Kolegijoje vyko jaunųjų informatikų konkursas
JaunimasKolegijoje vyko jaunųjų informatikų konkursas
2017 vasario 02, Ketvirtadienis 13:38

Kolegijoje vyko jaunųjų informatikų konkursas

Kolegijoje vyko jaunųjų informatikų konkursas
 • 6 foto

Utenos kolegijoje jau trečius metus iš eilės vyko respublikinio moksleivių Informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras" II etapas. Jame dalyvavo 9-12 klasių mokiniai iš įvairiausių Utenos apskrities kampelių – Utenos Dauniškio gimnazijos, Ignalinos gimnazijos, Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto" gimnazijos, Molėtų gimnazijos, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos, Visagino „Verdenės" gimnazijos.

„Bebras" yra tarptautinė iniciatyva, kurios tikslas – skatinti informatiką (ar kompiuterių mokslų studijas, ar kompiuteriją) ir informatinį mąstymą ne tik tarp įvairaus amžiaus mokytojų ir mokinių, bet ir plačiajai visuomenei," – taip teigė konkurso sumanytoja ir pagrindinė organizatorė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja profesorė dr. Valentina Dagienė.
Šiais metais buvo organizuotas 13-asis respublikinis konkursas, kuriame, be vyresnių klasių mokinių, pirmą kartą konkurso I etape dalyvavo ir 3-4 klasių mokiniai. II konkurso etapas jau trečius metus iš eilės vyksta ne Vilniuje, o regionų aukštosiose mokyklose – Utenos kolegijoje, Alytaus kolegijoje, Panevėžio kolegijoje, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete, KTU Informatikos fakultete, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete, Klaipėdos universiteto JTGMF fakultete, Šiaulių universitete.
Utenoje susirinkusius konkurso dalyvius pasveikino Utenos kolegijos Elektros ir informatikos inžinerijos katedros vedėja dr. Jūratė Urbonienė, su konkurso tvarka supažindino pagrindinių konkurso organizatorių atstovė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto mokslo darbuotoja dr. Anita Juškevičienė.
Visi konkurso dalyviai buvo skirstomi į dvi – 9-10 kl. (jauniai) ir 11-12 kl. (kolegos) – grupes, kurios numatytu laiku turėjo prisijungti prie varžybų lauko ir spręsti konkursines užduotis. Kol vieni sprendė užduotis, kitos grupelės mokiniams buvo organizuotos veiklos. Utenos karjeros centro vadovė Vaida Steponėnienė diskutavo su jais apie perspektyvias profesijas, vėliau dalyviai buvo pakviesti susipažinti su 3D spausdinimo ypatumais.
Pasibaigus konkursui buvo paskelbti ir apdovanoti nugalėtojai. Dr. Anita Juškevičienė paskelbė respublikinio konkurso laimėtojus, kur kiekvienos klasės grupės trys geriausieji gavo I, II ir III laipsnio diplomus. Deja, Utenos centre respublikinio konkurso nugalėtojų nebuvo. Tačiau mokiniai, atvykę į Utenos kolegiją, taip pat neliko nuskriausti, centro diplomai ir atminimo suvenyrai buvo įteikti dviem kiekvienos skirtingos klasės moksleiviams. 9-tų klasių kategorijoje pasižymėjo Rokas Kapočius (Ignalinos gimnazija) ir Emilis Druteika (Ignalinos r. Vidiškių gimnazija), 10-tų klasių kategorijoje – Tadas Umbrasas ir Lina Drūteikaitė (Ignalinos gimnazija), 11-tų klasių kategorijoje – Ernestas Rimkevičius (Ignalinos gimnazija) ir Mingaudas Matukas (Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija), o tarp vyriausiųjų, 12-tų klasių mokinių, geriausiai pasirodė Monika Žukaitė (Utenos Dauniškio gimnazija) ir Tomas Kučejevas (Molėtų gimnazija).
Konkurso metu buvo suderintos tolimesnio bendradarbiavimo galimybės – sutarta dėl technologinių užsiėmimų organizavimo atskirų gimnazijų tikslinėms moksleivių grupėms kolegijos laboratorijose.

Informaciją parengė Utenos kolegijos doc. dr. Jūratė URBONIENĖ

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Diplomų įteikimo šventėje – priesaikos

  Vasario 12 dieną kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“ vyko diplomų įteikimo šventė Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams. Šiais metais iškilmingai diplomus gavo 64 absolventai.

 • Apie judėjimo svarbą priminęs medikas demonstravo savo transporto priemonę

  Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis vyksta Europos judumo savaitė. Ši iniciatyva ragina didelius ir mažus miestus steigti ir remti tvarias transporto priemones bei siūlyti žmonėms išbandyti alternatyvas automobiliams.

 • Mokslo ir žinių diena kitaip: netrūko šmaikščių pasisakymų ir gitaros skambesio

  Utenos kolegija naujus studijų metus pradėjo šventiniu renginiu – šiltais ir nuotaikingais pasikalbėjimais ,,Man gera čia“ kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“.

 • Būsimos kosmetologės pelenėms leido pasijusti princesėmis

  Kovo 14 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakulte­te kvepėjo gerumu – čia vyko socialinė akcija „Gro­žis visiems“: būsimos kosmetologės dailino Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro (toliau – Centras) moteris bei merginas, kurioms ši nekas­dienė patirtis dovanojo daug teigiamų emocijų. Pa­skutiniame kurse besimokančios studentės per kelias valandas pagražino daugiau nei dešimt silpnosios ly­ties atstovių.

 • Nauji gebėjimai – naujos galimybės

  Nuo 2018 m. gruodžio mėnesio pabaigos iki 2020 m. pradžios Utenos kolegija įgyvendina projektą „Nauji gebėjimai – naujos galimybės“. Išsikeltas tikslas – padidinti neaktyvių darbingų asmenų galimybes įsitvirtinti darbo rinkoje, ugdant komunikacinius ir skaitmeninius įgūdžius. Taip Utenos kolegija, kaip regioninė aukštoji mokykla, išnaudoja turimą materialinę bazę ir dėstytojų žinias bei patirtį padėdama spręsti užimtumo problemą Utenos mieste.

 • Diplomai įteikti kone šimtui kolegijos absolventų

  Vasario 15 dieną Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams buvo įteikti diplomai. Iškilmingame renginyje aukštojo mokslo diplomus gavo 97 absolventai.

 • Utenos kolegija dalyvavo parodoje „Studijos“

  „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi,“ – tokiu šūkiu 2019 metų vasario 7–9 dienomis lankytojus pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, kurią organizuoja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO.

 • Buvęs „Utenos kolegijos“ direktorius G. Bužinskas pažeidė įstatymą

  Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvęs VšĮ „Utenos kolegija“ direktorius Gintautas Bužinskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei draudimus naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti ir valstybės ar savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

 • Pasidalijo savo gyvenimiškąja patirtimi

  Lapkričio 19 dieną patirtiniu seminaru ,,Mokiausi vakar, mokausi šiandien, mokysiuos rytoj“ prasidėjo devynioliktoji suaugusiųjų mokymosi savaitė. Šių metų savaitės, skirtos atkurtos Lietuvos šimtmečiui, tema - „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“.

 • Utenos kolegijoje lankėsi svečiai iš ministerijos

  Lapkričio 13 dieną Utenos kolegijoje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministras dr. Giedrius Viliūnas bei ilgametis koleginio sektoriaus kuratorius, prie kolegijų kūrimosi ištakų stovėjęs Antanas Levickas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1212
Vakar apsilankė:11112
Šią savaitę apsilankė:66349
Šį mėnesį apsilankė:345123
Viso (nuo 2015-02-16):13792189
Šiuo metu naršo:
148
2020-05-31
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!