, numatyti, kad dėl labai intensyvaus karinės technikos judėjimo kelionė gali užtrukti kiek ilgiau.

„Kariuomenės atstovai kartu su kitomis Lietuvos valstybinėmis institucijomis kruopščiai planuoja technikos kolonų judėjimą. Tikimės ir visuomenės paramos bei supratimo,” – sakė generolas V. Vaikšnoras.

Lietuvos kariuomenės inf., Alfredo Pliadžio nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas