Kaip atnaujinti senas lubas be didelių išlaidų?

Senos lubos gali sugadinti visą kambario išvaizdą ir sukelti daug problemų, pvz., gali įsiveisti pelėsis, kauptis dulkės, gali atsirasti triukšmo pralaidumas ar šilumos nuostoliai. Tačiau, ne visada reikia griauti ar keisti visas lubas, jei norite jas atnaujinti. Yra daug būdų, kaip pagerinti jų būklę ir estetiką be didelių išlaidų ir sudėtingų darbų. Šiame straipsnyje mes pateiksime keletą patarimų, kaip atnaujinti senas lubas savomis rankomis.

Visada svarbu reguliariai valyti lubas ir imtis dezinfekcinių priemonių

Pirmas žingsnis yra nuvalyti ir dezinfekuoti lubas nuo nešvarumų, dėmių, pelėsio ar kitų kenksmingų medžiagų. Tam galite naudoti vandenį su muilu, acto tirpalą, baliklį ar kitus valiklius, kurie tinkami jūsų lubų medžiagai.

Būkite atsargūs ir naudokite apsaugines pirštines, akinius ir kaukes, kad išvengtumėte kvėpavimo takų ar odos sudirginimo, būtinai saugokite akis. Jei lubos yra labai pažeistos ar turi skylių, galite naudoti tinko mišinį ar kitą užpildą, kad užlygintumėte paviršių.

Dažymas ar tapetavimas yra vienas iš pigesnių atnaujinimo būdų

Vienas iš paprasčiausių ir pigiausių būdų atnaujinti senas lubas yra jas nudažyti ar užklijuoti tapetais. Dažymas suteikia luboms šviežią ir švarų vaizdą, o tapetais galite pasirinkti bet kokį dizainą ar spalvą, kuris atitinka jūsų interjerą.

Prieš dažydami ar tapetuodami lubas, pasirūpinkite, kad jos būtų sausos, lygios ir švarios. Taip pat apsaugokite grindis ir baldus nuo dažų ar klijų lašelių.

Pakabinamų lubų ir specialių panelių pasirinkimas

Jei norite paslėpti senas lubas ir suteikti kambariui modernesnį ir elegantiškesnį vaizdą, galite pasirinkti pakabinamas lubas arba lanksčias paneles. Pakabinamos lubos yra sudarytos iš metalinio karkaso ir lengvų plokščių, kurios gali būti iš skirtingų medžiagų, pvz., mineralinio pluošto, plastiko, medžio ar metalo.

Lanksčios panelės yra plonos ir lankstomos juostelės, kurios gali būti pritvirtintos prie senų lubų naudojant specialius segtukus. Abiem atvejais galite pasirinkti įvairius stilius, spalvas ir tekstūras, kurie tiks jūsų kambario dekorui.

Dekoratyviniai elementai gali suteikti modernumo įvaizdį

Jei norite pridėti daugiau charakterio ir žavesio savo senoms luboms, galite naudoti dekoratyvinius elementus, pvz., įmantrius karnizus, sienines lentynas ar lubų ventiliatorius. Dekoratyviniai elementai gali padėti išryškinti lubų architektūrą, sukurti kontrastą ar harmoniją su kitomis interjero detalėmis ar tiesiog pridėti šilumos ir jaukumo jūsų kambariui.

Dekoratyvinius elementus galite nusipirkti parduotuvėse ar internete arba pasigaminti patys iš medienos, kartono, polistirolinės putos ar kitų medžiagų.

Įtempiamos lubos – kardinalus pokytis nenorintiems švaistyti laiko

Jeigu jūsų lubos yra ypač senos ir reikalauja daug darbo ir lėšų jų išmontavimui, tuomet įtempiamos lubos būtų žymiai geresnis pasirinkimas. Didelė tikimybė, kad senų lubų atnaujinimui nereikės išmontuoti senųjų. Būtent tuo ir pasižymi įtempiamų lubų montavimas – jos gali būti montuojamos nejudinant senųjų konstrukcijų.

Įvairios lemputės ir apšvietimo sistemos

Galiausiai, ne mažiau svarbus yra tinkamas šviesos šaltinių pasirinkimas ir išdėstymas jūsų lubose. Šviesa gali turėti didelę įtaką jūsų kambario nuotaikai, erdvės pojūčiui ir lubų išvaizdai. Galite naudoti įvairius šviesos šaltinius, pvz., sietynus, žibintus, LED juosteles ar netgi projektorius. Svarbu, kad šviesos šaltiniai būtų suderinti su jūsų lubų stiliumi ir spalva, o taip pat su kitais kambario elementais.

Kaip matote, yra daug būdų, kaip atnaujinti senas lubas be didelių išlaidų. Tereikia šiek tiek kūrybiškumo, kantrybės ir noro pagerinti savo gyvenamąją aplinką. Tikimės, kad mūsų patarimai jums padės įgyvendinti savo lubų atnaujinimo projektą ir pasidžiaugti nauju ir gražiu kambario vaizdu.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas