Krašto žinios
Ignalinos rajone vyksta Lietuvos mokinių vasaros forumas

Liepos 25 dieną Ignalinos rajone, Kiškių kaime, prie Lūšykščio ežero esančioje poilsio bazėje prasidėjo penkias dienas vyksiantis Lietuvos moksleivių sąjungos ir Ignalinos rajono mokinių asociacijos (IRMA) organizuojamas  nacionalinis  renginys – Vasaros forumas 2016 „Įkvėpk tikslą – iškvėpk rezultatą“.

Anykštėnams teks atsisakyti kiaulių ūkių

Nustatytas jau penktas Lietuvoje ir trečias Anykščių rajone afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis kiaulių laikymo vietoje. Diagnozė patvirtinta keturioms kiaulėms laikytoms ūkyje Umėnų kaime (Troškūnų sen.).

Surado pasiklydusią senolę

Ceikinių seniūnijos (Ignalinos r.) gyventojas Mindaugas kartu su pareigūnais rado pasiklydusią senolę. Penktadienio vakarą dingusios senolės paieška miške, tarp Ropiškėlės ir Juodiškės kaimų, baigėsi sėkmingai. Policijos pareigūnai kartu su šio rajono gyventoju ir jo motina surado pasiklydusią moterį.

Anykščiai miesto gimtadienį kviečia švęsti po gimtinės laja

Anykščiai, pelnytai vienu lankomiausių šiandien laikomas miestas Lietuvoje, liepos 22–24 dienomis kartu kviečia švęsti 576-ąjį savo gimtadienį. Net tris dienas truksiančios šventės organizatoriai pažada, kad nuobodžiauti čia neteks ir išrankiausiam svečiui: VIII Pasaulio anykštėnų suvažiavimas, dešimtys kultūros ir sporto renginių, šventinė mugė, interaktyvios patyrimų erdvės. Visa tai ir daugiau – Anykščių miesto šventėje, kurios tema šiemet – „Po gimtinės laja“.

Visagine – svečiai iš Kinijos žaliosios arbatos sostinės

Visagino savivaldybėje apsilankė neeiliniai svečiai – Kinijos Liaudies Respublikos delegacija iš Kinijos žaliosios arbatos sostinės – Hangdžou. Delegacijos nariai atstovauja Kinijos arbatos miesto asociacijai.

Dubingiuose – didelis dėmesys istoriniam kultūriniam paveldui

Kitų metų vasario 16 dieną Lietuva minės 100-ąsias valstybės atkūrimo metines. Per šį jubiliejų norima pabrėžti, kad užtikrinamas Lietuvos valstybės tęstinumas ir amžinumas, pagal istorinę situaciją kūrybingai keičiant jos formas. Siūlomas šimtmečio minėjimo šūkis – „Lietuva, Tėvyne mūsų". Vieną svarbiausių valstybingumo šimtmečiui skirtą renginį, į kurį sueitų ir suvažiuotų visa Lietuva bei jos svečiai, planuojama surengti Dubingiuose.

Alantoje stovyklaujantys Sibiro lietuvių vaikai gyrė Lietuvos svetingumą

„Su tėvu namuose Rusijoje kalbu lietuviškai, todėl moku lietuvių kalbą. Dažnai lankau Vilniuje gyvenančią savo močiutę, tačiau šioje stovykloje esu pirmą kartą", – švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei trečiadienį pasakojo iš Rusijos Šiaurės į lituanistę stovyklą Alantoje, Molėtų rajone, atvykusi Marija.

Apgavo molėtiškį

Į Utenos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi Molėtų rajono gyventojas, teigdamas, kad jį apgavo automobilio pardavėjas. Patiklus molėtiškis pervedė pinigus, o prekės taip ir negavo.

Mažąją Lietuvos kultūros sostinę turės ir Utenos apskritis

Tęsiant gražų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių judėjimą, prasidėjusį nuo Naisių, Lietuvos kaimo bendruomenių asociacijos ir Lietuvos kultūros ministerijos sprendimu išrinktos 2017 metų Mažosios Lietuvos kultūros sostinės. 10 šauniausių kaimų ir miestelių galės ne tik pasidžiaugti šiuo pripažinimu, bet ir deramai pateisinti kultūrą, blaivybę puoselėjančio kaimo ar miestelio vardą. Tarp išrinktųjų pateko ir Ignalinos rajone esantis Palūšės kaimas.

Visagine – drakonų valčių varžybos

Liepos 9 dieną Visagine, Visagino ežero paplūdimyje visą dieną šurmuliavo antrosios drakonų valčių varžybos „Dragon Race 2016". Šio renginio organizatorius ir žiūrovus nudžiugino gerokai išaugęs dalyvių skaičius – regatoje dalyvavo net 30 komandų, kurių kiekvieną sudarė 21 žmogus.

Alantoje stovyklauja Sibiro lietuvių vaikai

Liepos 1–15 d. Alantoje (Molėtų raj.) vyksta Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojama lietuvių kalbos ir kultūros stovykla Rusijos šiaurės ir Sibiro lietuvių vaikams ir jaunimui.„Džiaugiamės galėdami sudaryti galimybę Sibiro lietuvių vaikams pamatyti savo tėvų ir protėvių žemę, išmokti lietuvių kalbą, susipažinti su kultūra ir istorija, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Tokios stovyklos įsimena ilgam ir padeda išlaikyti ir stiprinti ryšius su Lietuva."

Molėtų sporto infrastruktūrą plečia dovanos

Liepos 7-ą Molėtų savivaldybė, progimnazija ir rajono sporto bendruomenė sulaukė neeilinių svečių – legendinio krepšininko ir krepšinio mokyklos vadovo Šarūno Marčiulionio, Kūno kultūros ir sporto departamento prie LR Vyriausybės generalinio direktoriaus Edžio Urbanavičiaus, Molėtų stadiono rekonstrukcijos generalinio rangovo UAB LitCon direktoriaus Lino Piliponio. Susitikti ir pakalbėti apie sporto infrastruktūros plėtrą Molėtuose leido graži proga – Molėtų progimnazijoje įrengtas treniruoklių komplektas, skirtas Molėtų sporto centro komandų ir sportininkų fiziniam pasirengimui.

„300 Lakes Rally“ globėjas – LR Ministras Pirmininkas

Septintus metus vykstantis ir jau ne vieną apdovanojimą pelnęs trijų šalių ralio festivalis „300 Lakes Rally" šiemet sulaukė ir Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus įvertinimo. Džiaugdamasis tuo, kad festivalis į vieną gražią šventę apjungia tris kaimynines šalis, Premjeras paskyrė jam savo asmeninę globą.

Anykščių rajono kiaulių ūkyje – afrikinis kiaulių maras

Liepos 2 dieną afrikinis kiaulių maras (AKM) nustatytas Anykščių rajone, Debeikių seniūnijos Puodžių kaime smulkiame kiaulių ūkyje. Čia buvo laikomos dvi kiaulės.

Molinės Molėtuose viliojo renginių įvairove

Pirmąjį liepos savaitgalį šventė „Molinės Molėtuose" žarstė geras emocijas, renginių įvairovė viliojo molėtiškius ir Molėtų krašto svečius.
Liepos 1-ą Molėtuose Molio degimo edukaciją, instaliaciją „Keramikos ugnies stulpai" surengė Vilniaus dailės akademijos Keramikos kūrybinio centro vadovas Tomas J. Daunora. Buvo galima stebėti Drakonų valčių varžybas ir gniaužiantį kvapą akrobatinių lėktuvų pasirodymą danguje, pasinerti į nerealiai gražų ir atpalaiduojantį reginį – muilo burbulų šou, mėgautis teatralizuotu koncertu 3P SHOW ir „Pripučiamu kinu" po žvaigždėtu Molėtų dangumi, apsilankyti atvirose tapytojo Arvydo Martinaičio meno dirbtuvėse ar parodoje „Kambarys kaip galerija".

Kelionė vaikams neprailgo

Ar esate matę, kaip medžio pliauska tampa nuostabaus grožio medinuku – paukšteliu, dubenėliu, šaukštu, lėkštele? Ar regėjote, kaip šeriama visa banda elnių? Ir visa tai – Zarasų rajone....
O vaikams, kurie yra Zarasų krašto Žmonių su negalia sąjungos projekto „Šeimos atokvėpio centras", labai pasisekė – jie tai išvydo.

Molėtuose lankėsi Izraelio valstybės ambasadorius Amiras Maimonas

Molėtuose lankėsi Izraelio valstybės ambasadorius Amiras Maimonas, kuris susitikęs su Molėtų rajono savivaldybės meru Stasiu Žviniu daug dėmesio skyrė žydų kultūrinio paveldo saugojimui, jaunosios kartos supažindinimui su Izraelio valstybe, aktyvesniam bendravimui ir bendrai veiklai su rajono mokyklų bendruomenėmis, pasidžiaugė šiame rajone jau nuveiktais darbais dėl žydų istorijos išsaugojimo, domėjosi vykstančiu pasiruošimu „Atminties maršui".

Baltarusis kontrabandininkas nuo pasieniečių spruko basomis

Ignalinos rinktinės pasieniečiai Švenčionių rajone persekiojo nestojusį automobilį „Hyundai Coupe". Gaudynių, kuriose VSAT pareigūnai panaudojo tarnybinį ginklą, metu sulaikytas baltarusis ir beveik 4 tūkst. pakelių cigarečių.

Meno ir muzikos festivalyje „Stichijos“ – žvaigždės iš užsienio

Liepos 6 dieną Kupiškio marių saloje egzotišku pavadinimu Uošvės liežuvis pirmą sykį nugriaudės muzikos ir meno festivalis „Stichijos".
Kupiškio rajono valdžios atstovus, menininkus ir kitus iniciatyvius bendruomenės narius suvienijo ambicinga idėja tapti Aukštaitijos kūrybininkų traukos centru ir užauginti naują, visai Lietuvai patrauklų vasaros festivalį. Kryptingai nuolatos gerinama Kupiškio marių aplinka ir infrastruktūra, didžiulė sala, tinkama vasaros renginiams, patogi miesto geografinė padėtis – visa tai leidžia manyti, kad Kupiškis pribrendo tokiam kultūriniam iššūkiui.

Ignalina įspūdingai atšventė 150-ąjį gimtadienį

Ežerų ir pušynų apsupty, nuostabiame gamtos kampelyje, įsikūręs meilės legendos išaugintas Ignalinos miestas birželio 24-25 dienomis atšventė 150-ąjį gimtadienį. Po linksmų Joninių nakties ignaliniečiai ir svečiai mėgavosi daugybe renginių, skirtų įvairaus amžiaus ir pomėgių žmonėms. Į Ignaliną atvyko svečių iš Lenkijos, Vokietijos, Baltarusijos, Švedijos, taip pat Vilniaus ir kaimyninių miestų.

„Ažuožerių sultys“ kuria planus ateičiai ir laukia naujo derliaus

Praėjusio sezono obuoliai baigiasi, naujojo dar neužaugo, tad kaip šiuo metų laiku gyvena kooperatyvas „Ažuožerių sultys", kuris verčiasi obuolių ir jų sulčių prekyba? Kooperatyvo vadovas Regimantas Butvydas sako, jog dabar kooperatyvas dirba 30 proc. pajėgumu ir laukia naujojo derliaus.

Anykščių gatvėse – stilingi spalviniai sprendimai

Viena didžiausių Baltijos šalyse lietuviško kapitalo kelių ir geležinkelių projektavimo ir statybos kompanijų „Panevėžio keliai" baigia rangos darbus objekte, kurio vizualiniai sprendimai ypač puošia vieną žymiausių Lietuvos kurortų. Žiburio gatvėje Anykščių mieste nusidriekė nestandartinės rausvos spalvos dviračių takas ir jis ne paskutinis toks šiame mieste. Tokios pat spalvos dviračių takas numatytas ir Vilniaus gatvės Anykščiuose rekonstrukcijos projekte.

Puslapis 1 iš 18

Reklama

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Kur atostogaujate ar rengiatės atostogauti?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2016 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4356
Vakar apsilankė:9111
Šią savaitę apsilankė:24023
Šį mėnesį apsilankė:224425
Viso (nuo 2015-02-16):2431971
Šiuo metu naršo:
114
2016-07-27