Saugaus eismo dieną minint – pamoka vaikams

Ne pirmi metai Lietuvoje didelis dėmesys yra skiriamas saugiam eismui. Nuo 2006-ųjų balandžio 6-a Lietuvoje paskelbta Saugaus eismo diena. Lietuvos policija kviečia Lietuvos gyventojus bent šią dieną pabūti kelyje žmogiškesnius, pakantesnius ir rūpestingesnius. Pareigūnai ragina pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie kitų saugumą.

Seneliai dar prisimena laikus, kai keliuose važinėjo labai mažai automobilių ir skaudžių eismo įvykių būdavo ypač retai. 20-o amžiaus rykštė – modernėjant technologijoms vis mažiau dėmesio skiriame saugumui.
Balandžio 8 dieną VĮ „Utenos regiono keliai” kartu su Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Kelių policijos skyriumi minėjo Saugaus eismo dieną. Pasikalbėti apie saugų eismą, netinkamą elgesį kelyje, Kelių eismo taisykles ir apžiūrėti kelininkų technikos buvo pakviesti Aulelių vaikų globos namų auklėtiniai iš Anykščių rajono. Juos atlydėjo socialinė darbuotoja Eglė Kerbelienė. „Vaikams kiekviena išvyka yra pramoga. Kadangi su policijos pareigūnais susitinkame dažnai, vaikai žino saugaus elgesio kelyje taisykles. Tačiau pas kelininkus mes svečiuojamės pirmą kartą”, – sakė E. Kerbelienė ir stebėdama, kaip vaikai susidomėję apžiūrinėja Utenos AVPK Kelių policijos skyriaus specialistų Igno Matiuko ir Fausto Lapelio demonstruojamus prietaisus, pridūrė, kad vaikus visuomet labiausiai sužavi policijos automobilis.
Po pasivaikščiojimo VĮ „Utenos regiono keliai” teritorijoje visi patraukė į Saugaus eismo klasę, kur vyko išskirtinai smagi saugaus eismo pamokėlė – vaikams buvo pasiūlyta paragauti kepyklėlės paruoštų vaišių: gaivių koktelių ir keksiukų. Besivaišindami vaikai žiūrėjo filmukus apie saugų eismą, bendravo su policijos pareigūnais, klausinėjo įvairiausių dalykų apie tinkamą elgesį autobuse, automobilyje, kelyje.
Išsekus klausimams ir pasibaigus vaišėms, VĮ „Utenos regiono keliai” saugaus eismo inžinierė Sandra Dindaitė apdovanojo vaikus smagiomis ir naudingomis dovanėlėmis.
Saugaus eismo dieną žmonės raginami kelyje elgtis pagal visas saugumo taisykles. Vairuotojai ir keleiviai – automobiliuose segėti saugos diržus. Tėvai įspėjami, kad pasirūpintų automobiliuose vežamais vaikais – jie privalo sėdėti prisegti jų amžiui pritaikytose kėdutėse. Pėstieji, dviračių, motociklų vairuotojai – segėti atšvaitus, vilkėti šviesą atspindinčias liemenes. Eismo dalyviai privalo rūpintis ne tik savo, bet ir kitų saugumu.

Autorės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas