Ant namo griūvantys medžiai tapo uteniškės galvos skausmu

Smarkus vėjas pridarė nemalonumų. Ugniagesiai ne kartą vyko laisvinti kelių nuo užvirtusių medžių, masyvių šakų. Pirmadienį ant Stoties gatvėje esančio namo, kuris yra saugomas kultūros paveldo objek­tas, stogo atsirėmė medis (vėjas išvertė jį su šakni­mis) ir pridarė nuostolių šeimininkams.

Gavę pranešimą apie tai, jog ant namo stogo atsirėmęs medis, ugniagesiai gelbėtojai nuvažia­vo į įvykio vietą. Paaiškėjo, kad medis lūžęs nuo kelmo. Terito­riją teko aptverti STOP juosta, apie problemą buvo informuo­ti Utenos miesto seniūnijos dar­buotojai bei komunalininkai.

Kaip pasakojo neseniai šį namą įsigijusi Donata Garunkštienė, ji ne kartą tikrino šalia augančius medžius, kurie ir anksčiau kėlė įtarimų. Pirmadienį dideli vėjo gūsiai netvirtus medžius išjudino iš vietos. Prie pastato sienos pri­sišliejęs sutrešęs medis lūžo ir at­sirėmė į stogą. Nieko nelaukusi D. Garunkštienė paskambino ugniagesiams gelbėtojams – jie atvyko ir nesaugią teritoriją ap­tvėrė STOP juosta. Teigdami, kad eismui netrukdo, anot moters, taip ir paliko. Namo šeimininkė skubiai kreipėsi į Utenos mies­to seniūniją, o paskui sulaukė ir keturių institucijų atstovų, kurie sprendė, kokių veiksmų imtis.

„Man buvo pareikšta, kad dar­buotojai laikinai negali imtis dar­bų, nes jų gyvybei ir sveikatai kyla pavojus. O kad mūsų gyvybei taip pat gresia pavojus ir neturime, kur apsistoti, veikiausiai, niekam ne­buvo įdomu, – piktinosi uteniškė, sulaukusi pasiūlymo kartu su sū­numi pasiieškoti nakvynės kitur.

D. Garunkštienė teigė maldavu­si, kad būtų imtasi veiksmų iškart, kol nepridaryta didesnių nuostolių. Susisiekusi su aukštalipiais, miesto gyventoja džiaugėsi, kad šie iškart atskubėjo į pagalbą ir ėmėsi darbo jau pirmadienį – iš pradžių pašali­no medžių šakas. Darbus jie tęsė ir antradienį. Moteris tikino, kad bus pašalinti trys medžiai, kurie remia­si prie stogo latakų.

Pašnekovę labiausiai piktina, kad „valstybinėms institucijoms svarbiausia ne žmogus, jo gy­vybė, o supuvę medžiai“. „Ins­titucijos, į kurias kreipiausi, dar­bus stumdo viena nuo kitos ir yra abejingos mūsų nelaimėms“, – apgailestavo Utenoje gyvenan­ti jauna moteris, kuri pridūrė, jog tik atsitikus nelaimei medžius ga­lima pašalinti be jokių leidimų. Jos teigimu, norint nupjauti bent vieną pavojų kėlusį medį jai būtų tekę nueiti kryžiaus kelius.

„Utenos dienos“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas