Jie irgi nori būti laimingi

Įgyvendinant tęstinį projektą ,,Švari aplinka – gera sveikata“ buvo surengtas renginys, kurio metu dalyviai galėjo aukoti pinigais, maistu, kitomis priemonėmis, skirtomis gyvūnams, gyvenantiems globos namuose.

Sulaukėme gausaus dalyvių skaičiaus. Utenos gyvūnų globos namų vadovė Jolanta Guobaitė į susitikimą atsivežė vieną keturkojį bedalį, kurio istorija pasidalino renginio metu.
Viso susitikimo metu dideliame ekrane keitėsi nuotraukos, kuriose įamžinti tie, kurie įvairiausiomis aplinkybėmis yra ar buvo patekę į gyvūnų globą: liūdni, išsigandę, nepasitikintys, seni ir jauni, laimingi, su dėkingumu… Įvairūs, kaip ir jų gyvenimo istorijos. Pasak J. Guobaitės, gyvūnai į globą patenka mirus artimiesiems, valkataujantys, išmesti, palikti prie globos namų, gavus skundus už žiaurų elgesį ir kitais atvejais. Būna, kad gyvūnai pasimeta ir globos namai būna tik trumpa stotelė, o atsiradus šeimininkui, gyvūnas važiuoja namo. Yra daugybė gyvūnų, kurie atvykta į prieglaudą ir ten praleidžia visą savo gyvenimą. Nors darbuotojai stengiasi fotografuoti, aprašyti, perteikti atsiradimo globoje istorijas, tačiau ne visiems nusišypso laimė susirasti tuos, kurie juos besąlygiškai mylėtų, priimtų kaip lygiateisį šeimos narį, juo rūpintųsi ir suteiktų įvairiapusį saugumą. Džiugina laimingos istorijos, kuriose viskas baigiasi sėkmingai. Tokių yra tikrai daug.

Per mėnesį į gyvūnų globos namus patenka apie 80 gyvūnų, o namus randa maždaug apie 60. Murkiančių, lojančių, urzgiančių, kaukiančių, vizginančių uodegas ir ieškančių savo žmogaus… Kaip susiklostys jų likimas, priklauso nuo mūsų visų.
Vis dar trūksta supratimo, jog būtina gyvūnus sterilizuoti ir uždaryti nevaldomą jų dauginimąsi. Būtina būti sąmoningais ir nepraeiti pro tuos, kurie yra skriaudžiami, luošinami ar apleisti. Jie jaučia, bijo, ginasi ir gina savo vaikus, myli, tiki. Jie, kaip ir mes, turi jausmus!
Renginio metu vyko viktorina, kurios metu atsakę į užduotus klausimus, buvo pamaloninti smulkiomis dovanėlėmis. Didžiausia dovana, kuri tiesiogiai pasiekė mūsų mažuosius draugus, tai 400 Eur vertės medikamentai (iš Utenos rajono savivaldybės gamtosauginės veiklos projekto lėšų).
Akcijos metu buvo surinkta 270 Eur, kurie bus panaudoti gyvūnų priežiūrai. Ačiū visiems, kurie skyrė pinigų ar prisidėjo kitomis reikalingomis gėrybėmis.
Iš jaukios salės keliavome į gyvūnų globos namus, kur laukia daugybė akyčių, nosyčių, uodegyčių, kojyčių! Tie, kurie dirba su globotiniais, atiduoda ne tik laiką, energiją, bet stengiasi suspėti nors prisiliesti, pakalbinti kiekvieną. Visi gyvūnai turi vardus. Čia užtenka maisto, suteikiamos medicininės paslaugos, tačiau tai niekada neatstos šeimos ar žmogaus, kuris taptų to gyvūno pasauliu ar net Dievu. Mes negalime pakeisti pasaulio, tačiau tam vieninteliam galime būti visas pasaulis!

Kita diena, kiti rūpesčiai, gausybė informacijos ir taip diena iš dienos, tačiau ten, Utenos gyvūnų globos namuose laukia tie, kuriems šis pasaulis atsuko nugarą! Tačiau jie nepraranda vilties daugybę metų. Šis renginys baigėsi, tačiau tai nereiškia pabaigos, jog ir toliau nesirūpinsime gyvūnais.
Ačiū už laiką, įžvalgas, gerumą! Ačiū tau, Lašiuk, kad tu, nors ir viena akyte, tačiau apgaubei mus savo šuniška meile ir gerumu! Linkiu, kad šis mažas kamuoliukas rastų jaukius namus!


Išlikime žmonėmis!


Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės pavaduotoja Ina Meidienė

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas