Versliausi studentai vyks į Suomiją

Vieni teigia, kad versliu gimstama, ir verslumo neišmokys niekas. Kūrybiškumas irgi įgimta savybė. Kitų manymu, verslumas, kūrybiškumas ir bet kurie kiti įgūdžiai yra išugdomi, tik tam reikia tinkamos aplinkos, sąlygų, motyvacijos.

Kad kiekvienas savyje gali atrasti verslumo ir kūrybiškumo, rodo projektas „Studentų verslumo ir kūrybiškumo ugdymas Utenos, Vilniaus ir Panevėžio regionuose (IN CORPORE)“.
I projekto ciklas, kuriame vyko įdomūs mokymai ir susitikimai su charizmatiškais lektoriais, savo pavyzdžiu užkrečiantys sėkmingi verslininkai, visuomenės veikėjai jau baigėsi.
Mokymų metu įgytos žinios ir bendra patirtis labai padėjo komandoms rengiantis paskutiniam žingsniui – verslumo ir kūrybiškumo konkursui IN CORPORE, vykusiame spalio 18 dieną A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje.
Konkursantus ir visus projekto I etapo baigiamojo renginio dalyvius pasveikino kolegijos direktorius doc. dr. Raimundas Čepukas. Jis akcentavo, kad verslumo ir kūrybiškumo sintezė  jauniems žmonėms padeda siekti savo tikslų, o dalyvavimas tokiuose mokymuose ir konkursuose papildo kompetencijų portfelį, labai svarbų įsidarbinant ar kuriant savo verslą. Kaip ir ko mokėsi dalyviai, priminė ir projekto vadovė Aurelija Pelenienė.
Konkurse dalyvavo trys komandos, kurias sudarė po vieną dėstytoją ir keturis studentus. Komandas vertino komisija, atstovaujanti verslo, mokslo bendruomenėms: pirmininkas Jurgis Dumbrava, Panevėžio pramonės, prekybos ir amatų rūmų Utenos filialo direktorius, nariai: doc. dr. Vitalija Bartuševičienė, Utenos kolegijos direktoriaus pavaduotoja mokslui ir plėtrai; Irina Šeršniova, Utenos verslo informacijos centro direktorė; Vytautas Mikalajūnas, Jaunimo verslo klubo steigėjas; Paulius Čyvas, „Juventus“ krepšinio lygos prezidentas, Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus specialistas (sugrįžimų koordinatorius); Jurgita Zabulytė-Kupriūnienė, Utenos kolegijos Medicinos fakulteto Socialinės gerovės katedros lektorė, Emocinio intelekto instituto vadovė; Linas Bražionis, Utenos radijo vadovas.
Komisijai teko nelengva užduotis išrinkti geriausią komandą. Visos trys komandos, pristatydamos savo idėjas parodė ne tik verslumą bei kūrybiškumą, bet ir parodė socialinę atsakomybę, jautrų požiūrį į problemas, su kuriomis susiduria tam tikros visuomenės grupės.
I vietą komisija skyrė komandai ,,Verda“, pasiūliusiai interneto kavinės senjorams idėją, antrąją – ,,PanKomandai“, kuri atkreipė dėmesį į neįgaliųjų integraciją, trečiąją – ,,Create. Inspire. Work.“, pristačiusiai atviros jaunimo erdvės Užpaliuose įkūrimo ir veiklos galimybes.
Nugalėtojams atiteko stažuotė į Tamperės taikomųjų mokslų universitetą (Suomija), o antros ir trečios vietos laimėtojams – solidūs piniginiai prizai.
,,Visa mūsų ,,Verda“ komanda tikrai labai džiaugiamės laimėję I vietą. Labai tikėjome savo idėja, sulaukėme daug palaikymo tiek iš verslininkų, tiek iš senjorų, tiek iš dėstytojų ir administracijos pusės. Dalyvaudami konkurse labai susidraugavome, pažinome vieni kitus, o tai jau yra taip pat laimėjimas. Dar nežinodami įvertinimo supratome, kad nedaryti nieko toliau negalėsime, taigi turėsime tęsti savo idėjos įgyvendinimą. Jos detales jau dėliosime pakeliui į Suomiją,“ – sakė laimėtojų komandos atstovė Vaida Steponėnienė. Jai pritarė ir komandos kapitonas Deividas Kurlavičius bei nariai Reda Navikienė, Edvinas Meškauskis ir Anželika Terleckienė.
Šiuo metu vyksta projekto II etapas, kuriame jau kiti dalyviai mokosi verslumo ir kūrybiškumo.

Utenos kolegijos inf., Tado Gasiulio nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas