Ignalinoje – galiūnų fiesta ir netikėti žiūrovų pasirodymai

Po dešimties metų pertraukos, birželio 18 dieną, Ignalinoje, Lietuvos žiemos sporto centre, vyko nemažai sporto aistruolių pritraukęs Baltijos galiūnų komandų dvejetų čempionatas. Pajėgiausi Lietuvos ir Latvijos sportininkai varžėsi penkiose rungtyse. Kaip „Ignalinos dienai“ tvirtino Lietuvos galiūnų federacijos prezidentas Žydrūnas Savickas, šiame turnyre turėjo dalyvauti ir Estijos atstovai, tačiau vienam dalyviui patyrus traumą, jie į turnyrą neatvyko. Ignalinoje tarpusavyje varžėsi trys lietuvių ir dvi latvių dvejetų komandos.

Rungtys
Komandoms pirmoje rungtyje reikėjo 25 metrus versti 360 kg sveriančią padangą ir nešti du svarmenis ,,lagaminus“ po 135 kg. Šioje rungtyje vienas komandos narys turėjo versti padangą ir po to perduoti estafetę komandos draugui, kuris tą patį atstumą jau nešė „lagaminus“. Minėtoje rungtyje buvo leidžiama kitam komandos nariui jį pakeisti. Laiko limitas šiai užduočiai buvo 2 min. Jei bent kuris dalyvis, nors tokių šioje rungtyje nebuvo, nespėtų, rezultatas užskaitomas toks – skaičiuojama, kiek kartų buvo atversta padanga. Neįveikus 25 metrų atstumo per nustatytą 2 min. laiką nešant svarmenis – matuojamas įveiktas atstumas.
Kita rungtis buvo 140 kg sveriančio rąsto kėlimas. Šioje rungtyje abu sportininkai galėjo keistis kada panorėję, o nustatytas laiko limitas – 2 min. Laimėjo sportininkai, daugiausiai kartų bendroje įskaitoje iškėlę rąstą.
Trečioji rungtis – dviejų miniatiūrinių traktorių tempimas. Ši rungtis įdomi tuo, kad pirmasis komandos narys, užsidėjęs petnešas, abu traktorius pusę atstumo traukė ropodamas, baigęs turėjo užkabinti virvę, o kitas komandos narys, sėdėdamas ant padangos, virve tuos traktoriukus atsitraukti iki finišo. Laikas buvo nustatytas toks pat, kaip ir pirmosiose dvejose rungtyse.
Gana įspūdinga buvo priešpaskutinė, ketvirtoji rungtis, kur galiūnai, užsidėję ant pečių 280 kg svorį, turėjo daryti pritūpimus. Su taip vadinamaisiais „burbulais“ ne visiems sekėsi sklandžiai. Laiko limitas kiekvienam dalyviui buvo tik 60 sek. Laimi daugiausiai pritūpimų padariusi komanda.
Ir paskutinė rungtis – skydo ir naščių nešimas. Šioje rungtyje buvo svarbus ne tik pajėgumas, bet ir greitis. Pirmasis komandos narys skydą (182,5 kg) turėjo nunešti 40 metrų, vėliau bėgte sugrįžti prie savo komandos draugo, turinčio nešti 380 kg sveriančius naščius, ir perduoti jam estafetę. Šioje rungtyje vienam galiūnų neįveikus distancijos, vėl buvo galima draugo pagalba. Užduotį sportininkai turėjo atlikti per 2 min.

Rezultatai
Susumavus rezultatus šiose sudėtingose varžytuvėse nepralenkiami buvo Žydrūnas Savickas ir Mantas Lalas (24 taškai), antrą vietą su 17 taškų iškovojo galiūnai iš Latvijos Didzis Zarinš ir Maris Krievelis, treti liko lietuviai Audrius Jokūbaitis ir Modestas Struckus (15 taškų). Ketvirti – 12 taškų surinkę lietuviai Dainius Repšys su Sauliumi Skiku, penkti – latviai Valentins Klevinskis ir Andris Dilans (7 taškai). Pastarieji visose rungtyse užėmė paskutines vietas.
Ž. Savickas su M. Lalu beveik visose rungtyse pirmavo, tik „burbulų“ kėlime nusileido antros vietos laimėtojams latviams. Šie su „burbulais“ atliko 18 pritūpimų, lietuviai – 14. Gerai pirmojoje rungtyje pasirodė ir trečiosios vietos laimėtojai A. Jokūbaitis ir M. Struckus. Jie po šių varžybų nugalėtojų buvo antri, vėliau koją pakišo rąsto kėlimas, kur jie liko ketvirti, tačiau traktorių tempime jie atsigriebė ir vėl tapo antri. Pritūpimuose su burbulais jie liko ketvirti, o paskutinėje rungtyje – treti, jų priešininkai latviai paskutinėse dvejose rungtyse laimėjo 1-ą ir ir 2-ą vietas. Beje, šios komandos narys D. Zarinš yra Latvijos galiūnų čempionas jau trejus metus iš eilės

Be dėmesio neliko ir žiūrovai
Po kiekvienos rungties, kad teisėjai pasiruoštų kitam galiūnų varžybų epizodui, vyko rungtys žiūrovams. Organizatoriai pasirūpino, kad prizų užtektų net keturioms pertraukoms. Tarp keturių besivaržančiųjų viena rungtis priklausė ir moterims, kurios, išlaikiusios 10 kg svorį ant ištiestų rankų per 2 min., savo jėga nustebino ne tik žiūrovus. Net dvi rungtis laimėjo ingalinietis Egidijus.

Prizai ir dovanos
Čempionato nugalėtojams prizus įteikė renginio globėjas, Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas. Sportininkus renginio pradžioje sveikinęs meras džiaugėsi tokiu įspūdingu, Ignaliną garsinančiu sporto įvykiu.
Ž. Savickas merui J. Rasikui įteikė specialų prizą ir dėkojo už pagalbą ir paramą organizuojant čempionatą, taip pat Lietuvos galiūnų federacijos prezidentas, atsidėkodamas šio renginio rėmėjams, įteikė jiems po atminimo ženklą.
Į šias varžybas atvyko ir dar viena galiūnų legenda – žemaitis Karolis Aleksandravičius, kuris neseniai laimėjo tarptautinį turnyrą Suomijoje ir pateko į Official Strongman Games 2022 varžybas. Jos vyks lapkričio mėnesį Floridoje.

Autoriaus nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas