Situacija organų donorystėje – teikianti vilties

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad spalį, kai tradiciškai buvo minima Europos ir Pasaulio organų donorystės ir transplantacijos diena. Sutikimą po savo mirties paaukoti organus donorystei pasirašė net 398 Lietuvos gyventojai. Iš viso iki šios dienos sutikimus jau yra užpildę 23 547 Lietuvos piliečiai.

Nacionalinis transplantacijos biuras taip pat informuoja apie šių metų 10 mėnesių rezultatus, kurių dauguma pasiekė visų praėjusių metų rezultatus, o tai įrodo ne tik augantį gydytojų profesionalumą kalbantis su mirusiųjų artimaisiais dėl donorystės, ruošiant ir išlaikant donorus, atliekant sudėtingas transplantacijas. Akivaizdu, kad Lietuvos visuomenė tampa sąmoningesnė, vaduojasi iš nepagrįstų baimių gniaužtų ir vis dažniau pritaria organų donorystei.
Šiemet iki lapkričio 14-os efektyviais donorais (kai transplantacijai buvo paimtas bent vienas organas ar audinys) jau tapo 58 žmonės (du iš jų – neplakančios širdies donorai). Palyginimui – per visus 2015 metus buvo užregistruoti 57, 2014 metais – 31, 2013 metais – 50 efektyvių donorų.
Praėjusiais metais Lietuvoje buvo atliktos 198 organų ir audinių (ragenų) transplantacijos, o šiais metais (lapkričio 14-os duomenimis) – jau 207 transplantacijos.
Šiemet atlikta rekordiškai daug kepenų transplantacijų – 22, pernai per visus metus jų buvo atlikta 14. Daugiau negu pernai šiemet transplantuota ragenų – 62, pernai per visus metus – 49. Šiemet jau atlikta viena širdies ir plaučių komplekso transplantacija (pernai per visus metus – nė vienos), dvi kasos ir inksto komplekso transplantacijos (pernai per visus metus – viena). Šiemet jau atliktos dvi plaučių transplantacijos – tiek pat, kiek pernai per visus metus. Šiemet 98 recipientams transplantuoti mirusių donorų inkstai (pernai per visus metus – 106), 6 recipientams – gyvų donorų inkstai (pernai per visus metus – 9). Šiemet jau atlikta 14 širdies transplantacijų (pernai per visus metus – 17).
Šiemet organų donorystei pritaria daugiau mirusiųjų artimųjų – šiemet artimųjų prieštaravimas sudaro 23 procentus, pernai buvo 29 procentai.
Donorinio organo ar audinio (ragenos) Lietuvoje šiuo metu laukia 340 recipientų. 108 iš jų – laikinai ne recipientai (t. y. jiems dėl tam tikrų priežasčių transplantacijos šiuo metu atlikti negalima). Inkstų transplantacijos laukia 144 žmonės (66 – laikinai ne recipientai), kasos ir inksto komplekso transplantacijos – 7 (4 – laikinai ne recipientai), širdies – 37 (8 – laikinai ne recipientai), plaučių – 7, širdies ir plaučių komplekso – 4, kepenų – 61 (30 – laikinai ne recipientai), ragenų – 80.

Nacionalinio transplantacijos biuro inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas