Krašto žinios

Gruodžio 11 d. Aleksandro Stulginskio universitete vykusioje šventėje  pagerbta 10 Lietuvos kaimui nusipelniusių žmonių – mokslininkų, specialistų, žemdirbių, savivaldos atstovų. Apdovanojimas „Už nuopelnus Lietuvos kaimui" skirtas ir Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narei, Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkei bei šios sąjungos Ignalinos rajono skyriaus pirmininkei, Šiūlėnų kaimo bendruomenės vadovei  Marijonai Lukaševičienei. Ši moteris žavi savo energija, sugebėjimu visur suspėti bei prasmingais darbais ir projektais, kuriuos įgyvendina kartu su savo kaimo žmonėmis.

Praėjusį penktadienį, gruodžio 12 dieną, Visagino kultūros centre įvyko jau tradicija tapęs renginys „Mano miestas – Visaginas".
„Visame pasaulyje kasdien maži žmonės daro savo mažus darbus, taip keisdami pasaulio veidą. Tikiuosi, kad aš taip pat prie to prisidedu", – tokius žodžius tą vakarą po apdovanojimo ištarė vienos nominacijos laureatė.

Ignalinos ir Utenos įmonės aktyviausiai Utenos apskrityje jungiasi prie Geros verslo praktikos memorandumo, įsipareigodamos nepiktnaudžiauti euro įvedimu. Ūkio ministerijos inicijuoto konkurso „Sąžiningiausio verslo savivaldybė" gruodžio 8 d. duomenimis, pagal sąžiningo verslo reitingą Ignalinos savivaldybė pirmauja ne tik apskrityje, bet ir visoje Lietuvoje. Utenos savivaldybė kol kas užima šeštą vietą šioje lentelėje.

Buvusiose Nalšios žemėse, legendomis, mitologinėmis ir istorinėmis sakmėmis garsiame Sirvėtos krašte gruodžio 11 d. lankytojams bus pristatytas naujas pažintinis takas. Pažintį su baltų gamtos pasaulėžiūra lankytojai pradės Šventos gyvenvietėje, nutolusioje 8 km nuo Švenčionių.

Lapkričio 30 – gruodžio 3 dienomis Ignalinoje lankėsi Raudonojo Kryžiaus atstovų grupė iš Vokietijos Kronshageno miesto. Tai buvo jau 15-asis vizitas.

Šeimos ūkiai yra labai svarbi Lietuvos žemės ūkio sektoriaus sudėtinė dalis. Jie dirba, užsidirba pragyvenimui, išlaiko savo šeimas. Ten, kur nemažai nedidelių ūkių, atrodo, ir kaimas daug gyvesnis. Toks yra ir Kazitiškio kaimas Ignalinos rajone, kur įsikūrę Vanda ir Drąsutis Jelinskai. Jie augina du sūnus – 16 metų Lauryną ir 13 metų Karolį. Tačiau ši šeima nėra visiškai tradicinė kaimo žmonių šeima. Jie dirba papildomus darbus – Vanda Jelinskienė, pagal profesiją buhalterė, dirba laiškininke, o Drąsutis Jelinskas – Kazitiškio seniūnijos seniūnas.

Utenos RAAD Anykščių rajono agentūros pareigūnai, kuriems talkino neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius, reido metu pastebėjo įtartiną automobilį. Medžiotojų klubo „Troškūnai" medžioklės plotuose buvo medžiojama iš automobilio, pasišviečiant dirbtiniu šviesos šaltiniu.

Pirmadienį vienas Visagino savivaldybės gyventojas informavo Bendrąjį pagalbos centrą, kad netoliese Karlų kaimo (Visagino savivaldybėje) tarp šilumos tiekimo vamzdžių yra įstrigęs briedžiukas. Ši informacija buvo perduota aplinkos apsaugos pareigūnams ir ugniagesiams gelbėtojams.
Atvykę į nurodytą vietą, gelbėtojai su vandens žarnomis iškėlė į bėdą patekusį gyvūną ir paleido jį į mišką. Gyvūnas nenukentėjo.

Lapkričio 21 d. Palūšės kaime, Lūšių ežero pakrantėje, atidaryta vaikų žaidimų aikštelė, taip pat krepšinio ir teniso aikštės su šalia įrengtais lauko treniruokliais. Visi šie gražūs darbai atlikti įgyvendinus Ignalinos rajono vietos veiklos projektą „Šeimos poilsio zonos įrengimas". Palūšės bendruomenei ir čia atvykstantiems svečiams naujoji šeimos zona bus puiki vieta sportuoti, bendrauti ir smagiai leisti laisvalaikį. Naujoji sporto ir poilsio erdvė gausiai turistų lankomoje Palūšėje įrengta labai gražioje ir patogioje vietoje. Kadangi pristatymo dieną buvo šaltoka, aikštelės su visais įrenginiais išbandytos tik simboliškai.

Lapkričio 5 sieną Utenos RAAD Molėtų rajono agentūra nustatė nelegalią eksploatuoti netinkamų transporto priemonių demontavimo veiklą Joniškio sen., Molėtų rajone. Atvykus pareigūnams į pažeidimo vietą, T. S. kartu su A. P. buvo įpusėję pjaustyti transporto priemones ir jų dalis krauti į priekabą išvežimui. Apžiūrint įvykio vietą, nustatyta, kad asmenys demontavo dvi transporto priemones. Aiškinantis aplinkybes taip pat nustatyta, kad T. S. ir A. P. neturi reikalingų leidimų tokios veiklos vykdymui.

Puslapis 1 iš 19

Reklama

 

Renginių kalendorius

praėjusiam mėnesiui Gruodis 2014 Kitas mėnuo
Pr A T K P Š S
week 49 1 2 3 4 5 6 7
week 50 8 9 10 11 12 13 14
week 51 15 16 17 18 19 20 21
week 52 22 23 24 25 26 27 28
week 1 29 30 31

Reklama

Reklama

Reklama

 

Ko tikitės gauti dovanų iš Kalėdų senelio?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2014 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.