Lietuvos muitininkai sulaikė daugiau nei pusantros tonos kvaišalų

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnų duomenimis, per tris 2017 m. ketvirčius Lietuvos muitinėje pradėtas 181 ikiteisminis tyrimas dėl kvaišalų kontrabandos (pernai per tą patį laikotarpį pradėti 199, o 2015 m. – 66 tyrimai). Pareigūnai šiemet iš viso jau sulaikė 1 533 kg narkotikų (daugiausia hašišo ir kokaino), jų vertė juodojoje rinkoje gali siekti iki 60 mln. eurų.

Pagrindinės kvaišalų kontrabandos tendencijos nesikeičia jau kelis metus: tebėra populiaru siųstis (ar siųsti) narkotines medžiagas paštu. O Lietuva ir toliau išlieka tranzitine šalimi gabenant iš ES pietų valstybių į Rusiją ar Skandinavijos valstybes hašišą ir marihuaną. Taip pat – kokainą iš Pietų Amerikos valstybių į Rusiją.

Didžioji ikiteisminių tyrimų dalis – 169, šiemet pradėta dėl narkotikų kontrabandos pašto siuntose (2016 m. atitinkamai tokių buvo 190, o 2015 m. – 57 tyrimai).
Kaip ir pernai, dažniausiai šiemet kvaišalai į Lietuvą buvo siunčiami iš Nyderlandų (107 atvejai). Beveik identiškos (lyginant su 2016 m.) buvo ir sulaikytų narkotikų rūšių proporcijos. Daugiausia tarp sulaikytų kvaišalų vyravo MDMA (ecstasy) – 42 atvejai, o taip pat – kanapės (36 atvejai), nemažai rasta ir LSD (15 kartų). Aktyviausiai kvaišalai siųsti į Vilniaus (79 atvejai) ir Klaipėdos regionus (56), kiek mažiau (34 atvejai) į Kauną.

Įspūdingiausia šiemet buvo gegužės mėnesį Klaipėdoje sulaikyta, o liepą baigta ardyti kokaino kontrabandos siunta. Iš Ekvadoro atplukdytuose įrenginiuose (liejimo formose plastiko dirbinių gamybai) muitininkai aptiko slėptuves su 576 pakuotėmis kokaino – iš viso, daugiau nei 610 kg narkotikų. Tai viena didžiausių sulaikytų narkotikų kontrabandos siuntų Lietuvos istorijoje: bendra sulaikyto kokaino vertė mažmeninėmis „gatvės” kainomis – beveik 49 mln. eurų.

Kiek anksčiau, kovo 28-ą, Lietuvos–Lenkijos pasienyje muitinės pareigūnams įkliuvo didelę narkotikų siuntą gabenęs Lietuvos pilietis. Patikrinę iš Ispanijos į Lietuvą prabangiu BMW visureigiu grįžtančią lietuvių porą, muitininkai jų automobilyje aptiko 154 kg hašišo.

Dar didesnę hašišo siuntą MKT pareigūnai sulaikė gegužės 12 dieną, kai 676 kg hašišo rasti iš Ispanijos važiavusio vilkiko puspriekabės priekinėje sienoje.

Svarbus pasiekimas buvo ir gegužės 24 d. vienoje nuošalių Zarasų rajono sodybų aptikta narkotikų gamybos laboratorija. „Kvaišalų fabrikėlio” gamybos apimtys buvo įspūdingos: vien namuose rastos žaliavos būtų pakakę keliems šimtams kg metamfetamino pagaminti. O aplink sodybą esančiame miške aptiktos dar kelios slėptuvės su žaliava narkotikų gamybai.

O rugpjūčio 16 d. Kauno teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnai patruliavę Zarasuose, sulaikė 75 kg hašišo. Narkotikus patikrinimui sustabdytame į Latviją vykusio kauniečio automobilyje, suodė Lietuvos muitinės kinologų augintinė – Kvynė.

Taip pat šiemet teismui perduota ir tarptautinės kontrabandininkų grupuotės byla, kurioje kvaišalų kontrabanda dideliais kiekiais kaltinami trys Lietuvos piliečiai. Vienas jų MKT pareigūnams su 5 kg marihuanos įkliuvo Šiauliuose, antrasis su 27 kg hašišo buvo suimtas Prancūzijoje, o trečiasis šiuo metu kali Ispanijoje už daugiau kaip 400 kg hašišo kontrabandą.

Muitinės kriminalinės tarnybos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas