STT akiratyje – Utenos regiono atliekų tvarkymo centras

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą, susijusį su atliekų tvarkymo organizavimu ir vykdymu Utenos regiono atliekų tvarkymo centre (toliau – URATC). Šį atliekų tvarkymo centrą įsteigė Utenos apskrities savivaldybės.

Įtariama, kad URATC direktorius, būdamas valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, siekdamas turtinės naudos, neteisėtai sudarė palankias sąlygas vienai uždarajai akcinei bendrovei (ji anksčiau buvo laimėjusi daugiau nei 11 mln. eurų vertės konkursą dėl atliekų tvarkymo gamyklos pastatymo Utenoje) vykdyti eksploatuojamų mechaninio ir biologinio apdorojimo įrenginių techninę priežiūrą. STT Panevėžio valdybos pareigūnai turi duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad už palankių sprendimų priėmimą 2016–2017 metais URATC direktoriui buvo „atsilyginta” darbais ir įranga jo statomame name.
Taip pat, kaip įtariama, URATC direktorius galimai piktnaudžiavo tarnyba – naudojo URATC turtą ir kitus išteklius minėtame statomame name.
Atlikdami procesinius veiksmus, STT Panevėžio valdybos pareigūnai iš URATC ir dar vienos bendrovės paėmė tyrimui reikšmingų dokumentų. Buvo atliktos kratos kai kurių asmenų darbo vietose bei namuose. URATC ir bendrovės direktorius sulaikyti dviem paroms. Įtarimai dėl piktnaudžiavimo pareikšti URATC direktoriui, įtarimai dėl papirkimo – uždarosios akcinės bendrovės direktoriui ir vienam buvusiam darbuotojui.
Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.
Atliekų tvarkymas yra viena iš Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programoje įvardintų prioritetinių sričių, kuriose korupcijos paplitimo galimybė yra didžiausia. STT korupcijos tyrimų ir korupcijos prevencijos veiksmais taip pat ne kartą atkreipė dėmesį į korupcijos rizikų mažinimo reikalingumą šioje srityje.
STT korupcijos prevencijos pareigūnai yra atlikę korupcijos rizikos analizes atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo, priežiūros ir kontrolės srityje, pateikę rekomendacijų dėl šios veiklos tobulinimo, taip pat yra atlikę teisės aktų antikorupcinius vertinimus ir pateikę pasiūlymų dėl atliekų tvarkymo reglamentavimo tikslinimo.
STT kasmet gauna asmenų pareiškimų, susijusių su atliekų tvarkymo klausimais. Vien 2017 metais gauta 13 tokių pareiškimų (2016 metais – 19, 2015 metais – 24).
Nuo 2010 metų STT beveik kasmet pradeda ikiteisminius tyrimus, susijusius su atliekų tvarkymo sritimi. Iki šios dienos 12 asmenų yra nuteisti ir pripažinti kaltais padarę korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas.

STT inf., Vytauto Ridiko nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas