Mokykla tarp kelių kartų nutiesė draugystės kelią

Švietimo ir mokslo ministerijos sudaryta komisija išrinko 10 geriausių Mokyklos bendruomenės metų konkurso projektų – po vieną iš kiekvienos apskrities. Tarp laimingųjų pateko ir Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos bendruomenė, kuri su projektu „Kartų draugystė“ suvienijo įvairių kartų atstovus.

Švietimo ir mokslo ministerijos teigimu, Lietuvos mokyklos konkursui pateikė per 300 įvairių bendruomenės bendradarbiavimo pavyzdžių. Dalis mokyklų į konkursą įsitraukė ypač aktyviai – pateikė po daugiau nei vieną įgyvendintą veiklą. Konkursui pateikti įvairių sričių – kultūriniai, meniniai, turistiniai, gamtosauginiai, sveikatingumo, sportiniai, pilietinių iniciatyvų ir kiti – projektai, kuriuos įgyvendinant dalyvavo mokiniai, jų tėvai ir mokytojai.
Šiais mokslo metais Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijoje vyko neįprastai daug renginių ir įvairios veiklos, į kurią įsiliejo ne tik jaunimas, šios ugdymo įstaigos bendruomenė, bet ir mokinių tėvai ar net seneliai. Jie kūrė ir vaidino spektakliuose, kartu važiavo į ekskursijas, dalyvavo pamokose.
Rapolo Šaltenio progimnazijos direktorė Milda Survilienė džiaugėsi, kad mokyklos projektas „Kartų draugystė“ sulaukė tokio didelio dėmesio ir pripažinimo. „Mūsų projektas aukštai įvertintas todėl, kad mes rengėme specialų kelių kartų renginį mokykloje. Turime unikalų atvejį: mūsų progimnazija pastatyta 1936 metais. Pastačius ją pirmoji mokinė buvo šiuo metu Utenoje puikiai visiems žinoma Danguolė Jonaitienė, vėliau ją baigė jos dukra, anūkė, dabar mokosi provaikaitis. Tai keturios vienos šeimos kartos. Visus šiuos metus skyrėme „Kartų draugystei“: kvietėme tėvelius, senelius į pamokas, organizavome renginius ar statėme spektaklius. Neseniai į mokyklą buvo sukviesta tiek mūsų bendruomenė, tiek svečiai pasidžiaugti spektakliu, kuriame vaidino tėveliai. Labai norėčiau pasidžiaugti veikliais tėvais, kurie negailėjo savo laiko repetuojant iki vėlumos. O vaikams išsaugojome paslaptį iki paties spektaklio – jie net nesužinojo, kad spektaklyje vaidina jų tėvai“, – portalui udiena.lt pasakojo ugdymo įstaigos vadovė, dar kartą pasidžiaugusi metų darbo įvertinimu.
Birželio 1 dieną dešimties geriausių Mokyklos bendruomenės metų konkurso projektų nugalėtojai bus apdovanoti visuomenės harmonizavimo parke „Harmony park“ vyksiančio šventinio koncerto metu.
Kaip žadama, į šventinį koncertą atvyks po 50 atstovų iš kiekvienos nugalėjusios mokyklos. Šventės metu mokiniai galės dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose, svečiams koncertuos muzikinio projekto „X Faktorius“ finalininkai. Nugalėtojus pasveikins švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Parengė Lina NARČIENĖ

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas