Suaugusiųjų mokymosi savaitės atidarymas – nuo įtraukiančių pranešimų iki kūrybos

Praėjusį penktadienį Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko nacionalinės Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi galia ir žavesys“ atidarymas, kurį organizavo Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija, Švietimo mainų paramos fondas, Utenos kolegija. Renginio metu buvo aptartos pagrindinės suaugusiųjų mokymosi savaitės idėjos – kaip mokymasis padeda atskleisti žmogaus galimybes ir talentus, kuo praturtina žmogaus būtį.

Netradiciniai pranešimai
Ši Savaitė, vykstanti jau 18-tą kartą, skirta Europos suaugusiųjų mokymosi metams, Europos profesinių gebėjimų savaitei bei Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos įkūrimo 25-erių metų sukakčiai. Jos atidarymo šventė Utenoje subūrė ne tik uteniškius, bet ir Vilniaus, Klaipėdos, Telšių, Jonavos, Kėdainių, Panevėžio, Zarasų, Visagino suaugusiųjų mokymo ekspertus, mokytojus ir besimokančiuosius. Renginį vedė Utenos kultūros centro kultūros projektų vadovė Vaida Skardinskaitė.

Gausiai susirinkusius reginio dalyvius pasveikino Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė, Utenos kolegijos direktorius prof. dr. Gintautas Bužinskas. Sveikinimą Savaitės atidarymo proga atsiuntė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Didelio dėmesio sulaukė ir minčių sukėlė netradiciniai konferencijos pranešimai ir lektorių įžvalgos apie suaugusiųjų mokymąsi bei jų asmeninė patirtis. Žurnalistas Virginijus Savukynas, Europos suaugusiųjų švietimo elektroninės platformos „Epale“ autoritetas Lietuvoje, LRT televizijos laidos „Istorijos detektyvai“ autorius, pakvietė paieškoti atsakymo į klausimą ,,Kodėl Vytautui Didžiajam pradėjo sektis po 60-mečio?“. Intriguojančiame pasakojime lektorius ypač pabrėžė didžiojo kunigaikščio fizinį ir dvasinį aktyvumą, leidusį stipriam ir gyvybingam sulaukti tais laikais ypač reto 80-ties metų amžiaus.

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos ekspertas Arūnas Bėkša pristatė nuotaikingą, pozityvų ir motyvuojantį pranešimą „Už mokymosi žavesį!“, nuspalvintą jo paties asmenine patirtimi ir gyvenimiškais pavyzdžiais.

Metų nominacijos
Švietimo mainų paramos fondo projektų koordinatorė dr. Edita Trečiokienė pristatė ir apdovanojo ,,Epale“ metų andragogus. Šis vardas buvo suteiktas 12 suaugusiųjų švietėjų iš įvairių Lietuvos institucijų, kurie 2017 m. ,,Epale“ platformoje paskelbė ypač aktualios ir vertingos medžiagos.

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos prezidentė dr. Vilija Lukošūnienė pasidžiaugė per 25-erius metus išaugusia ir sustiprėjusia suaugusiųjų švietėjų ir besimokančiųjų bendruomene. Kartu su A. Bėkšta prezidentė paskelbė ir apdovanojimą – mokslo simbolį – pelėdą įteikė Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos 25-mečio andragogui. Juo komisija, įvertinusi ilgametę veiklą ir asmeninį indėlį į suaugusiųjų švietimą, išrinko profesorių Vincentą Dienį.

Taip pat buvo pagerbti Mokymosi savaitės projektų konkurso laureatai. Aukščiausius komisijos įvertinimus gavo Soros International House projektas „Seniors Online“, Panevėžio r. švietimo centro projektas „Skaitymo mentoriai“ ir Vilniaus „Varpo“ gimnazijos projektas „Žemės ratu“.

Naujos mokymosi patirtys
Sveikinimai, pranešimai ir apdovanojimai tikrai neprailgo – juos paįvairino, geros nuotaikos ir žvalumo suteikė Utenos r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistės Inos Meidienės mankštos pamokėlė. Tikra atgaiva sielai buvo ansamblio „Magistrų trio“ vadovės Zitos Lukošiūnienės ir Gedimino Kaušylo atliekama muzika.

Po pietų dalyviai rinkosi į kūrybines dirbtuves. Tekstilininkė, Utenos skiautininkų klubo „Vorė“ narė Danutė Blažienė mokė kurti mažus stebuklus iš skiautinių.

Tautodailininkė Rasa Slesoriūnienė supažindino su karpinių kūryba. Užsiėmimą „Sportas su pagretėjimu“ vedė ir energija dalinosi Alma Gaidienė ir Ina Meidienė iš Visuomenės sveikatos biuro. Kolegijos docentė dr. Jūratė Urbonienė ir lektorius Arūnas Pranaitis atskleidė, kokios kūrybos su informacinėmis technologijomis galimybės. Paklausyti naujų garsų pakvietė kolegijos absolventas Tomas Karklinis, kurio sukurtas muzikos instrumentas „Erdvinis metalofonas“ stebina savo forma ir subtiliu skambėjimu. Iš kūrybinių dirbtuvių dalyviai grįžo su naujais potyriais ir įspūdžiais, kuriais pasidalino vieni su kitais.

Lapkričio 20–26 dienomis įvairiuose Lietuvos kampeliuose vyks Lietuvos suaugusiųjų mokymosi savaitės renginiai, kviečiantys ieškoti mokymosi žavesio ir suteikdami papildomų galių gyventi ir veikti kartu.

Utenos kolegijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas