Užpalėnas dalyvavo projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“

Uteniškis Edvinas Meškauskis, Užpalių gimnazijos IV klasės gimnazistas, šiais metais turėjo progą dalyvauti Vyriausybės organizuojamame projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę”, kuris vyko paskutinę rugpjūčio savaitę. Pasak vaikino, įgyta didelė patirtis Susisiekimo ministerijoje paskatino savo ateitį sieti su studijomis, o vėliau ir darbu transporto srityje.

Užpaliuose gyvenantis E. Meškauskis projektu „Moksleiviai – į Vyriausybę” susidomėjo tuomet, kai Užpalių gimnazijos istorijos mokytoja Nijolė Braukylienė projekte dalyvauti pasiūlė Edvino klasės draugui. Paskatintas savo mamos, Edvinas užpildė motyvacinį laišką, kuriame nurodė savo veiklą, pomėgius ir mokslo pasiekimus, taip pat nepamiršo nurodyti ir institucijos, kurioje norėtų pradėti savaitę trunkančią praktiką.
Pirmuoju numeriu pažymėjęs Susisiekimo ministeriją, jau po kurio laiko sulaukė kvietimo vykti į šią instituciją ir joje įgyti patirties. „Įgyta patirtis projekte man pravers ateityje, nes aš planuoju stoti į specialybę, kuri yra gana glaudžiai susijusi su Susisiekimo ministerijos veikla. Tai Transporto inžinerinės ekonomikos ir vadybos studijos Vilniaus Gedimino technikos universitete”, – savo planus atskleidė užpalėnas.
Per visą projekto savaitę jis aplankė Susisiekimo ministerijai pavaldžias institucijas: „Telecentrą”, Vilniaus oro uostą, Lietuvos paštą, Vilniaus geležinkelį, Vilniaus geležinkelio inspekciją ir kelių direkciją, taip pat bendravo su ministru Rimantu Sinkevičiumi, viceministrais Arijandu Šliupu ir Vladislavu Kondratovičiumi. „Taip pat teko dalyvauti susitikime su šalies Prezidente Dalia Grybauskaite. Buvo įdomus susitikimas su UAB „BOD group” vadovu Vidmantu Janulevičiumi, kuris pasakojo apie firmos įkūrimą, veiklą, tolimesnius firmos planus bei siekius. Visi projekto dalyviai bendrai sprendė, kaip reikia kovoti su propaganda ir šviesti žmones. Bendravome su įžymiais žmonėmis – Edmundu Jakilaičiu, Krašto apsaugos viceministru Ramūnu Usoniu, projekto įkūrėju Mykolu Majausku ir daugeliu kitų”, – prisiminimais dalijosi E. Meškauskis, kuris galimybę šalies mokiniams dalyvauti šiame projekte vertina ypač teigiamai. „Tai buvo puiki galimybė ne tik dalyvauti, praplėsti savo akiratį, bet ir kurti ateities planus ir rinktis svajojamą specialybę”, – pridūrė pašnekovas.
Vyriausybės organizuojamame projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę” dalyvavo 30 šalies ugdymo įstaigų mokinių, kurie praktikos sėmėsi Vyriausybės kanceliarijoje, Aplinkos, Energetikos, Finansų, Krašto apsaugos, Kultūros, Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo, Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo, Teisingumo, Užsienio reikalų bei kitose ministerijose.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas