Padidėjo privalomojo sveikatos draudimo įmoka

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo šių metų spalio 1 d. didėjant minimaliai mėnesinei algai (MMA), didėja ir fiksuotoji privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoka iki 93 litų. Tai reiškia, kad gyventojams draustumas įsigalios sumokėjus tik visą nustatyto dydžio įmoką. Tuomet jie galės gauti ir reikiamas paslaugas gydymo įstaigose, kurias apmoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

VLK atkreipia dėmesį į tai, kad iki spalio mėnesio reikėjo mokėti fiksuotą 90 litų, o nuo spalio – 93 litų PSD įmoką. Todėl, jei draudžiamieji iki spalio 1 d. pagal seną tvarką sumokėjo 90 litų dydžio PSD įmokas į priekį (už ateinančius laikotarpius), jiems draustumas galioja, jis nenutrūks ir prireikus bus galima gauti paslaugas gydymo įstaigoje. Šiuo atveju draustumo laikotarpis nebus perskaičiuojamas. Tik labai svarbu žinoti, kad kitais metais, t. y. 2015 m., kada ateis laikas deklaruoti pajamas, reikės primokėti susidariusį skirtumą, kuris buvo nesumokėtas mokant minėtas įmokas už šių metų spalio–gruodžio mėnesius.
Tuo tarpu visiems PSD įmokas mokantiesiems nuo spalio 1 d. svarbu žinoti, kad PSD įmoka yra šiek tiek didesnė. Taigi, jei iš įpročio bus sumokėta ne 93 litai, o 90 litų, žmogui draustumas negalios. Jis įsigalios tik tada, kai bus sumokėta visa privaloma PSD įmokos suma. Kitaip tariant, jei nutiktų taip, kad būtų sumokėta tik dalis PSD įmokos, gali kilti keblumų gydymo įstaigoje, nes tokiu atveju suteiktos paslaugos negalėtų būti apmokamos PSDF lėšomis.
Jei PSD įmoka buvo sumokėta spalio 1–2 dienomis, draustumas žmogui nenutrūksta, jis galioja dar visą mėnesį, todėl visą spalį gydymo įstaigose suteiktos paslaugos bus apmokėtos PSDF lėšomis. Dėl to nereikia nerimauti. Tačiau mokant įmoką už lapkritį, reikėtų sumokėti visą PSD įmoką ir susidariusią neprimokėtą sumą už ankstesnį mėnesį. Kitaip tariant, draustumas nutrūktų tik lapkritį, jei būtų ir toliau mokama ne visa nustatyto dydžio PSD įmoka.
VLK primena, kad PSD įmokos dydis yra įtvirtintas teisės aktais, jis ir toliau lieka nepakitęs – 9 proc. nuo MMA. Įmokas galima mokėti įprasta tvarka banke, per elektroninę bankininkystę.

VLK inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas