Knygų rekomendacijos: skaitytojų pamiltos detektyvų ir trilerių serijos

Detektyvai yra labai populiarūs tarp Lietuvos skaitytojų. Knygų mylėtojai žavisi tiek klasikiniais Agatos Kristi kriminaliniais romanais, tiek pastaruoju metu itin madingais skandinaviškais trileriais.

Detektyvų populiarumo priežastis paaiškinti nesunku. Skaitytojai, susitapatinę su pagrindiniais veikėjais, gauna galimybę narplioti įvairias žmogžudystes, pasinerti į žmogaus sąmonę, be to, dėl įtampos kylantis adrenalinas dovanoja aštrius pojūčius. Juk daug smagiau stimuliuoti jausmus tada, kai saugiai sėdite ant sofutės su gera knyga, nei patekus į realų pavojų, ar ne?

Jei detektyvo žanras jums dar neatrastas, knygynas Patogupirkti.lt rekomenduoja keletą itin populiarių ir skaitytojų pripažintų serijų.

Lars Kepler serija apie inspektorių Joną Liną

Lars Kepler vardu pasirašo šeimyninis švedų autorių Alexandra ir Alexander Ahndoril duetas. Pirmoji knyga „Hipnotizuotojas“. Pagrindinis veikėjas vyriausiasis inspektorius Jonas Lina yra nepaprastas detektyvas, gebantis įsijausti į žudiko mintis, o kad jį sugautų tikrai ne visada laikosi taisyklių.

Išleisti aštuoni detektyvai. „Hipnotizuotojas“, „Košmaras“ ir Ugnies liudininkas (2-as leidimas) gali būti skaitomos ir kaip atskiros dalys, tačiau ketvirtoje knygoje „Smėlio žmogus“ pasirodo amžinas Jono Linos priešas Jurekas Valteris, kurio šešėlis persekios ir likusiose istorijose.

Joną Liną skaitytojai pamilo už empatiją, taisyklių laužymą, atsidavimą šeimai, įžvalgą ir charizmą.

Jo Nesbø serija apie kriminalistą Harį Hūlę

Tai yra viena žinomiausių ir populiariausių skandinavų kriminalinių romanų serijų. Jo Nesbø vardą rasite kone kiekvieno kito gero autoriaus knygų aprašymuose, nes palyginimas su šiuo skandinaviškų detektyvų žanro karaliumi – garbė.

Haris Hūlė yra pagrindinis serijos, kurią kol kas sudaro 12 knygų, veikėjas. Pirmą kartą jį sutinkame detektyve „Šikšnosparnis“. Pažinties su skaitytojais pradžioje Hariui virš trisdešimt, o jis jau turi daugybę problemų. Šis antiherojus mylimas skaitytojų bei fikcinių draugų ir kolegų. Simpatijos neblėsta, kad ir ką Hūlė beiškrėstų, o iškrečia jis tikrai daug, nes tai ne tas kriminalistas, kurį galima suvaržyti taisyklėmis.

Chris Carter serija apie detektyvą Robertą Hanterį

Chris Carter – sparčiai populiarėjantis amerikiečių autorius. Pirmoji jo serijos knyga – „Krucifiksas“, o pagrindinis veikėjas – Los Andželo specialiojo žmogžudysčių skyriaus, nagrinėjančio itin žiaurius nusikaltimus, detektyvas Robertas Hanteris.

Chris Carter serija nerekomenduojama labai jautriems žmonėms, nes autorius nevengia žiaurių ir kruvinų scenų aprašymų, tačiau ieškantiems, kas gerai pakutentų emocijas ir įvarytų baugulio, tikrai patiks! Be to, rašytojas išvystė įdomius veikėjus ir smagius jų tarpusavio santykius.

Žinoma, įdomių serijų yra ir daugiau, tačiau šį kartą į rekomendacijas pateko tos, kurias geriausiai vertina detektyvų gerbėjai visame pasaulyje.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas