Prieš šventes – apdovanojimai atsakingiems senų automobilių savininkams

„Mes rūšiuojam. Daugiau erdvės kiemuose” projekto dalyviams prieš šventes bus išdalintos dovanos, kuriomis skatinami atsakingi ir tinkamu senų automobilių sutvarkymu besirūpinantys gyventojai.

Rudeninėje akcijoje dalyvavę gyventojai bus paskatinti tokiais prizais – žaidimų rinkiniu „Petankė”, dviratininkų gertuve bei prie dviračio tvirtinamu krepšeliu daiktams, apšvietimo rinkiniu dviračiui, taip pat kino bilietais. Laimingieji buvo atrinkti burtų keliu. Laimėtojų sąrašą galima rasti čia: http://www.mesrusiuojam.lt/rezultatai/daugiau-erdves-kiemuose/
Rudeninės akcijos metu tvarkytojams ne tik priduoti seni, nebenaudojami automobiliai, bet ir gauti pranešimai apie be priežiūros paliktus automobilius bei galimai nelegalius senų automobilių ardytojus.
Tie, kurie turi seną, nenaudojamą automobilį ir nenori remti šešėlinio verslo bei aplinkos teršėjų, gali dalyvauti projekto „Mes rūšiuojam. Daugiau erdvės kiemuose” projekte. Projekto organizatoriai asmenims, pridavusiems savo senas transporto priemones teisėtiems tvarkytojams, įsteigia įvairių vertingų prizų.

Projekto organizatoriai taip pat ragina visus savivaldybės gyventojus pranešti apie bendrojo naudojimo teritorijose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius bei nelegalius transporto priemonių ardytojus, kurie neteisėtai ardo automobilius ir teršia aplinką. Norintys priduoti savo nebenaudojamą automobilį arba pateikti informaciją apie kiemuose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius ar nelegalius transporto priemonių ardytojus, turėtų skambinti tel. 8 600 900 30 arba rašyti el. paštu atliekos@gia.lt. Akcijos metu nenaudojami automobiliai bus nemokamai (už vertę turinčią transporto priemonę savininkui bus sumokėta) išgabenti iš jų buvimo vietos, išrašyti visi būtini dokumentai, o pakartotinai nepanaudojamos atliekos sutvarkytos pagal visus teisės aktų reikalavimus.
Kaip žinoma, naudojimui netinkamas, nevažiuojantis automobilis yra laikomas atlieka. Iš jo į dirvožemį gali ištekėti aplinkai žalą darantys skysčiai (kuro, alyvos likučiai, įvairios rūgštys), išdaužyti automobilio stiklai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus. Plastikas, guma ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvusios į aplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir užteršia orą. Gyventojai ir įmonės, dėl įvairių priežasčių kiemuose laikantys nebenaudojamus, nebevažiuojančius automobilius, nusižengia teisės aktų reikalavimams ir gali būti baudžiami už aplinkos taršą.

www.mesrusiuojam.lt inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas