Krašto žinios
Ignalinoje lankėsi svečiai iš Vokietijos

Rugpjūčio 23–26 dienomis Ignalinoje viešėjo Raudonojo Kryžiaus atstovų grupė iš Vokietijos Kronshageno miesto. Svečiai atvežė humanitarinės paramos siuntą. Aplankę senelių globos namus Dūkšte, pasigrožėję Ignalina ir Aukštaitijos nacionalinio parko lankytinomis vietomis, susitiko su savivaldybės vadovais. Grupę lydėjusi šios organizacijos Ignalinos skyriaus vadovė Irena Rapkauskienė pasidžiaugė, kad tai jau 16-asis vizitas.

Dūrių ežere sulaikyti brakonieriai

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Valstybinės analitinės kontrolės skyriaus pareigūnai rugpjūčio 24 dieną vykdė Molėtų rajone esančio Dūrių ežero monitoringą.

Zarasų rajono kontrabandininkams – nuostolis

Trečiadienio rytą ties Zarasų rajono Yliškės kaimu VSAT Ignalinos rinktinės Puškų užkardos pasieniečiai netoli Drūkšių ežero esančioje pelkėtoje vietovėje aptiko sukrautų kartoninių dėžių stirtą.

Lietuvos biatlono vasaros čempionate – 18 ignaliniečių medalių

Rugpjūčio 13–14 dienomis Ignalinoje vyko Lietuvos biatlono vasaros čempionatas. Jame dalyvavo ir Ignalinos kultūros ir sporto centro trenerių Gintauto Čepulio, Aleksandro Ščekočichino ir Edvardo Rasimovičiaus auklėtiniai. Sportininkai rungtyniavo sprinto ir persekiojimo rungtyse. Ignaliniečiams šis čempionatas buvo sėkmingas. Per dvi varžybų dienas iškovota 18 medalių, iš jų 9 – aukso, 3 – sidabro ir 6 – bronzos.

Aštuntasis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ – kultūros gurmanų šventė

Anykščiuose purpurinė nuotaika pasiekė atomazgą – diena, kupina gero kino bei teatro ir finalinis nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras" koncertas. Aštuntasis nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras" kaip ir kasmet vyko Anykščiuose, Dainuvos slėnyje rugpjūčio 13-15 dienomis. „Festivalis šiemet sukvietė virš 9 tūkst. žiūrovų, apie 100 atlikėjų, 30 savanorių, renginį visus metus planavo ir ruošė 12 žmonių komanda", – šiųmetinio festivalio statistiką skaičiuoja festivalį organizuojančios VšĮ „Bardai LT" direktorius Benas Jakštas.

Dalia Štraupaitė grąžinta į Visagino merės pareigas

Pirmadienį Panevėžio apygardos teismas panaikino liepos mėnesį Panevėžio miesto apylinkės teismo priimtą nutartį Visagino merę D. Š. nušalinti nuo pareigų iki  spalio mėnesio.

Kokių klaidų reikėtų vengti planuojant verslą?

„Perspaustas" entuziazmas, elementarių žinių trūkumas ir noras kuo greičiau užsidirbti ne vienam savo verslą kurti planuojančiam žmogui taip susuka galvą, kad vietoj lauktos sėkmės dažną greičiau aplanko nusivylimo kartėlis. „Gimtasis Rokiškis" rajono verslininkų teiravosi, kokių klaidų reikėtų vengti planuojant verslą. Pasak jų, dažniausiai suklumpa tie, kurie blaškosi ties daugybe veiklų, laiku nesuskumba suformuoti reikalingos specialistų komandos, „perdega" laukdami greito pelno ir nesugeba sėkmei pažaboti labai sparčiai besikeičiančių šiuolaikinių technologijų...

Zarasai kviečia į miesto šventę

Rugpjūčio 14-16 dienomis kurortinis miestas – Zarasai švęs 509-ąjį gimtadienį. Renginio dalyvių lauks gyvos muzikos pasirodymai, folkloras, motorlaivių greitis ir fejerverkai virš Zaraso ežero. Organizatoriai pažada, kad visa tai paskatins kiekvieno širdį plakti smarkiau.

Bardų festivalis „Purpurinis vakaras“: užsklanda kyla

Kaitros prisodrintą rugpjūčio 6-osios vakarą, sostinės muzikos klubo „Artistai" kieme „įžengta" į kitą savaitę Anykščiuose vyksiantį Nacionalinį dainuojamosios poezijos festivalį „Purpurinis vakaras". Ne pirmą kartą kartu koncertuojantys aktoriai bei tituluoti bardai Aidas Giniotis ir Gediminas Storpirštis koncerte dainavo savo repertuaro „klasikines" bei naujas dainas, tarsi patvirtindami, kad kiekvienas koncertas – debiutas. Čia netrūko sąmojaus, bičiuliškiško „pasikandžiojimo" bei kūrybos žaismės. Susirinkusi įvairių kartų publika, tarsi paruošta nedidėliems iššūkiams, noriai atliepdavo į bardų raginimus kartu padainuoti arba darniai šūktelėti dainos intarpuose. Besileisdama saulė purpuru nuspalvinusi dangų, tik patvirtino koncerte nuolat platinamą žinią apie tuoj tuoj prasidėsiantį „Purpurinį vakarą“ Anykščiuose.

Utenos regionų poilsiautojai nepasižymi drausmingumu

Į šalį atkeliavus karščiams ir poilsiautojams patraukus į gamtą, aplinkosaugininkai akylai stebi, ar automobilius žmonės palieka tam skirtose aikštelėse ir ar nepažeidžia aplinkosaugos reikalavimų. Automobilių statymo gamtoje kontrolei skirta akcija vykdoma visą vasarą.
Per du vasaros mėnesius visų regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai atliko 186 reidus ir užfiksavo 162 automobilių statymo pažeidimus. Aplinkosaugininkai taip pat tikrino, ar poilsiautojai neteršia gamtos ir nepalieka šiukšlių, savavališkai neįrengia laužaviečių ir nekuria laužų tam neskirtose vietose.

Vilkai ir avys: sugriauti mitai

Vilkai toliau puola avis. Anykščių rajone per du mėnesius vilkai papjovė 45. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė kartu su ūkininkais ir Aplinkos ministerijos atstovais surengė pasitarimą Svėdasų miestelyje.

„Auksinis ąžuolo lapas“ iškeliavo į Ignaliną

Valstybinių miškų labui paaukojusiam 47 metus Edmundui Kapturauskui „Auksinį ąžuolo lapą" įsegė vyriausiasis Generalinės miškų urėdijos patarėjas Andrius Vancevičius. Miškininkystės veteraną dėmesiu apgaubė Ignalinos miškų urėdijos kolektyvas, pasirūpinęs ilgamečio miškų urėdo pagerbimu. Drožinius mėgstančiam miškininkui jie įteikė išminties simbolį – metrinę pelėdą. Pasveikinti atvyko aplinkinių miškų urėdijų urėdai. Bendražygio neužmiršo ir buvusieji Rokiškio ir Utenos miškų urėdai – Rimantas Kapušinskas ir Stasys Kvedaras.

Atidaromas Anykščių perlas – Medžių lajų takas

Šį penktadienį, rugpjūčio 7 dieną, Anykščių regioniniame parke atidaromas unikalus Medžių lajų takas. Atidaryme dalyvaus aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.
Lajų takas vingiuoja 300 metrų ir veda į 35 metrų aukščio bokštą, nuo kurio galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, pasivaikščioti tarp medžių lajų.

„300 Lakes Rally“ – konkurencingiausios lenktynės šį sezoną

Rugpjūčio 6-8 dienomis Zarasuose jau šeštąjį kartą organizuojamas „300 Lakes Rally" šiemet išsiskirs ne tik pakitusiu renginio formatu, bet ir aršiomis automobilių sporto profesionalų kovomis.

Dvi „Palūšės regatos“ dienos – buvo ir vėjo, ir lietaus, ir saulės...

Ignalinos krašto perlas – Palūšė – turi savo tradicinę šventę, kuri vyksta ir prie vandens, ir vandenyje. Rugpjūčio pirmąjį savaitgalį „Palūšės regata" jau penktąjį kartą sukvietė buriuotojus, vietinius žmones, kraštiečius ir svečius pasidžiaugti vasara ir šauniai pasilinksminti. Lūšių ežerą vėl papuošė baltos burės, o jo pakrantėse dvi dienas netilo muzika, dainos, sveikinimai.

Visaginas šventė 40 metų

Prieš 40 metų – 1975 m. rugpjūčio 10 dieną atominės elektrinės statybininkai atvežė ir pastatė dabartinėje miesto vietoje didelį akmenį, kurio kontūrai primena Lietuvą. Nuo tų laikų ši diena laikoma miesto gimtadieniu.

Rekonstruojamame kelyje Ukmergė–Molėtai eismas uždaromas 1,77 km ruože

AB „Panevėžio keliai" ir AB „Eurovia Lietuva" pradėjo vykdyti projekto „Valstybinės reikšmės krašto kelių rekonstrukcija" darbus. Darbai bus vykdomi valstybinės reikšmės krašto kelio Ukmergė–Molėtai ruožuose nuo 2,43 iki 12,85 km ir nuo 12,85 iki 19,10 km. Projekto darbai iš viso apima 16,67 kilometro atkarpą, kuri prasideda ties Ukmergės miesto riba ir tęsiasi Molėtų kryptimi iki Skuolių gyvenvietės.

Ignalinos rajono ir Visagino savivaldybių teritorijose vykdyta akcija „Povandenininkai“

Liepos 24 dieną Aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Ignalinos agentūros pareigūnai vykdė akciją „Povandenininkai". Šios akcijos tikslas – užkirsti kelią neteisėtai povandeninei žūklei.

Labanoro regioniniame parke iškils apžvalgos bokštas

Labanoro regioniniame parke (Molėtų r.), Mindūnų kaime, esančiame kempinge pradėtas statyti 36 metrų aukščio apžvalgos bokštas. Apžvalgos bokšto įrengimo tikslas – sudaryti lankytojams palankias sąlygas susipažinti su šiomis regioninio parko vertybėmis: Lakajų ežerynu, Labanoro giria, kalvotu ir ežeringu kraštovaizdžiu. Šalia bokšto lankytojų patogumui bus pastatyti suoliukai, dviračių stovai, informacinis stendas. Darbus planuojama baigti rudenį.

Anykščiai atšventė 575 metų jubiliejų

Liepos 24–26 dienomis Anykščiuose vyko miesto šventė „Anykščiams 575!". Šventė stebino begale kultūros ir sporto renginių ir kitų įvairių aktyvių veiklų, kurios vyko skirtingose miesto erdvėse. Šventė džiugino ne tik anykštėnus, bet ir gausiai susirinkusius miesto svečius.

Miškuose uogautojai nesiliauja mėlyniauti su „šukomis“

Ignalinos agentūros pareigūnai tęsia bendradarbiavimą su su Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija. Dėl nemažėjančių gyventojų pranešimų ypač didelis dėmesys vis dar skiriamas uogavimui bei vykdoma akcija „Automobilį statyk atsakingai“.

Pristatyta kraštietės knyga apie dvi seseris – tarpukario Lietuvos pirmąsias damas

Neseniai Ignalinos viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštietės istorikės Ingridos Jakubavičienės knyga „Seserys", pasakojanti apie dvi ryškiausias tarpukario Lietuvos moteris ir jų indėlį sprendžiant šalies politinius, diplomatinius ir socialinius klausimus. Pirmosios šalies ponios Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė (seserys Chodakauskaitės), pristatomos plačiai nušviečiant to meto istorinį ir kultūrinį kontekstą, pateikiant įdomių faktų apie asmeninį gyvenimą, garsių jų vyrų Prezidento Antano Smetonos ir Ministro Pirmininko Juozo Tūbelio asmenybes ir likimus.

Puslapis 1 iš 14

Reklama

 

Reklama

Reklama

Reklama

Ar jau ruošiatės artėjantiems mokslo metams?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2015 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:526
Vakar apsilnkė:1935
Šią savaitę apsilankė:526
Šį mėnesį apsilankė:76620
Viso (nuo 2015-02-16):429477
Šiuo metu naršo:
44
2015-08-31