Krašto žinios
Anykščiuose pirmą kartą įteiktos „Turizmo gilės“

Rugsėjo 27 dieną Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre – vyko pirmieji turizmo apdovanojimai „Turizmo gilės". Praėjus aktyviam turistiniam sezonui buvo nuspręsta padėkoti Anykščių kraštą garsinantiems turizmo atstovams.

Įspūdingą moliūgų derlių išauginę anykštėnai: „Didžiausio nepakėlėme – galėjome tik ridenti“

Palmira (74 m.) ir Povilas (75 m.) Krivickai bei jų dukra Deimantė Usko šiandien džiaugiasi tikrai didžiuliu moliūgų derliumi – įvairių spalvų, dydžių, skonių jie užima bemaž pusę kiemo.

Tautų suvienijimo festivalis Visagine

Egzistuoja legenda apie paslaptingą medį, ant kurio šakų žydi spalvingi ir kvapnūs žiedai, noksta stebuklingi, sielą gydantys vaisiai. Tai įvairių tautų tradicijos, turtinančios viena kitą. Šis medis išdygsta, žydi ir savo vaisius nokina kas antrus metus Lietuvoje, Visagino mieste. Tuo metu vyksta tradicinis Tarptautinis tautinių kultūrų festivalis „Rudeninės". Festivalio tikslas – stiprinti Visagino miesto tautinių bendruomenių ryšius su etninėmis tėvynėmis bei įvairių tautų meno kolektyvų tarpkultūrinį bendradarbiavimą, atskleisti Lietuvoje gyvenančių tautinių kultūrų įvairovę.

Kamajų Respublikai – 111 metų

Penktadienį, rugsėjo 30 dieną, Kamajuose (Rokiškio r.) prasidės 33-oji šventė „Kuc kuc Kamajuos".

Kontrabandininkų pievoje paslėptus rūkalus surado pasieniečiai

Švenčionių rajone Ignalinos rinktinės pasieniečiai sulaikė beveik 3 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų. Jie buvo paslėpti pievos įgriuvoje po žolėmis.
Praėjusį šeštadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardos pasieniečiams paskambino vyras. Jis pranešė, kad Švenčionių rajono Sarokpolio kaimo prieigose pastebėjo pamiške nuo Simanavo kaimo link kelio Zarasai – Vilnius einančius tris įtartinus asmenis su nešuliais. Nuo šios vietos iki valstybės sienos su Baltarusija – 4 kilometrai.

Pradedamos istorinės Vorutos pilies Anykščiuose statybos

Atsižvelgiant į istorinius šaltinius apie XIII–XIV a. Lietuvoje stovėjusias medines pilis ir Šeimyniškėlių piliakalnio archeologinių tyrinėjimų rezultatus, daugelį metų trukusios pastangos iš užmarštyje paskandintos praeities prikelti protėvių gyvenimą ant Šeimyniškėlių piliakalnio šiandien tapo realybe. Rugsėjo 27 dieną į istorinę Šeimyniškėlių piliakalnio žemę bus įkasama Vorutos pilies statybų pradžios sija.

Anykščiuose bus pristatytas Verslo konsultantų tinklas

Ūkio ministerija kviečia verslininkus susipažinti su galimybėmis, kaip auginti kompetencijas ir patį verslą, kaip efektyviai spręsti kylančias problemas ir išvengti klaidų. Jau rugsėjo 22 dieną, ketvirtadienį, Anykščiuose bus pristatytos Verslo konsultantų tinklo teikiamos personalizuotos paslaugos šalies verslininkams.

Obuolinės Anykščiuose: nuo rekordo fiksavimo iki Medžių lajų tako

Rugsėjo 24 dieną (šeštadienį) Anykščiuose vyks kasmetinė šventė Obuolinės. Miestas svečius šiais metais žada nustebinti ne tik rudens pradžios ir darbų pabaigtuvių įamžinimu – rekordinės aukštaitiškos juostos iš obuolių dėlione, bet ir Tarptautinei turizmo dienai skirtais renginiais bei ryškiausiu jų akcentu – naktyje pirmą kartą nušvisiančiu Medžių lajų taku.

Nijolės vasaros visu grožiu išsiskleidė jos jubiliejui

Rugsėjo 9 dieną Ignalinos krašto muziejuje ignalinietė dailininkė Nijolė Trinkūnienė pristatė jubiliejinę tapybos darbų parodą. Tiek daug šviesos, žydėjimo, nuoširdžių šypsenų buvo padovanota, išdalinta, tiek daug gerumo sklandė tarp nuostabių paveikslų ir didelės minios žmonių. Moteris spalvingai paminėjo ir savo asmeninį jubiliejų, prisiminė prabėgusių metų žydinčias ir kūryba alsuojančias vasaras.

Per „vaižgantines“ pagerbs literatūrinės Vaižganto premijos laureatą

Rugsėjo 17 dieną, šeštadienį, nuo 13 val. lietuvių literatūros klasiko kanauninko Juozo Tumo- Vaižganto gimtinėje, esančioje Anykščių rajone, Svėdasų seniūnijoje, Malaišių kaime, vyks tradicinė „Vaižgantinių" šventė.

Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė šešis afganistaniečius

Ignalinos rajone Tverečiaus užkardos pasieniečiai sulaikė šešis nelegalius migrantus iš Afganistano, kurie į Lietuvą pateko nelegaliai perėję sieną su Baltarusija.

Pradėti Palūšės bažnyčios stogo tvarkybos darbai

Šv. Juozapo bažnyčia Palūšėje (Ignalinos r.) šiuo metu pradėta dengti impregnuotų medinių lentelių stogo danga. Bus vykdomi ir kiti stogo tvarkybos darbai, kuriuos planuojama baigti šiemet. Didžiąją dalį projekto parengimui ir darbams reikalingos sumos finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, tam skyręs daugiau nei 32 tūkstančius eurų.

Po Molėtus nusidriekė Atminties maršas

Rugpjūčio 29 dieną Molėtuose surengtas atminties maršas, skirtas pagerbti prieš 75 metus Molėtuose holokausto kančias patyrusius žydus. Jame dalyvavo apie 2 tūkstančius eisenos dalyvių: iš viso pasaulio suvažiavusių su Molėtais susijusių žydų artimųjų, žymių Lietuvos politikos, kultūros, meno, visuomenės veikėjų, pačių molėtiškių, geros valios žmonių.

Ilzenbergo dvaro istoriją primins tarptautinis renginys Rumunijoje

Jei nežinai savo praeities, tau nėra kelio ateitin. Šią mintį istorikas dr. Kęstutis Gecevičius išsiveža į tarptautinį renginį Rumunijoje, kurio temų herojė - Livija Dimšienė Majoresku, buvusi Ilzenbergo dvaro (Rokiškio r.) valdytoja. Apie šią itin žinomo Rumunijos visuomenės veikėjo, premjero Tito Livijaus Majoresku dukrą ir Ilzenbergo dvarą dr. K. Gecevičius istorinėmis žiniomis dalinsis su simpoziumo „Karo aukos: lenkų pabėgėliai ir grafienė Livija Dimšienė Majoresku", kuris rengiamas Campulungo mieste rugsėjo 1-3 dienomis totalitarizmo aukoms atminti.

Ignaliniškis Kinijoje laimėjo sidabro medalį

Tarptautinėje geografijos olimpiadoje, kuri rugpjūčio 16–26 dienomis vyko Kinijos sostinėje Pekine, Ignalinos gimnazijos mokinys Giedrius Pakalka (mokytoja Violeta Kreivėnienė) pelnė sidabro medalį.

Vasaros savaitgalį Zarasuose vainikuos du renginiai

Zarasai – renginių miestas ir vasaros festivalių sostinė, vandens pramogų, sporto ir švenčių traukos vieta, kurią kasmet aplanko tūkstančiai lankytojų.
Šiais metais vasaros sezono renginius paskutinįjį vasaros savaitgalį Zarasų krašte vainikuoja du įspūdingi renginiai - F2 klasės motorlaivių ant vandens Pasaulio čempionato penktasis varžybų etapas Zaraso ežere ir savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis" Duburio ežero saloje.

Buvo sulaikyti upe plaukiantys kontrabandininkai

Švenčionių rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai išbaidė du narų kostiumais vilkėjusius kontrabandininkus, mėginusius į Lietuvą atplukdyti rūkalų. Į pasieniečių rankas pateko puspenkto tūkstančio pakelių cigarečių ir, manoma, krovinio laukęs jų bendrininkas.

Festivalis „Visagino country“ laukia gyvos muzikos gerbėjų

Jau metas planuoti – kada, kur ir ką veiksi vasarą? Tradiciškai rugpjūčio mėnesio viduryje – 19, 20 ir 21 dienomis – „Visagino country" festivalis laukia visų geros gyvos muzikos gerbėjų. Čia skambės energija užkrečianti atominė kantri muzika, čia būtinai susitiksi savo seniai matytą bičiulį ar draugą, čia galėsi mėgautis draugiška atmosfera, įvairiomis atrakcijomis, šalia tyvuliuojančio ežero gaiva bei nuostabia gamta. O po dviejų pašėlusių parų mes pakviesime jus į Visagino bažnyčią, kur klausysime kantri giesmių, pasimelsime už festivalį, už mus visus, ir pažadėsime vieni kitiems vėl susitikti.

„Mėnuo Juodaragis“ – festivalis festivalyje

Devynioliktasis savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis" rugpjūčio 26–28 dienomis kvies šventiškai pabaigti vasarą įsikūręs naujoje erdvėje – Dūburio ežero saloje prie Antazavės, Zarasų rajone. Ilgametes tradicijas puoselėjantis nepriklausomas renginys stebina festivalio lankytojus ne tik išskirtine muzikos, bet ir gausia kultūros bei meno programa.

Medkopio šventėje varvėjo medus

Rugpjūčio 15 dieną Stripeikių (Linkmenų sen., Ignalinos r.) bitininkystės muziejuje vyko tradicinė Medkopio pabaigos šventė „Ulioja bitela". Čia visų laukė ne tik tradicinis medaus ir kitų gėrybių kermošius, amatų kiemai, bet ir medaus degustacija.

Stelmužės ąžuolas – pretendentas konkurse į Metų medžio vardą

Šiemet pirmą kartą Lietuvoje rengiamame konkurse į Metų medžio vardą pretenduoja 12 medžių. Aplinkos apsaugos ministerija gegužės mėnesį paskelbė Lietuvos metų medžio atrankos konkursą, kur fiziniai ir juridiniai asmenys galėjo teikti paraišką pristatydami objektą šiam konkursui. Konkurso tikslas – ne tik išrinkti Metų medį, kuris atstovaus mūsų šaliai Europos metų medžio konkurse, bet ir pagerbti kitus vertingiausius šalies medžius, skleisti informaciją apie juos kaip regiono savitumo ir patrauklumo dėmenis. Šis konkursas Lietuvoje rengiamas pirmą kartą.

Įžanginiame „Purpurinio vakaro“ koncerte – Domantas Razauskas ir „Baltasis kiras“

Ketvirtadienio, rugpjūčio 11-os, vakarą sostinės muzikiniame bare „Artistai" vyko įžanginis nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras" koncertas, kuriame savo kūryba dalijosi gerai žinomi atlikėjai Domantas Razauskas ir grupės „Baltasis kiras" lyderis Tautvydas Augustinas. Tradiciškai šis koncertas primena, jog iki nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras" Anykščiuose liko lygiai savaitė, kuriame ir be muzikos bus daug kultūrinės veiklos.

Puslapis 1 iš 19

Reklama

 

Reklama

Reklama

Reklama

Ar pritariate draudimui rūkyti daugiabučių namų balkonuose?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2016 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1024
Vakar apsilankė:8288
Šią savaitę apsilankė:43872
Šį mėnesį apsilankė:278886
Viso (nuo 2015-02-16):3050455
Šiuo metu naršo:
67
2016-09-30