Krašto žinios
Kviečia festivalis „Ežerų sietuva“

Didžiausias šios vasaros renginys Ignalinoje – tarptautinis liaudiškos muzikos ir šokių festivalis „Ežerų sietuva" vyks liepos 3–5 dienomis.  Festivalis atidaromas Molėtuose, antroji diena skirta Švenčionims, o liepos 5-ą „Ežerų sietuva" džiugins Ignaliną.

Lietuvos šaulių sąjungos 90-mečio ąžuolyne – šaulių sąskrydis

Birželio 27-28 dienomis Lietuvos šaulių sąjungos 90-mečio ąžuolyne vyko Šaulių sąjungos narių sąskrydis bei Šaulio dienos minėjimas. Dvi dienas trukusiame sąskrydyje visas laikas buvo išnaudotas turiningai: ne tik išvalytas ąžuolynas, bet ir šauniai papramogauta.

Dusetose – 11-oji kraštiečių šventė

Liepos 4 dieną Dusetose (Zarasų r.) šurmuliuos vienuoliktoji Dusetų kraštiečių šventė, prasidėsianti šeštadienį ir pasibaigsianti tik pirmadienį. Renginiai žada daug smagių akimirkų: nuo parodų atidarymų, koncertų, sportinių varžybų...

Prigaudytų vėžių valgyti nereikės

Birželio 28 dieną Utenos Regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus pasiekė informacija, kad Zarasų rajone esančiame Vencavo ežere naudojant akvalangus būrelis žmonių nardo ir renka vėžius. Skubiai nuvykę prie minėto ežero aplinkosaugininkai ėmėsi pažeidėjų paieškos. Pareigūnams įtarimą sukėlė keliais automobiliais atvykusi kompanija.

Po vilkų dieninės puotos – 34 negyvos avys ir ėriukai

Anykščių rajone ūkininkaujantys Stanislovas Pikčiūnas ir jo sūnus Tadas atvažiavę į Svėdasų seniūnijoje esančią sodybą nustėro: dalis ten besiganančių avelių buvo negyvos, kai kurios smarkiai apgraužtos. Ūkininkai neabejoja, kad į 200 bandą įsisuko vilkai ir per vieną atėjimą papjovė 34 avis bei jų jauniklius.

33 gyventojų kaimas kuria savo Pasaką

Karštą vasaros dieną čia net pasišokinėdamas dunda kelias – paprastas kaimo vieškelis, sukeldamas dulkių debesis... Matai, kaip tolsti nuo kasdienės darbų ir minčių rutinos, jauti, kaip oras tampa grynas, o nykstantis miesto šurmulys sustabdo tave: „Čia gyvena pasaka". Neieškokite internetiniuose puslapiuose: kaimo tokiu pavadinimu Zarasų rajone tikrai nėra. Tai – Vajasiškis.

Atvėrus istorinį Stelmužės lobyną

Stelmužės ąžuolas yra seniausias ir storiausias medis ne tik Lietuvoje ir Pabaltijyje, bet patenka ir tarp seniausių ąžuolų visoje Europoje. Spėjama, kad senoliui apie 1000-1500 metų. Savo 13 metrų apimtimi (prie žemės), kurią apglėbti reikia beveik dešimties vyrų, jis kone dvigubai lenkia kitus Lietuvos ąžuolus.
Plačiai žinomas milžinas nuo senų laikų įsirėžęs lietuvių tautosakon. Kaip ir apie kitus neįprastai didelius gamtos paminklus, taip ir apie šį unikalų gamtos stebuklą vietiniai sekdavo padavimus. Sakydavo, kad po jo šaknimis slypi dideli turtai.

Baigtas tyrimas dėl buvusio mero šmeižto

Panevėžio apygardos prokuratūra priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl buvusio Anykščių rajono mero Sigučio Obelevičiaus šmeižto.
Politikas į teisėsaugą kreipėsi po to, kai šių metų pavasarį, rinkimų į savivaldos rinkimus kampanijos įkarštyje spaudoje ir televizijos laidose pasirodė informacija apie tai, kad jis neva turėjęs seksualinių ryšių už pinigus su dviem moterimis. Tuometinis Anykščių rajono meras S. Obelevičius prašė nustatyti asmenis, paskleidusius, jo teigimu, tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią jį paniekinti ar pažeminti, pakirsti pasitikėjimą juo.

Atliekų tvarkymas: apie pastangas gyventi civilizuotai, gaišenas ir žmones, gyvenančius... be atliekų

Rokiškio rajono atliekų surinkimo vietos greitai pakeis veidą: neišvaizdūs rūšiuotų atliekų metaliniai konteineriai taps istorija – jų vietoje bus pastatyti spalvoti „varpeliai" stiklui, plastikui ir popieriui. Atliekų tvarkytojai prašo gyventojų atsakingiau ir drausmingiau rūšiuoti buityje susidarančias atliekas. Praėjusios savaitės žinia šokiravo net visko mačiusius Rokiškio komunalininkus – plastikui skirtuose konteineriuose buvo primesta šunų, kačių lavonų ir gaišenų atliekų...

Zarasuose lankysis Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas

Birželio 12 dieną į Zarasus atvyks LR Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
Zarasų viešojoje bibliotekoje vyks J. Oleko susitikimas su rajono Savivaldybės vadovais, savanoriškos krašto apsaugos tarnybos, Zarasų šaulių 7-osios kuopos „Vytis" atstovais bei bendruomenėmis, jaunimo, visuomeninėmis organizacijomis.

Suvalgę ryžių salotų susirgo keturi anykštėnai

Panevėžio visuomenės sveikatos centras informavo, kad į infekcinę ligoninę dėl ūmios žarnyno infekcijos paguldyti keturi Anykščių gyventojai, dar penki žmonės užsikrėtė Panevėžyje.

Sulaikytasis pjaustėsi kaklą ir perkando savo ranką

Pirmadienio popietę Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariate sulaikytasis 31 metų įtariamasis net du kartus susižalojo save. Iš pradžių vienkartinio skutimosi peiliuko nuolauža susižalojo kaklą. Po šio nemalonaus įvykio vyriškiui suteikta medicinos pagalba ir jis grąžintas į Utenos AVPK Zarasų PK laikino sulaikymo patalpą. Po kurio laiko persikando rankos veną.

Ant gamtos palangės: apie žmogaus broką, ekologinius „šašus“, varpelius ir geras ambicijas

Rokiškio rajono aplinkosaugininkai sako, kad jiems didžiausia profesinė padėka – visuomenės pastangos darniai gyventi su gamta. Bet iki žmogaus ir aplinkos draugiškos bendrystės gamtos sargams teks įveikti dar ne vieną slenkstį.

Aptarti savanorių ugniagesių formuočių kūrimo Zarasų rajone klausimai

Aptarti savanorių ugniagesių formuočių kūrimo Zarasų rajono savivaldybėje klausimus birželio 2 dieną rajono savivaldybėje lankėsi Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Zarasų priešgaisrinės apsaugos tarnybos vadovai. Jie susitiko su Zarasų rajono savivaldybės meru Nikolajumi Gusevu, mero pavaduotoju Arvydu Steponavičiumi ir mero patarėju Arvydu Veikšra.

Pirmąjį birželio šeštadienį kryptis viena – į šventę „Bėk bėk, žirgeli!“

Birželio 6 dieną (šeštadienį) Anykščių rajone, Niūronių kaime vyks jau 38-oji Respublikinė tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventė „Bėk bėk, žirgeli". Čia unikalioje etnografinio kaimo teritorijoje bus vykdomos edukacinės veiklos, rengiamos etnografinės sporto rungtys, vyks medžio drožėjų pleneras ir jame sukurtų darbų aukcionas, mugė, stilingiausių skrybėlaičių konkursas, Etnografinių regionų metus ženklinantis įvairių šalies regionų meno mėgėjų koncertas, klojimo teatrų pasirodymai, bus organizuojamas tautinio paveldo produktų kaimelis, Anykščių krašto turizmo paslaugų pristatymas, kitos veiklos. Šventei įpusėjus Striukų sodyboje vyks teatralizuota programa „Lietuvių liaudies pasakų keliais" pagal Galinos Germanavičienės pjesę „Vėjo botagas". Šiame režisierės Jolantos Pupkienės sumanyme dalyvaus per pusantro šimto Anykščių krašto meno mėgėjų.

Pasitikdama vasarą Ignalina nepamiršo ir mažųjų gyventojų

Gegužės 30 dieną Ignalina atvėrė vartus vasaros sezonui ir pasveikino pačius mažiausius savo gyventojus. Baltų gėlių kompozicijomis išpuoštoje Laisvės aikštėje vyko spalvinga Vaikų gynimo dienos ir vasaros pradžios šventė. Vaikams organizuotos linksmosios estafetės, atrakcionai, piešinių ant asfalto konkursas „Spalvota Lietuva".

Ignalinos rajono ežeruose gausinamos vertingų žuvų populiacijos

Ignalinos rajono ežeruose pagausėjo europinių ungurių ir sterkų. Šią savaitę žuvinimo darbus atliko Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos žuvivaisos skyriaus Laukystos, Rusnės ir Žeimenos poskyrių specialistai.

Skudutiškyje prasidės Švč. Trejybės atlaidai

Gegužės 29 dieną Molėtų rajone, Skudutiškyje, Švč. Trejybės bažnyčioje vyks Švč. Trejybės atlaidai, į kuriuos kviečiami šios parapijos žmonės ir svečiai.

Šventoji Zarasų rajone turtėja lašišinėmis žuvimis

Šventosios upėje tarp Antalieptės ir Dusetų išleistos 133 vertingos kelis metus paaugintos ir iki 3 kg svorio lašišinės žuvys – šlakiai. Dar tiek pat čia jų bus išleista birželį. Jau šiemet kiekviena patelė turėtų išneršti ne mažiau kaip 4-6 tūkst. ikrelių.

Išskirtiniais renginiais Zarasai atidarė kurortinį sezoną

Renginių kupinos vasaros besimėgaujantiems Zarasams praėjęs savaitgalis buvo įdomių renginių, linksmybių, pramogų ir poilsio pradžia. Šiomis dienomis Zarasuose buvo švenčiamas kurortinio sezono atidarymas, sutapęs su unikaliu renginiu – tarptautiniu „Mini" automobilių suvažiavimu.

Ignalina atvers vartus vasarai

Gegužės 30 dieną nuo 13 val. Ignalinos laisvės aikštėje vyks Tarptautinės vaikų gynimo dienos ir vasaros pradžios šventiniai renginiai. Svarbiausias šventės akcentas – tradicinis simbolinių pasų įteikimas patiems jauniausiems ignaliniečiams. Vaikų lauks pramogos ir konkursai. Ignalinos visuomenės sveikatos biuras pristatys „Zumbos" aerobikos treniruotes. Vyks rajono mokinių dainų ir šokių šventė, koncertuos svečiai iš Utenos, Zarasų, Visagino. Vakare ignaliniečiai ir miesto svečiai kviečiami į Ovidijaus Vyšniausko, grupės „Alibi" ir Aistės Pilvelytės koncertą.

Anykščiams grožis kainuos brangiai

Anykščių rajono administracija skelbia, kad šių metų vasario mėnesį buvo atliktas viešasis pirkimas su UAB „Terra firma LT" ir pasirašyta sutartis dėl Anykščių miesto reprezentacinių erdvių želdinių sutvarkymo koncepcijos parengimo, kurioje būtų įvertintas Anykščių miesto kaip kurortinės vietovės rekreacinis potencialas, vietinis kultūros ir istorinis paveldas bei jo reprezentavimo galimybės.

Puslapis 1 iš 13

Reklama

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

 

Ar važiuodamas automobiliu viršijate greitį?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2015 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:185
Vakar apsilnkė:2100
Šią savaitę apsilankė:8077
Šį mėnesį apsilankė:4340
Viso (nuo 2015-02-16):284088
Šiuo metu naršo:
11
2015-07-03