Ugniagesiai gelbėtojai perspėja: būkite budrūs prie vandens

Artėjant vasarai vis daugiau žmonių leidžia laiką gamtoje – prie jūros, ežerų, upių ir tvenkinių. Deja, poilsis gamtoje ne visada suteikia tik džiugių akimirkų. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, jog per penkerius metus ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių ištraukė 815 skenduolių, iš jų 35 vaikus. Vien pernai jie ištraukė 156 nuskendusius, iš jų 8 vaikus. Kodėl vanduo kasmet pasiglemžia tiek daug gyvybių? Dažniausia priežastis – žmonių neatsargumas ir alkoholio vartojimas.

Skaudžiausia, kai pramogų prie vandens metu prarandamos vaikų gyvybės. Kad taip neatsitiktų, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Vilniaus apskrities priešgaisrine gelbėjimo valdyba, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru bei Vilniaus visuomenės sveikatos biuru, atsižvelgdami į švietimo įstaigų prašymus dėl saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens telkinių metodikos pateikimo, parengė prevencinę paskaitą „Vandeny būk atsargus – tu ne žuvis, o tik žmogus”.
Paskaita skirta 1–5 ir 6–12 klasių mokiniams. Jos jau pradėtos rengti ir vyks visose šalies ugdymo įstaigose. Paskaitos metu tiek patys mažiausieji, tiek vyresnieji bus supažindinami su skendimų statistika, pagrindinėmis saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens taisyklėmis. Išklausę paskaitą moksleiviai žinos, ką turi sugebėti gerai plaukiantis žmogus, kokie pavojai tyko jūroje, ežere, upėje ir baseine ir kt. Vaikams bus priminta ir apie elgesį ant ledo žiemą.
Kad jūsų šeimos ir artimųjų neištiktų tragedija, ugniagesiai dar kartą primena: nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose, neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas, nešokinėkite į vandenį nežinomoje vietoje, nes galite susižaloti atsitrenkę į dugne esančius daiktus, nesimaudykite iškart po valgio, išgėrę alkoholinių gėrimų, perkaitę saulėje, nešokite staiga į vandenį, neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių, nevaikščiokite valtyje ir nesupkite jos, nes valtis gali apvirsti. Ir svarbiausia – nepalikite prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų, nepatikėkite jų priežiūros kitam vaikui.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas