Buvo sulaikyti upe plaukiantys kontrabandininkai

Švenčionių rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai išbaidė du narų kostiumais vilkėjusius kontrabandininkus, mėginusius į Lietuvą atplukdyti rūkalų. Į pasieniečių rankas pateko puspenkto tūkstančio pakelių cigarečių ir, manoma, krovinio laukęs jų bendrininkas.

Praėjusio penktadienio vakare VSAT Ignalinos rinktinės pareigūnams įtarimų sukėlė Adutiškio miestelio prieigose netoli Kamojos upės įsitaisęs ir jos vagą atidžiai stebintis asmuo. Nuo čia iki valstybės sienos su Baltarusija – pustrečio šimto metrų.
Netrukus pasieniečiai užfiksavo upe plaukiančius asmenis, vilkinčius nardymo kostiumais. Jie plukdė tris juoda polietileno plėvele aptrauktus ryšulius.
Sulaikymo metu abu plaukikai paliko krovinį ir žaibiškai nėrė į Kamojos vandenis. Jų sulaikyti nepavyko.
Krante buvęs vyras spruko valstybės sienos link, tačiau buvo sučiuptas iki jos likus maždaug 100 metrų. Bėglį pasieniečiai aptiko pasislėpusį po sodo obelimi. Paaiškėjo, kad jis yra 24 metų Švenčionių rajono gyventojas.
Ties Kamojos upėje esančiu tilteliu rastas ir plaukikų paliktas krovinys. Ryšuliuose iš viso buvo 4 500 pakelių cigarečių „Fest”, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis.
Sulaikytąjį VSAT pareigūnai po apklausos uždarė į areštinę. Vėliau švenčioniškis iš jos buvo paleistas. Jam skirta kompleksinė kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei dokumentų poėmis.
Tolesnes įvykio aplinkybes aiškinasi ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos pradėję Ignalinos rinktinės tyrėjai. Šiame VSAT padalinyje laikinai saugomas ir kontrabandinių cigarečių krovinys.

VSAT inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas