Krašto žinios
Darbą pradėjo nauja Visagino savivaldybės taryba

Balandžio 16 dieną Visagine įvyko pirmasis septintosios kadencijos Visagino savivaldybės tarybos posėdis, kurį vedė Visagino savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Aušra Šarkienė bei dalyvavo 25 tarybos nariai

Antroji darbo diena prasidėjo Anykščių rajono merui K. Tubiui

Antradienį į pirmąjį posėdį rinkosi naujai išrinktoji Anykščių rajono savivaldybės taryba ir pirmą kartą istorijoje tiesiogiai išrinktas meras Kęstutis Tubis.
Pirmąjį Tarybos posėdį pradėjo Anykščių rajono rinkimų komisijos pirmininkė Janina Kuliešienė, kuri posėdžiui pirmininkavo iki naujosios Tarybos narių prisiekimo. Pirmame rajono Tarybos posėdyje dalyvavo 24 iš 25 išrinktų Tarybos narių. Visi 24 Tarybos nariai prisiekė ir gavo Anykščių rajono savivaldybės tarybos nario pažymėjimus bei naujutėlaičius Tarybos nario ženklelius. Posėdyje nedalyvavo Audrius Bitinas.

Į daugiabučių modernizavimo sūkurį aktyviai įsitraukė ir Anykščiai bei Molėtai

Pirmąjį šių metų ketvirtį, Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, šalyje pagal naująjį daugiabučių renovacijos modelį, kuris įgyvendinamas per savivaldybes, pradėtas modernizuoti dar 321 namas. Per tuos tris mėnesius visiškai baigti atnaujinti 67 seni daugiabučiai.
Į daugiabučių modernizavimo sūkurį aktyviai įsitraukė ir Anykščiai bei Molėtai.

Visagino tarybai darbą gali tekti pradėti su laikinuoju meru

Naujajai Visagino savivaldybės tarybai darbą gali tekti pradėti su laikinuoju vadovu, nes mere perrinkta Dalia Štraupaitė teismo yra nušalinta nuo pareigų.
Pagal teismo sprendimą, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) iškelta D. Štraupaitė nuo merės pareigų dėl įtarimų prekyba poveikiu nušalinta iki gegužės 12 dienos.
Pasak pačios D. Štraupaitės, nušalinimas netrukdys jai prisiekti, tačiau dar neaišku, ar galės pradėti eiti merės pareigas.

Ignalinoje nuaidėjo liaudiškos muzikos festivalis

Balandžio 6 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre surengtas respublikinis liaudiškos muzikos festivalis „Oi padainuosim ir pašoksim mes suėję", kuriame koncertavo ignaliniečiai ir šaunios svečių kapelos iš Visagino, Utenos, Švenčionių, Zarasų rajonų, tarmiškai sakmes ir pasakas porino, dainavo mažieji Ignalinos krašto pasakoriai bei dainininkai. Šventės vedėjai Miglė ir Eimantas pasveikino gausiai susirinkusius ignaliniečius, pailsėjusius, margučiais pasidalinusius, su šeimynykščiais linksmai pasibuvusius, kvietė linksmintis ir džiaugtis pavasariu. Juk pagal senuosius papročius, pačios didžiausios linksmybės prasideda antrąją Velykų dieną.

Ignalinietė atšventė šimtmetį

Balandžio 1 dieną pasveikinta šimtojo jubiliejaus sulaukusi Ignalinos rajono Didžiasalio kaimo gyventoja Stasė Baužienė. Ją pasveikino šio rajono vadovai, artimieji, palinkėję sveikatos, stiprybės ir Dievo palaimos.

Bendrosios praktikos slaugytojos Laima Andreikėnienė ir Ulita Kurasovaitė rengiasi priimti pacientą

VšĮ Molėtų ligoninėje įgyvendinus Europos Sąjungos (ES) finansuojamą projektą „Ambulatorinės diagnostikos, dienos chirurgijos, priėmimo ir skubios pagalbos, palaikomojo gydymo, slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas VšĮ Molėtų ligoninėje" pradėtos teikti itin kokybiškos ir aukšto lygio slaugos bei antrinės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos.

Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšos – rajono saugiai aplinkai

Patvirtinta rajono Aplinkos apsaugos rėmimo specialioji programa. Šiemet mokesčių už teršalų išmetimą, naudojamus valstybės gamtos išteklius bei gyvūnų medžiokles numatoma surinkti 107 tūkst. eurų. Pernai aplinkosaugos priemonėms vykdyti numatytų ir surinktų lėšų 110 tūkst. Eur liko šiems metams.

Inkilai sušildys anksti sugrįžusius sparnuočius

Praėjusį dešimtadienį šalyje ir mūsų rajone šurmuliavo Žemės bei Miško dienos, į šiuos renginius aktyviai įsijungė rajono bendruomenė.

Kovo 20 dieną Rokiškio krašto muziejuje minėta Žemės diena. Šis tradiciniu tapęs renginys sukviečia nemažą būrį įvairaus amžiaus gamtos mylėtojų. Šventė prasidėjo muziejaus organizuotos konkursinės parodos „Už švarią aplinką" atidarymu. Dalyvius pasveikino rajono savivaldybės ekologas Darutis Krivas, Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Rokiškio rajono agentūros vadovė Danutė Baronienė. Jie pakvietė mylėti ir gerbti savo namus – Žemę, neleisti teršti upių, ežerų, miškų, stengtis, kad kuo mažiau teršalų pakliūtų į orą, kvietė tausoti gamtos turtus. Fotografijų parodoje dalyvavo 11 autorių, pateikusių 33 fotografijas. Nuotraukose užfiksuoti aplinkos teršimo, negatyvaus elgesio gamtoje momentai. Parodos akimirkos priminė, jog kovas – paukščių sugrįžimo mėnuo, o ruduo – atsisveikinimo, kai tėvynę palieka apie 40 rūšių paukščių.

Atminimo medaliais „Tarnaukite Lietuvai“ apdovanoti du visaginiečiai

Kovo 30 dieną Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre įvyko Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai" laureatų apdovanojimo ceremonija. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalį „Tarnaukite Lietuvai" Seimo valdyba įsteigė 2011-aisiais minint rašytojos, Steigiamojo Seimo narės, Lietuvos visuomenės ir politikos veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės 150-ąsias gimimo metines. Medaliai skiriami už darbą valstybės labui ir jos gerovei, pozityvių idėjų, brandinančių visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą, sklaidą ir įgyvendinimą.

Savo kraštą pristatė linkmeniškiai

Kovo 27 dieną Ignalinos krašto muziejuje pristatytas Linkmenų kraštas. Tai pirmasis Etnografinių regionų metams skirto ciklo „Kaimų istorijos" renginys. Muziejaus direktorė Vida Beržinienė pasidžiaugė gausiu būriu linkmeniškių, kurie atsivežė ir koncertinę programą, ir puikią rankdarbių parodą. O Linkmenys pirmiausia pasirinkti todėl, kad tai pati seniausia gyvenvietė rajone. Galima sakyti, kad ir bene pati gražiausia savo apylinkėmis. Ežerų apsupty savo turtingą istoriją skaičiuojanti, Aukštaitijos nacionalinis parko saugoma.

Mokėsi rišti verbas

Kovo 25 dieną Ignalinos krašto muziejuje ignaliniečiai buvo mokomi verbų rišimo. Susirinkę maži ir dideli šio gražaus amato gerbėjai norėjo patys sukurti savo verbą, gal net panašią į tautodailininkės Zofijos Laurinėnienės atsineštąsias.

Medžiotojai spąstuose rado įkliuvusią ūdrą

Kovo 24 dieną Anykščių rajone Troškūnų medžiotojų būrelio medžiotojai Troškūnų miške, tikrindami bebrams pastatytus selektyvinius spąstus, viename iš jų aptiko įkliuvusią ūdrą. Ūdra buvo nebegyva, todėl nedelsiant apie tai buvo įrašyta į medžioklės lapą bei informuota Aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Anykščių rajono agentūra. Ūdra buvo pristatyta į Anykščių rajono agentūrą ir pareigūnai ją išgabeno į Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų.

Rokiškio teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“: prizai išdalinti

Kovo 24-osios vakarą užgeso 31-ojo Lietuvos profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams-2015" rampų šviesos. Šiemet komisijos nuomonės išsiskyrė dėl dviejų teatro maestro Jono Vaitkaus režisuotų spektaklių, todėl pagrindinis prizas (3 tūkst. Eur) skirtas Lietuvos rusų dramos teatrui už „Karalių Lyrą", o specialus (500 Eur) - Šiaulių dramos teatrui už „Nebylį".

Seniausias eksponatas – beveik prieš 70 metų pieštas Česlovo Juršėno portretas

Antradienį Ignalinos krašto muziejuje atidaryta Lietuvos Respublikos Seimo fotografijų, karikatūrų ir šaržų paroda. Ši paroda buvo parengta prieš dvejus metus ir skirta žurnalisto, ilgamečio parlamentaro ir signataro Česlovo Juršėno 75-mečiui paminėti. Savo aktyvia ir sąžininga veikla, paprastumu ir profesionalumu bene žinomiausias Ignalinos kraštietis pelnė kolegų, bendraminčių ir visos Lietuvos žmonių pagarbą ir pasitikėjimą. Jis maloniai sutiko dalyvauti parodos atidaryme Ignalinoje, dalijosi savo prisiminimais, pasakojimais apie įsimintiniausias nuotraukose užfiksuotas akimirkas, susitikimus su Popiežiumi ir Anglijos karaliene, prisiminė komiškas situacijas ir kone anekdotu tapusius atsitikimus apie dvejus sudaužytus jo akinius.

Išaiškintas asmuo, apvogęs Visagino katalikų bažnyčią

Vasario 20 dieną Visagino policijos komisariate buvo gautas pranešimas, kad iš Visagino katalikų bažnyčios pavogti tikinčiųjų paaukoti auksiniai kryželiai.

Penktadienį Zarasuose lankysis premjeras Algirdas Butkevičius

Penktadienį, kovo 6 dieną, į Zarasus atvyks Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, jo patarėjai Auksė Kontrimienė ir Justas Pankauskas, LR Seimo pirmininko pavaduotojas, LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Algirdas Sysas.

Tarp atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatų – visaginiečiai

2015 m. vasario 23 dieną išrinkti 2015 metų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai" laureatai.

Anykščiai tapo dviračių miestu

Anykščių miestas, propaguojantis susisiekimą dviračiais ir kuriantis saugią infrastruktūrą dviratininkams, tapo Susisiekimo ministerijos surengto konkurso nugalėtojais. „Dviračių miesto" nominacija jiems suteikta įvertinus 2014 metų pasiekimus. Tokią pačią nominaciją pelnė ir Kaunas.

Kraštiečių dovana Ignalinai – enciklopedinis žinynas

Paskutiniąją vasario dieną Ignalinos kraštiečių klubas Vilniaus rotušėje surengė šiais metais išleistos knygos „Ignalinos krašto enciklopedinis žinynas" pristatymą. Šventiniame renginyje dalyvavo Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, buvęs meras, Europos parlamento narys Bronis Ropė, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atstovai bei daugiau nei šimtas kraštiečių. Visi jie buvo puikiai nusiteikę, džiaugėsi atliktu prasmingu darbu ir negailėjo gražių žodžių Ignalinai. Susirinkusius maloniai nustebino ir žavėjo puikus muzikinis jaunų profesionalų pasirodymas. Keletą kūrinių atliko Naujų idėjų kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas – kompozitorius Gediminas Gelgotas). Renginį vedė Juozas Šalkauskas, perskaitęs ignalinietės Danutės Daukšienės eilėraštį apie Ignaliną.

Pirmasis rinkimų turas Utenos apskrityje: išrinkti trys merai

Sekmadienį tiesioginiuose merų rinkimuose pirmajame ture išrinkta trečdalis šalies savivaldybių vadovų. II rinkimų ture nebereikės dalyvauti Utenos, Ignalinos bei Molėtų rajonų gyventojams. Anykštėnai, visaginiečiai ir zarasiškiai neišsirinko savo rajono valdžios, tad II rinkimų turas šiuose rajonuose vyks kovo 15 dieną.

Lietuvių ir danų jaunuoliams – įspūdinga pažintis su Gražutės regioniniu parku

Gražutės regioniniame parke visą praėjusią savaitę dvylika vaikinų ir merginų iš Zarasų Lakštingalos mokyklos Magučių ugdymo skyriaus bei Panevėžio jaunuolių dienos centro ir dvylika Danijos neįgaliųjų mokyklos „Limfjordsskolen" mokinių užsiėmė įvairiausia veikla ir žiemos pramogomis. Kiekvieną dieną – vis nauji įspūdžiai ir patirtys. Tai ir ledo žygis užšalusiais ežerais, Užgavėnių kaukių, Morės ir kitų šiaudinių skulptūrų gaminimas, dalyvavimas Blynakepio varžytuvėse su Salako miestelio bendruomene, poledinė žūklė ant Luodžio ežero, inkilų kėlimas sparnuočiams Degučių pažintiniame take, nendrinių žibintų gaminimas. O kur dar lauže keptos bandelės ir bulvės su spirgučiais, pušų arbata ir kvapnios kadagio uogos.

Puslapis 1 iš 11

Reklama

 

Reklama

Reklama

Reklama

Balandis – švaros mėnuo. Ar jau pasirengę švarinti ir tvarkyti aplinką?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2015 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:645
Vakar apsilnkė:3040
Šią savaitę apsilankė:17638
Šį mėnesį apsilankė:42185
Viso (nuo 2015-02-16):119454
Šiuo metu naršo:
21
2015-04-18