Krašto žinios
Rekonstruojamame kelyje Ukmergė–Molėtai eismas uždaromas 1,77 km ruože

AB „Panevėžio keliai" ir AB „Eurovia Lietuva" pradėjo vykdyti projekto „Valstybinės reikšmės krašto kelių rekonstrukcija" darbus. Darbai bus vykdomi valstybinės reikšmės krašto kelio Ukmergė–Molėtai ruožuose nuo 2,43 iki 12,85 km ir nuo 12,85 iki 19,10 km. Projekto darbai iš viso apima 16,67 kilometro atkarpą, kuri prasideda ties Ukmergės miesto riba ir tęsiasi Molėtų kryptimi iki Skuolių gyvenvietės.

Ignalinos rajono ir Visagino savivaldybių teritorijose vykdyta akcija „Povandenininkai“

Liepos 24 dieną Aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Ignalinos agentūros pareigūnai vykdė akciją „Povandenininkai". Šios akcijos tikslas – užkirsti kelią neteisėtai povandeninei žūklei.

Labanoro regioniniame parke iškils apžvalgos bokštas

Labanoro regioniniame parke (Molėtų r.), Mindūnų kaime, esančiame kempinge pradėtas statyti 36 metrų aukščio apžvalgos bokštas. Apžvalgos bokšto įrengimo tikslas – sudaryti lankytojams palankias sąlygas susipažinti su šiomis regioninio parko vertybėmis: Lakajų ežerynu, Labanoro giria, kalvotu ir ežeringu kraštovaizdžiu. Šalia bokšto lankytojų patogumui bus pastatyti suoliukai, dviračių stovai, informacinis stendas. Darbus planuojama baigti rudenį.

Anykščiai atšventė 575 metų jubiliejų

Liepos 24–26 dienomis Anykščiuose vyko miesto šventė „Anykščiams 575!". Šventė stebino begale kultūros ir sporto renginių ir kitų įvairių aktyvių veiklų, kurios vyko skirtingose miesto erdvėse. Šventė džiugino ne tik anykštėnus, bet ir gausiai susirinkusius miesto svečius.

Miškuose uogautojai nesiliauja mėlyniauti su „šukomis“

Ignalinos agentūros pareigūnai tęsia bendradarbiavimą su su Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija. Dėl nemažėjančių gyventojų pranešimų ypač didelis dėmesys vis dar skiriamas uogavimui bei vykdoma akcija „Automobilį statyk atsakingai“.

Pristatyta kraštietės knyga apie dvi seseris – tarpukario Lietuvos pirmąsias damas

Neseniai Ignalinos viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštietės istorikės Ingridos Jakubavičienės knyga „Seserys", pasakojanti apie dvi ryškiausias tarpukario Lietuvos moteris ir jų indėlį sprendžiant šalies politinius, diplomatinius ir socialinius klausimus. Pirmosios šalies ponios Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė (seserys Chodakauskaitės), pristatomos plačiai nušviečiant to meto istorinį ir kultūrinį kontekstą, pateikiant įdomių faktų apie asmeninį gyvenimą, garsių jų vyrų Prezidento Antano Smetonos ir Ministro Pirmininko Juozo Tūbelio asmenybes ir likimus.

Ignalinietis išlydėtas į Europos jaunimo olimpinį festivalį

Liepos 24 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje į Tbilisyje vyksiantį Europos jaunimo olimpinį festivalį išlydėtas Ignalinos plaukimo klubo narys Erikas Kapočius. Jį išlydėjo Ignalinos rajono meras Henrikas Šiaudinis, sportininko tėveliai Dalia ir Gintaras, savivaldybės administracijos darbuotojai.

Vėluojantiems statybininkams – karčiųjų pipirų

Daugiabučių renovacijos vairininkų komanda – vadovaujantys Aplinkos ministerijos, Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) darbuotojai – užvakar lankėsi Ignalinoje. Tai dar viena savivaldybė, į kurią buvo nuvykta iš arti susipažinti su daugiabučių renovacijos eiga. „Vietoje susitikę su savivaldybės vadovais, renovacijos projektų administratoriais, statybininkais, iš karto galime išsiaiškinti, kokių kyla trikdžių, problemų, ir bendromis jėgomis skubiai jas spręsti", – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Anykščiuose kuriami floristiniai kilimai

Liepos 24 dieną prasidėjo tris dienas truksianti Anykščių miesto šventė, kuri kiekvienais metais sugeba nustebinti vis labiau. Iš ryto A. Baranausko aikštėje ir Vyskupo skvere jau šurmuliuoja žiedais ir įvairiomis natūraliomis medžiagomis nešini floristinių kilimų parodos dalyviai. Šiemet Anykščius papuoš dvidešimt penkios labai skirtingos ir išradingos floristinės kompozicijos.

Molėtuose atidarytas vandenlenčių parkas

Neseniai Molėtuose, prie Pastovio ežero, oficialiai savo veiklą pradėjo vandenlenčių parkas „FLIP point".
Šventę pradėjęs Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys džiaugėsi parko įkūrėjų drąsa, ryžtu, prisiimta atsakomybe, prasminga investicija ir linkėjo sėkmės ir gerų rezultatų, įgyvendinant kitus projekto etapus ir taip kuriant naujus ir patrauklius Molėtų krašto turizmo išteklius.

Latvijos pasienyje baigta 18,6 kilometrų ilgio kelio ruožų rekonstrukcija

Viena didžiausių Baltijos šalyse lietuviško kapitalo kelių ir geležinkelių statybos bendrovių „Panevėžio keliai" baigė didelės apimties darbus į Daugpilį vedančiame kelyje. Įgyvendinti projektiniai sprendimai žymiai pagerino važiavimo ir eismo saugumo sąlygas, supaprastino ir atpigino kelio priežiūros darbus.

Sulaikytas vairuotojas, galimai vežęs narkotikus

Trečiadienio vakarą Visagino savivaldybėje esančiame kelyje Veselavai-Liaudėnai-Visaginas, 7-ajame kilometre, policijos pareigūnai sustabdė automobilį „Fiat", kurio 31-erių metų keleivis dėl galimo apsvaigimo nuo narkotinių medžiagų pristatytas į policijos komisariatą.

Telefoniniai sukčiai sulaukė atpildo

Nors informacijos apie telefoninius sukčius viešojoje erdvėje pateikiama daug, nusikaltėliai vis tiek išlieka aktyvūs ir randa būdų, kaip apgauti tiek jaunesnius, tiek vyresnius šalies gyventojus. Į telefoninių sukčių pinkles pakliuvo ir garbaus amžiaus Visagino gyventoja G. N., iš kurios apgaulės būdu išviliota daugiau nei 1900 eurų.

Festivalyje „Galapagai 2015“ – unikalios lenktynės vandenyje, medžiuose bei purve

Liepos 25 dieną festivalio „Galapagai 2015" organizatoriai pirmą kartą festivalių istorijoje pakvies į adrenaliną ir gerą laiką žadančias lenktynes „Galapagai Challenge".
Tai yra unikalios komandinės festivalio lenktynės, kurias sudaro šeši iššūkiai. Iš dalyvių tai  pareikalaus komandinio darbo, susitelkimo, festivalinės nuotaikos ir noro įveikti visas kliūtis.
Antrąją muzikos ir pramogų festivalio „Galapagai" dieną Zaraso ežero saloje lenktynių dalyviams bus paruošta įvairiausių beprotiškų kliūčių vandenyje, medžiuose ar purve.

Visagino merė D. Štraupaitė savo pareigų negalės eiti iki spalio vidurio

Visagino merė Dalia Štraupaitė iki spalio vidurio negalės eiti savo pareigų ir lankytis Visagino savivaldybės patalpose. Laikiną nušalinimą nuo Visagino savivaldybės merės pareigų Generalinės prokuratūros prašymu pratęsė teismas. Ši procesinė kardomoji priemonė pratęsta siekiant greičiau ir nešališkai ištirti nusikalstamas veikas.

Ignalinoje vyko Utenos regiono plėtros tarybos posėdis

Ignalinos rajono savivaldybėje liepos 16 dieną įvyko Utenos regiono plėtros tarybos posėdis. Posėdyje dalyvavo Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Utenos apskrities skyriaus vedėjas Nerijus Čepauskas, Anykščių, Ignalinos, Molėtų, Utenos, Zarasų rajonų savivaldybių ir Visagino savivaldybės merai, savivaldybių tarybų nariai, administracijų direktoriai ir kiti suinteresuotieji asmenys. Posėdyje svarstyti 4 klausimai.

Anykščiams – 575

Anykščiai – tai nuostabus kampelis rytų Lietuvoje, kuris daugelį žavi savo nuostabiu kraštovaizdžiu, prasminga istorija, kultūros paveldu bei iškiliomis asmenybėmis. Pirmą kartą Anykščiai minimi dar 1440 m. kaip Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kazimiero Anykščių dvaras, perduotas valdyti Radvilai Astikaičiui.

Verslo pradžiamokslis: kurti rimtą planą ar plaukti pasroviui?

Mintis apie nuosavą verslą vieniems atrodo utopinė, kiti, ryžęsi ją įgyvendinti, neretai sulaukia pasisekimo. Nuo ko pradėti, kur kreiptis, su kuo kalbėtis tam, kad verslo pradžia neapkarstų, „Gimtasis Rokiškis" teiravosi rajono verslininkų.

Kviečiami dalyvauti floristinių kilimų parodoje

Anykščių rajono savivaldybė miesto šventės proga kviečia bendruomenes  ir nevyriausybines organizacijas registruotis ir dalyvauti floristinių kilimų parodoje, kuri vyks liepos 24–26 dienomis Anykščių miesto erdvėse.

Anykščiai turi tapti pavyzdžiu: čia senjorams teikiamos visų rūšių socialinės paslaugos

Senyvo amžiaus žmonių Lietuvoje daugėja: 1990 metais pensinio amžiaus žmonių buvo 19 proc., 2014 matais – 22,4 proc. Jiems teikiamų socialinių paslaugų poreikis didėja, deja, paslaugų pasiūla išlieka skurdi ir sunkiai prieinama. Atlikusi auditą Valstybės kontrolė konstatavo, kad esanti socialinių paslaugų infrastruktūra neatitinka nei senjorų poreikių, nei valstybės deklaruojamų siekių atsakingai jais rūpintis. Tik trijose (iš 60) Lietuvos savivaldybėse – Vilniaus miesto, Vilniaus ir Anykščių rajonų – teikiamos visų rūšių socialinės paslaugos senyvo amžiaus žmonėms.

Kviečia festivalis „Ežerų sietuva“

Didžiausias šios vasaros renginys Ignalinoje – tarptautinis liaudiškos muzikos ir šokių festivalis „Ežerų sietuva" vyks liepos 3–5 dienomis.  Festivalis atidaromas Molėtuose, antroji diena skirta Švenčionims, o liepos 5-ą „Ežerų sietuva" džiugins Ignaliną.

Lietuvos šaulių sąjungos 90-mečio ąžuolyne – šaulių sąskrydis

Birželio 27-28 dienomis Lietuvos šaulių sąjungos 90-mečio ąžuolyne vyko Šaulių sąjungos narių sąskrydis bei Šaulio dienos minėjimas. Dvi dienas trukusiame sąskrydyje visas laikas buvo išnaudotas turiningai: ne tik išvalytas ąžuolynas, bet ir šauniai papramogauta.

Puslapis 1 iš 14

Reklama

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

 

Ar pritariate tam, jog Lietuvoje bus apgyvendinti pabėgėliai?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2015 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1240
Vakar apsilnkė:1924
Šią savaitę apsilankė:11401
Šį mėnesį apsilankė:1240
Viso (nuo 2015-02-16):354097
Šiuo metu naršo:
16
2015-08-01