Teatro, muzikos ir molio fiesta Leliūnuose abejingų nepaliko
KaimasTeatro, muzikos ir molio fiesta Leliūnuose abejingų nepaliko
2015 birželio 29, Pirmadienis 11:32

Teatro, muzikos ir molio fiesta Leliūnuose abejingų nepaliko

Teatro, muzikos ir molio fiesta Leliūnuose abejingų nepaliko
 • Neringa JONAVIČIENĖ
 • 72 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Dar nespėję atsipūsti po smagiai Antalgėje atšvęstų Joninių, šeštadienį leliūniškiai patys rinkosi ir svečius pakvietė atvykti į miestelio šventę, kurią pavadino „Pabūkime kartu". Ypač turininga ir įvairi šventės programa sulaukė nemažo dalyvių skaičiaus ir susidomėjimo, o organizatoriai – ypač Puodžių karalius Vytautas Valiušis – pagyrų. Vos per vieną dieną Leliūnuose buvo galima ir spektaklių pasižiūrėti, ir sudalyvauti parodos atidaryme, ir molį paminkyti, ir į daug kitų veiklų įsitraukti. O šventės vinimi tapo talentingojo akordeonininko Martyno Levickio koncertas.

Šventė prasidėjo duokle teatro gerbėjams – kompozitoriaus Juozo Karoso sodyboje, Spraguičių kaime, teatralai mėgėjai rodė savo pastatymus. Pirmieji premjera „Pupos", režisuota Šarūno Kunicko, žiūrovus sužavėjo renginio šeimininkai – Utenos kultūros centro Leliūnų skyriaus mėgėjų teatras „Le Liūnė". Įtikinamai vaidinusius aktorius ir režisierių po spektaklio sveikino ir dėkojo Leliūnų seniūnė Lina Petronienė, bendruomenės pirmininkas Kęstutis Udras, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė bei kiti žiūrovai.
Spektaklius į šventę atvežė ir Anykščių bei Švenčionėlių kultūros centrų aktoriai.
Pasisėmę teatrinės energijos šventės dalyviai suplūdo į Utenos kraštotyros muziejaus padalinyje Vytauto Valiušio keramikos muziejaus kiemelyje Leliūnuose vykstantį Molio kermošių, prasidėjusį dailininkės keramikės doc. Genovaitės Jacėnaitės kūrybos darbų parodos pristatymu. Į parodos atidarymą susirinkusi gausi publika grožėjosi eksponatais, o pačiai keramikei linkėjo sveikatos, stiprybės ir sėkmės. Bendrakursę sveikinęs profesorius Juozas Adomonis prisiminė jaunystės metus, kuomet jie kartu, jo žodžiais tariant, įklimpo į molį.
Pati keramikė, dėkodama susirinkusiems, pristatė savo darbus sakydama, kad visuomet siekė lipdyti pykčio neatspindinčius veidus, todėl jų formos – neįprastos, šaržuotos, deformuotos. Molyje visą gyvenimą savo mintis ir svajones įamžinusi menininkė prisiminė, kad pirmąja jos paroda tapo dar mokykloje eksponuoti piešti velykiniai margučiai. Tuomet lyg gavusi Nobelio premiją pasijutusi moteris vėliau surengė daugybę parodų, o ši, Leliūnuose atidaryta, jos tikinimu, bus paskutinė.
G. Jacėnaitė, pristatydama savo darbus pasakojo, kad visi jie lipdyti serijomis – chirurgų, legendų apie kirvį, mūzų, legendų apie obuolį, vestuvių, Palangos muzikantų, Platelių ežero salų, kolegų šaržų ir kt. Susirinkę keramikės kūrybos gerbėjai susidomėję apžiūrinėjo skulptūrėles, jas fotografavo ir susižavėję aptarinėjo, o pačią menininkę apipylė gėlėmis. G. Jacėnaitė pasveikinti atvyko ne tik Utenos rajono muziejininkai, valdžios atstovai, kolegos keramikai, tačiau ir Vilniaus žemaičių kultūros draugijos, kurios aktyvia nare jau daug metų yra ji pati, atstovai.
Pasidžiaugę paroda susirinkusieji sugužėjo į vidinį muziejaus kiemą, kur, akordeono muzika akompanuojant Deividui Dombovskiui, buvo atidengta skulptoriaus Valentino Šimonėlio skulptūra Lietuvos puodžiams. „Tai pagarba Lietuvos kaimo puodžiams", – skulptūra, kurią pašventino Leliūnų šv. Juozapo parapijos kunigas Alfredas Puško, džiaugėsi V. Valiušis.
Atlikus šią svarbią ceremoniją atvykusiųjų į kermošių laukė smagioji kermošiaus dalis: visus muziejaus kiemo kampelius užplūdo įvairių veiklų suvilioti šventės dalyviai: kas derėjo mugėje išsirinkto rankdarbio kainą, kas vaišinosi koše ar ypatinga žolelių arbta, kas klausėsi „Muzikontų iš pa Utenas" smagios muzikos. Tačiau didžiausio susidomėjimo sulaukė molio dirbtuvės – kiekvienas norintis galėjo tiesiog paminkyti molį, nusilipdyti švilpynę, ar patariami V. Valiušio, pamėginti nužiesti molinį puodelį. Minkyti molio, vos atvykusi, buvo pasodinta ir Seimo narė Milda Petrauskienė. Nors V. Valiušis viešniai parūpino prijuostę ir, kaip pats tikino, rankų netepančio molio, tačiau, pamėginusi žiesti molio dirbinį, politikė pripažino, kad darbas Seime jai lengvesnis.
Pasismaginusių kermošiuje šventės dalyvių laukė renginio vinis – išskirtinė galimybė gyvai pasiklausyti didelėse ir mažesnės pasaulio scenose pripažinimo sulaukusio, Karališkojoje Londono akademijoje studijuojančio Martyno Levickio koncerto. Visi norintys patekti į muziejaus salę, kurioje vyko koncertas, į ją netilpo, todėl būriavosi kiemelyje prie plačiai pravertų langų, pro kuriuos ne tik skambėjo akordeono muzikos garsai, tačiau ir savo dėmesį klausytojams skyrė atidus atlikėjas. Žiūrovai jam atsidėkojo karštomis ovacijomis, aplodismentais ir gėlėmis.
Šventę užbaigė smagus grupės „Kitava" koncertas, Leliūnų šv. Juozapo bažnyčioje vykusios šv. mišios ir užburiantis Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas, o vainikavo – diskoteka jaunimui.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Leliūnai kviečia į „Molio kermošių“ ir miestelio šventę

  Birželio 27–28 dienomis Leliūnuose vyks „Molio kermošius“ ir miestelio šventė. Renginio dalyvių laukia amatų dirbtuvės, spektaklis, koncertas, šv. Mišios, automobilių pašventinimas... Daugiau apie šventę – apačioje esančioje programoje.

 • Su kalėdinėmis dovanomis – jau dešimtį metų

  Ambasadorius Vygaudas Ušackas daugelį metų užsiima įvairia labdara. Per šias šv. Kalėdas jis su žmona Loreta jau 10 kartą aplankė Leliūnų socialinės globos namus ir jų gyventojams atvežė dovanų.

 • Rami bei įdomi senatvė gali būti ir globos namuose

  Atėjus gyvenimo rudeniui kartais atsitinka taip, kad nėra kur prisiglausti ar ko paprašyti pagalbos, ypač – jei esi vienišas. Būna ir taip, kad tiesiog nesi­nori varginti savo artimųjų. Nemažai savimi nebega­linčių pasirūpinti senjorų ar sunkiai sergančių žmo­nių pasirenka gyvenimą socialinės globos namuose. Leliūnų miestelyje įsikūrusiuose Utenos rajono sa­vivaldybės Leliūnų socialinės globos namuose (to­liau – globos namai) nuolat gyvena 28 mūsų rajono gyventojai. Panašu, kad jie savo dienas leidžia ne­nuobodžiai – globos namus supa erdvus ir žalias kie­melis, suteikiantis galimybę pabūti gryname ore, pa­sportuoti ar tiesiog pamedituoti. Anot globos namų darbuotojų, norintiems ir galintiems visada sudaro­mos sąlygos keliauti, užsiimti įdomia veikla.

 • Leliūnų seniūnijoje – išleistuvių nuotaikos

  23 metus Leliūnų seniūnijai vadovavusi Lina Petronienė po paskutinės darbo dienos atsisveikino su seniūnijos žmonėmis, darbuotojais, jos pasveikinti ir už nuveiktus darbus padėkoti atvykusiais valdžios atstovais. „Medžiai numeta lapus ir ruošiasi poilsiui. Atėjo ir man tas metas, kai turiu atsisveikinti. Nuo 2018 metų lapkričio 1 dienos savo noru bei šalių susitarimu su Utenos savivaldybės administracijos direktoriumi palieku šias sunkias ir atsakingas Leliūnų seniūnijos seniūnės pareigas", – savo laiške į Leliūnų seniūnijos gyventojus kreipėsi L. Petronienė.

 • Leliūnuose – nauja neįprastų keramikos darbų paroda

  Praėjusios savaitės pabaigoje Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose atidaryta keramikės Rūtos Šipalytės keramikos darbų paroda „Miestai. Keliaujantys namai“. Ši paroda – autorės naujausio projekto „Miestai. Keliaujantys namai“ fragmentų ir ankstesnių kūrinių susijusia tema derinys. Kaip „Utenos dienai“ prisipažino pati parodos autorė, jos kūriniuose architektūra atsirado ne visai atsitiktinai, nes menininkės tėvai – architektai.

 • Leliūniškiai išradingai atšventė savo miestelio šventę

  Leliūniškiai nepaliauja stebinti savo idėjomis. Šį kartą Leliūnų miestelio šventėje „Kraštiečių šimtmečio varpai“ buvo sumanyta sukurti 100 varpelių, tačiau šis sumanymas ne visai pavyko ir bus baigtas, kaip tvirtino šios idėjos autoriai, artimiausiu metu. Stebinanti naujovė atkeliavusi į Leliūnus – „Ikebanos dirbtuvės“ bei prie žiedimo staklių Vytauto Valiušio keramikos muziejaus kieme susėdę svečiai ir miestelio gyventojai.

 • Senjorams dovanotos neišdildomos džiugesio valandos

  Utenos rajono savivaldybės Leliūnų socialinės globos namuose neseniai apsilankė iniciatyvių jaunų žmonių grupė, padovanojusi senjorams ne tik plačių šypsenų, gerų emocijų, džiugių akimirkų, bet ir nuostabių nuotraukų. „Help-Portrait“ komandą apsilankyti Leliūnų socialinės globos namuose pakvietė savanoriška organizacija „Senučiukai“.

 • Leliūnuose bus pristatyta nauja kompaktinė plokštelė

  Lapkričio 12 dieną, sekmadienį, 11.45 val. (po šv. Mišių) Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčioje vyks naujos kompaktinės plokštelės pristatymas „Lietuvos istoriniai vargonai 3. Bruno Goebelio palikimas“. Renginio metu skambės Leliūnų, Alantos, Panevėžio, Salako, Šilalės vargonų muzika, o Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčios vargonais grieš Balys Vaitkus, dalyvaus garso režisierius Petras Kričena.

 • Ambasadorius Vygaudas Ušackas šiemet į Leliūnus atvežė ypatingų dovanų

  Adventas – tai krikščionių tikinčiųjų susikaupimo ir apmąstymų metas prieš Kalėdas. Tai ir gerų darbų metas. Apie tai niekada nepamiršta Loretos ir Vygaudo Ušackų šeima, o artėjant Kalėdoms aplanko Leliūnų socialinės globos namų gyventojus ir atveža jiems dovanų.

 • Jaudinantis susitikimas: šunys dovanojo nepamirštamų akimirkų

  Šią savaitę Leliūnų socialinės globos namuose gyvenantys seneliai tryško džiaugsmu – juos aplankė keturkojai draugai. Pūkuoti, švelnūs ir meilūs šuneliai kiekvienam garbingo amžiaus žmogui padovanojo džiugių akimirkų meiliai besiglaustydami ir atsisveikinant draugiškai lyžtelėdami į veidą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1446
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:47919
Šį mėnesį apsilankė:80636
Viso (nuo 2015-02-16):14104628
Šiuo metu naršo:
123
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!