Į Uteną pasisemti patirties atvyko Lazdijų rajono švietimo specialistai ir mokyklų vadovai

Spalio 23 dieną Utenoje apsilankė Lazdijų rajono švietimo skyriaus, VšĮ Lazdijų švietimo centro ir ugdymo įstaigų vadovai. Utenos rajono savivaldybė pirmoji šalyje pradėjo taikyti švietimo įstaigose standartizuotų testų programą.  Nuo 2006 metų sukaupta patirtis yra naudinga analizuojant mokinio raidą, pasiekimus ir mokymosi metodus. Šiemet prie šios programos prisijungiantys Lazdijų rajono švietimo įstaigų vadovai atvyko į Uteną pasidomėti, kaip ši programa yra naudojama praktiškai.

Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas Utenos Švietimo centre svečiams pristatė stažuotės programą „Standartizuotų testų rezultatų analizė, interpretavimas ir jų panaudojimo galimybės mokinių mokymosi pasiekimų gerinimui”. 2013 metais standartizuotų testų programoje dalyvavo 82 šalies mokyklos iš 22 savivaldybių.
Apie standartizuotų testų rezultatus, jų interpretavimą, praktines panaudojimo galimybes kalbėjo Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyresnioji specialistė Virginija Vaitiekienė ir Utenos švietimo centro direktorė Vitalija Bujanauskienė. Lektorės kalbėjo apie mokyklų galimybę objektyviau pasitikrinti savo darbą, testus, kurie leidžia įvertinti jų pasiekimų lygį, mokyklų darbo efektyvumą, užtikrinti geresnį ugdymo proceso grįžtamąjį ryšį. Svarbiausias sėkmės principas- suderinti iššūkiai ir visokeriopa parama mokiniams, mokytojams ir mokykloms.
Vėliau Lazdijų rajono švietimo įstaigų vadovai buvo kviečiami praktiškai susipažinti su standartizuotų testų duomenų panaudojimo galimybėmis mokinių mokymosi pasiekimų gerinimui. Darbo metodais pasidalijo Utenos Krašuonos progimnazijos direktorius Rolandas Gruodinskas, pavaduotoja Laimutė Telksnienė ir mokytojų komanda. Sėkmingas pedagoginis bendradarbiavimas tampa puikiu pavyzdžiu mokymo (si) sprendimams vystyti. Lazdijų rajono švietimo specialistų vardu padėką uteniškiams už pasidalytas žinias išreiškė Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Gudžiauskas ir VšĮ Lazdijų švietimo centro direktorė Eglė Mačionienė.

Utenos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas