Krašto žinios
Ignalinos rajone lankėsi ministrė A. Pitrėnienė

Balandžio 28 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Ministrę ir ją lydėjusį Seimo narį, kultūros ministrą Šarūną Birutį savivaldybėje pasitiko Ignalinos rajono mero pavaduotojas Gintautas Kindurys, savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė, šio skyriaus specialistai.

Utenos krašto kūrėja Jolita Levčenkienė

Portale udiena.lt pristatome Utenos krašto kūrėjus. Kviečiame aktyviai domėtis jų kūryba ir gyvenimu. Šį kartą kviečiame trumpai susipažinti su tautodailininke Jolita LEVČENKIENĖ. Kviečiame būti aktyviais ir siųsti į el. paštą Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Jus dominančius klausimus šiai Utenos krašto kūrėjai iki balandžio 25 dienos, o atsakymus į klausimus pateiksime vėliau.

Pasveikinta Metų bibliotekininke tapusi R. Ramanauskienė

Balandžio 23–29 dienomis Lietuvoje minima Bibliotekų savaitė. Ignalinos rajono bibliotekininkai puoselėja gražią tradiciją ir nuo 2000-ųjų kas dvejus metus renka Metų bibliotekininką. Aldonos Meškauskienės vadovaujama Ignalinos rajono bibliotekininkų draugija, įvertinusi dvejų metų nuopelnus, garbingą Metų bibliotekininkės vardą suteikė Ignalinos rajono savivaldybės bibliotekos Palūšės kaimo filialo vyr. bibliotekininkei Ritai Ramanauskienei už jos kraštotyrinį ir literatūrinį darbą, glaudų ryšį su vietos bendruomene ir parašytą knygą „Palūšė. Savita mažo kaimelio istorija".

Ministrė A. Pabedinskienė: „Iki šiol buvo investuojama tik į pastatus, o ne į paslaugas“

Balandžio 25 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje lankėsi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Ji susitiko su savivaldybės vadovais, Vaikų teisių apsaugos, Socialinės paramos skyrių vedėjais. Ministrę lydėjo jos vizitą organizavęs Seimo narys Šarūnas Birutis. Kalbėta apie rajono socialinę politiką, pagrindines problemas, aptarta vaikų ir senelių globos namų veikla, ilgalaikis vaikų globos namų pertvarkos procesas. Ministrė įdėmiai išklausė Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Danutės Ropienės nuomonę ir pasiūlymus dėl globėjų ir įtėvių mokymų, psichiatro ir psichologo paslaugų poreikio. Vėliau ministrė susitiko su rajono socialiniais darbuotojais, gyventojais.

R. Kembelas: „Vilnius nėra visa Lietuva“

Balandžio 22 dieną Ignalinoje lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados atstovai. Jie buvo priimti savivaldybėje, vėliau domėjosi Ignalinos rajono vietos veiklos grupės administracijos darbu, pabuvojo Ignalinos gimnazijoje, vyko į Senosios bitininkystės muziejų Stripeikiuose.

Anykščių menų centro lankytojus ekspozicijose lydės inovatyvus gidas

Anykščių menų centras lankytojams sukūrė išmaniąją programėlę, leidžiančią Sakralinio meno centro ir Angelų muziejaus ekspozicijas apžiūrėti kartu su virtualiu gidu. Programėlė taip pat pasakoja apie Anykščius, į juos žvelgiant iš aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokšto. Tokio funkcionalumo programėlė yra pirmoji Europoje: ji ne tik lankytojus lydi pasakodama apie eksponatus, bet ir suteikia galimybę apie dominantį meno kūrinį daugiau sužinoti jį tiesiog nufotografavus.

Ignalinos miesto jubiliejus įprasmintas įdomiu leidiniu

Ignalinos viešojoje bibliotekoje buvo pristatytas nuotraukų albumas „Ignalina", skirtas miesto 150 metų jubiliejui. Šiame albume yra 112 puslapių, 102 fotografijos. Daugumos jų autoriai – Ignalinos krašto gyventojai, prisidėję prie bendro darbo, sukūrę dovaną jubiliejų švenčiančiai Ignalinai. Šalia gražiausių miesto ir krašto nuotraukų spausdinama Ignalinos miesto vardo atsiradimo legenda, kurią sueiliavo ignalinietė mokytoja Marija Čepulėnienė (pirmasis Ignalinos legendos tekstas parašytas pokario metais, ne ignaliniečio, o tuo metu Ignalinoje gyvenusio ir mokytojavusio žinomo keliautojo, kraštotyrininko, pedagogo Liudo Alseikos. Jis legendą užrašė pagal Budrių kaimo žmonių pasakojimus).

Kviečia gamtos atbudimo šventė

Šį šeštadienį, balandžio 23 dieną, etnografinėje sodyboje ir Dangaus šviesulių stebykloje, Kulionių kaime (Molėtų r.), prasidės pirmosios pavasario žalumos šventė „Jorė – 2016" sukviesianti tuos, kurie neabejingi senajam baltų tikėjimui.

Tuberkuliozė nusitaikė į Utenos apskrities mokyklą

Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje (Zarasų rajonas) trims jos mokiniams diagnozuota uždara tuberkuliozės forma. Visi tuberkulioze sergantys vaikai yra iš vienos šeimos. Tai – devynerių ir trylikos metų broliai ir vienuolikametė sesuo.

Anykščiuose sužaliuos 1000 ąžuolų giria

Balandžio 14 dieną, ketvirtadienį, Anykščiuose lankėsi Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai, kurie aptarė kartu su Lietuvos miško savininkų asociacija ir Anykščių rajono savivaldybe plėtojamą „Lietuvos verslo ąžuolų girios" projektą.

Strakėnų kaime degė gyvenamasis namas

Balandžio 13 dieną Bendrasis pagalbos centras pranešė, kad Molėtų rajone, Strakėnų kaime (Čiulėnų sen.), dega gyvenamasis namas.

Nuvilnijo emocijų kupinas teatro savaitgalis visai šeimai

Praėjusio šeštadienio popietę teatro šventės pradžią paskelbė Visagino kultūros centro jaunieji teatralai, uždegdami simbolinį Melpomenės aukurą. Programą pradėjo spektaklis mažiesiems žiūrovams „Mažos istorijos apie gerumą ir draugystę". Tai pirmasis visai neseniai susikūrusio Visagino kultūros centro lėlių teatro „Lėlių sala" (vadovė Rano Jeronko) kūrybinis darbas.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriui – STT įtarimai

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų Zarasų rajono savivaldybėje.

Tverečiaus pasieniečiai sulaikė neblaivų cigaretes gabenusį baltarusį

Pasieniečiai Ignalinos rajono Didžiasalio gyvenvietėje sulaikė neblaivų baltarusį, automobiliu gabenusį beveik 4 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Tądien užsienietis minėjo savo 30-metį. Tai antras panašus atvejis praėjusią savaitę.

Ignalinoje vykusiame Utenos regiono plėtros tarybos posėdyje – svarbūs klausimai

Šią savaitę Ignalinos rajono savivaldybėje vyko Utenos regiono plėtros tarybos posėdis, kuris pradėtas mero Henriko Šiaudinio sveikinimu ir filmo apie Ignalinos krašto lankytinas vietas, kulinarinį paveldą peržiūra. Posėdyje, kuriame apsvarstyta 15 klausimų, dalyvavo Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Utenos apskrities skyriaus atstovai, taip pat Visagino savivaldybės ir Ignalinos, Anykščių, Molėtų, Utenos, Zarasų rajonų savivaldybių merai, deleguoti savivaldybių tarybų nariai. Posėdžiui pirmininkavo tarybos vadovas Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

„Šaltinėlio“ dovana Ignalinai

Balandžio 6 dieną Ignalinos „Šaltinėlio" mokykloje organizuota vakaronė „Myliu gimtinę žemę vardu Ignalina". Šiuo renginiu mokykla prisijungė prie savivaldybės inicijuotos miesto jubiliejinės akcijos „Mano dovana Ignalinai". Ignalinos 150 metų jubiliejui „Šaltinėlio" mokykloje surengta didelė ir graži šventė. „Bitučių" ir „Skruzdėliukų" grupių vaikučiai kartu su savo auklėtojomis eiles, dainas, šokius ir pasakojimus skyrė gimtajam kraštui, kuris yra gražiausia, mieliausia, brangiausia Lietuvos ir pasaulio dalelė. Pasipuošę tautinio stiliaus drabužiais, rankoje laikydami Ignaliną simbolizuojančias lelijas ir trispalves gėles mažieji sukūrė ypatingą, jaudinančią dovaną.

Visagine atidarytas Vaikų dienos centras

Balandžio 6 dieną Visagine iškilmingai buvo atidarytas naujas Vaikų dienos centras. Centro šeimininkas, Visagino socialinių paslaugų centras, pakvietė į atidarymo ceremoniją garbingus svečius ir draugus. Renginyje dalyvavo ir naujakurius pasveikino Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė ir mero pavaduotoja Tamara Gaivoronskaja, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Visagino savivaldybės administracijos ir Visagino kūrybos namų atstovai, UAB „Evikonas" vadovas Viktoras Lakinas. Visagino Č. Sasnausko menų mokyklos auklėtiniai ir jų mokytojai surengė nedidelį koncertą ceremonijos svečiams.

„Bildučiai“ – ryškiausias Ignalinos vaikų ir jaunimo teatrų festivalis

Ignalina didžiuojasi ją garsinančiais teatrais – suaugusiųjų „Salos" ir vaikų ir jaunimo teatru IKI. Šiems teatrams vadovauja ir puikias teatro šventes rengia režisierė Jolanta Narbutaitienė, kurios veikla įvertinta savivaldybės Miko ir Kipro Petrauskų premija bei M. K. Čiurlionio fondo „Lietuvos šviesuolio" vardu. O kiek įvairių apdovanojimų ir įvertinimų yra pelnę jos vadovaujami teatrai – sunku ir suskaičiuoti.

Zarasų krašto muziejuje – interjerinių lėlių ir dailės paroda

Zarasų krašto muziejuje iki gegužės 4 dienos veiks interjerinių lėlių kūrėjos Jelenos Šapokienės ir dailininko Alvydo Šapokos kūrybos paroda.

Molėtuose lankėsi Pietų Afrikos žydų deputatų tarybos prezidentas Zev'as Krengel'is

Baigiantis kovui Molėtų rajono savivaldybėje lankėsi Pietų Afrikos žydų deputatų tarybos (SABJD) prezidentas Zev'as Krengel'is. Į susitikimą su Molėtų rajono savivaldybės meru Stasiu Žviniu jį atlydėjo Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Darius Degutis.

Pavasarį Medžių lajų takas lankytojus priims ilgiau

Itin daug lankytojų pernai sulaukęs Medžių lajų takas Anykščių regioniniame parke nepraranda populiarumo ir šiemet. Jame galima lankytis visais metų laikais, darbo dienomis ir savaitgaliais. Takas nedirba tik tris dienas per metus: pimąją šv. Kalėdų dieną, sausio 1 dieną ir pirmąją Velykų dieną.

Liaudiškos muzikos ir šokių festivalyje – ir uteniškių pasirodymas

Kovo 28 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre septintą kartą surengtas Rytų Aukštaitijos liaudiškos muzikos ir šokių festivalis „Oi, padainuosim ir pašoksim mes suėję". Koncertavo ignaliniečiai ir šaunios svečių kapelos iš Visagino, Utenos, Zarasų, Panevėžio, Rokiškio rajonų. Po kiekvienos kapelos pasirodymo savo gražiausius šokius dovanojo Ignalinos kolektyvas „Gaja".

Puslapis 1 iš 15

Reklama

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

 

Šią savaitę Lietuvoje prasidėjo antikorupcinė akcija „Geriausia padėka gydytojui – Jūsų šypsena“, raginanti neduoti kyšių medikams. Ar duodate kyšius medikams?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2016 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4441
Vakar apsilankė:10115
Šią savaitę apsilankė:41800
Šį mėnesį apsilankė:252833
Viso (nuo 2015-02-16):1619121
Šiuo metu naršo:
118
2016-04-29