Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis grunto tankinimo įrangą?

Pagaliau atėjo ilgai lauktas pavasaris. Argi ne puikus metas apsikuopti tiek namus, tiek aplinką? Jeigu vis delsėte pradėti lauko grindinio klojimo ar kraštovaizdžio tvarkymo darbus, primename – dabar tam išties palankus metas. Tiesa, suprantame, kad esant didelei profesionalios statybinės technikos pasiūlai, gali būti sunku apsispręsti, kokią įrangą pirkti ar nuomotis. Todėl šiame straipsnyje išskyrėme kelis pagrindinius kriterijus, į kuriuos verta atsižvelgti renkantis grunto tankinimo įrangą.

Grunto tankinimo įrangos tipas

Prieš įsigyjant grunto tankinimo įrangą, racionaliai apsvarstykite, kas labiau apsimoka: technikos pirkimas ar vibro plokštės / vibro kojos nuoma? Jeigu planuojate dirbti prie kelių ar keliolikos projektų, tikriausiai įrangos pirkimas atneš ilgalaikę grąžą. Vis dėlto, jeigu darbus atliekate sau, finansiškai protingiau techniką tiesiog išsinuomoti.

Jau nusprendėte, įrangą nuomositės ar įsigysite? Puiku, atėjo metas išsirinkti pačią techniką. Įprastai, grunto tankinimo įranga klasifikuojama į tris tipus:

  • Vienos krypties vibro plokštės / vibro kojos yra skirtos 20–30 cm storio medžiagoms tankinti. Įprastai tokia technika sveria nuo 60 iki 120 kg, todėl ją nesunku valdyti ankštose darbo vietose.
  • Reversinės vibro plokštės patogios dėl to, kad gali judėti tiek į priekį, tiek atgal. Tai reiškia, kad jų manevringumas leidžia dirbti ir sunkiai prieinamose vietose. Tokia technika rekomenduojama vidutinio dydžio projektams.
  • Didelio našumo vibraciniai tankintuvai skirti apdirbti didelius plotus. Įranga pasiteisina dirbant su vidutinio gylio arba giliomis medžiagomis (40–80 cm storio). Sukuriama didelė išcentrinė jėga, kuri užtikrina efektyvų gilesnių sluoksnių grunto sutankinimą.

Jei dvejojate, koks įrangos tipas tinkamiausias jūsų projektui, vibro plokštės arba vibro kojos nuoma – geriausias pasirinkimas. Galėsite įvertinti darbo našumą, o esant poreikiui – išsinuomoti efektyvesnę įrangą.

Galios šaltinis

Dar vienas svarbus kriterijus, į kurį verta atsižvelgti renkantis grunto tankinimo įrangą – jos galios šaltinis. Įprastai vibro plokštės ir vibro kojos būna benzininės arba dyzelinės. Visgi, vis dažniau pasitaiko ir elektrinės grunto tankinimo technikos.

Benzinu ir dyzeliu varoma technika skiriasi minimaliai. Todėl renkantis iš šių dviejų tipų, rekomenduojame atsižvelgti ne į kuro rūšį, o į sąnaudas. Taip pat atkreipkite dėmesį į bako dydį – kuo šis didesnis, tuo ilgiau galėsite dirbti.

Jei jums aktuali elektra varoma technika, atkreipkite dėmesį: ji laidinė (veikianti tik prie prijungto elektros lizdo) ar belaidė (veikianti su akumuliatoriumi). Abi rūšys puikiai atlieka savo darbą, todėl šiuo atveju įvertinkite darbo sąlygas ir praktiškumą – kaip jums patogiau dirbti.

Plokštės medžiagiškumas, forma ir dydis

Na ir pabaigai, rinkdamiesi grunto tankinimo įrangą nepamirškite atkreipti dėmesio ir į vibro plokštės dydį ir formą. Kuo plotis didesnis, tuo daugiau dirbamo ploto padengsite. O kuo plokštės forma labiau išlenkta, tuo lengvesnis bus sukimasis. Beje, plokštės medžiagiškumas taip pat neturėtų būti paskutinėje vietoje. Štai, pavyzdžiui, ketaus plokštės yra sunkesnės ir standesnės, todėl efektyviau tankina dirvožemį. Tuo tarpu plieninės plokštės – lengvos. Jos įrangai suteikia daugiau manevringumo.

Vis dar jaučiatės pasimetę ir nežinote, kokią įrangą pasirinkti? Rekomenduojame pasikonsultuoti su specialistais. Jie tikrai patars, kokia technika tinkama būtent jums.


Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas