UAB „Utenos prekyba“: dar viena priežastis didžiuotis savo miestu ir regionu
ĮvairenybėsUAB „Utenos prekyba“: dar viena priežastis didžiuotis savo miestu ir regionu
2016 lapkričio 07, Pirmadienis 13:02

UAB „Utenos prekyba“: dar viena priežastis didžiuotis savo miestu ir regionu

UAB „Utenos prekyba“: dar viena priežastis didžiuotis savo miestu ir regionu
 • Vaida KARALIŪTĖ
 • 7 foto

Jei išeitumėte į Utenos ar Utenos krašto miestelių gatves ir paklausinėtumėte ten sutiktų žmonių, už ką jie myli Uteną, gautumėte daug skirtingų atsakymų. Ir tai puiku, kad kiekvienas iš mūsų turi savo pačią svarbiausią priežastį mylėti mūsų miestą. Vieniems tai – ir neseniai atšvęstas Utenos gimtadienis, kitiems – sėkmingai Lietuvos krepšinio lygoje žaidžianti Utenos komanda, tretiems – mylima mokykla, mokytojas ar darbovietė. Svarbiausia, kad abejingų mūsų kraštui yra mažai.

Beveik šimtas metų

Ir ne veltui, nes mes, uteniškiai, tikrai turime daug kuo didžiuotis ir netgi pasipuikuoti prieš kitus Lietuvos miestus. Tačiau jei tęstume mūsų pokalbį gatvėje ir paklaustumėme: kokia mums labai gerai žinoma, kasdien aplankoma, mumis nuoširdžiai besirūpinanti įmonė yra viena seniausių, beveik visą šimtmetį skaičiuojanti Utenoje? Ar gautume teisingą atsakymą? Ko gero, tikrai ne kiekvienas atsakytų į šį klausimą. O atsakymas yra kur kas paprastesnis, nei galėtume pagalvoti – tai didžiausias Utenos krašto vietinis prekybininkas – UAB „Utenos prekyba". Tikrai nustebsite sužinoję, jog ši taip arti kiekvieno iš mūsų esanti ir tokia sėkminga kompanija yra ypač susijusi su Utenos kraštu. Ir tie saitai išskiria „Utenos prekybą" iš visų kitų mieste veikiančių prekybinių kompanijų, yra ypatingas atvejis šalies mastu. Drąsiai galime didžiuotis, kad Utena turi tokį stiprų vietinį prekybininką, dirbantį miestui ir kraštui jau beveik šimtą metų.
Utenos krašto produktai
UAB „Utenos prekyba", išgyvenusi sudėtingą istorinį kelią, keletą reorganizacijų ir pokyčių, šiuo metu yra didžiausias ir seniausias vietinis prekybininkas regione. Todėl šiose parduotuvėse apsiperka jau ne viena uteniškių karta, o mūsų kraštiečių poreikius ši įmonė išmano geriausiai iš visų mieste veikiančių prekybininkų. Kompanija daug produkcijos gamina čia pat, parduotuvėse, o asortimente yra ypač daug Utenos krašto produktų, receptų, skonių. Pavyzdžiui, visa žalia mėsa yra perkama iš regiono ūkių. Visa tai ir paaiškina, iš kur „Utenos prekybos" parduotuvėse yra tiek daug šviežių, kokybiškų ir tinkamo skonio vietinių produktų. „Daug gaminių, kuriuos mes parduodame, nerasite niekur kitur Lietuvoje. Jie gali vadintis panašiai, kaip kitur, bet tik pas mus gaminiai būdingi Utenos kraštui: tokio skonio, kvapo bei gamybos būdo. Mes dirbam tik Utenos regionui: iš Utenos krašto žaliavų, Utenos krašto žmonių rankomis, Utenos krašto žmonių skoniams", – sakė UAB „Utenos prekybos" direktorius Robertas Miliauskas.

Parduotuvės – visur

UAB „Utenos prekyba" visame regione turi dešimtis įvairiausio formato prekybos vietų. Ir visos parduotuvės geriausiai pritaikytos prie konkretaus rajono poreikių – nuo didelių prekybos centrų iki mažų parduotuvių kaime. Pasiekti tokio tikslumo paprasta: čia tiesiog gyvendami ir dirbdami „Utenos prekybos" strategai lengvai supranta, ko reikia konkrečiai vietai. Be to, kompanija kelia tikslą ne tik dirbti pelningai, bet ir būti socialiai atsakinga: kartais net ir suprasdami, jog nedidelė parduotuvė kaime nebus pelninga, dirba ten, nes ją uždarius visas kaimas liktų be vienintelės maisto prekių parduotuvės.

Verslininkų palaikymas

Pagalba vietiniams žmonėms – tiek pirkėjams, tiek ir smulkiesiems gamintojams – dar vienas būdingas „Utenos prekybos" bruožas. „Būdami savi, privalome palaikyti savus gamintojus. Artimiausiu laiku pradėsime konkrečias programas, palengvinančias vietinių smulkiųjų gamintojų patekimą į UAB „Utenos prekyba" lentynas. Suteiksime galimybę Utenos vartotojams išbandyti regiono smulkiųjų verslų produkciją", – lakoniškai pasakojo komercijos direktorius Darius Šileikis. Kompanija skaičiuoja, jog jos paslaugomis kasdien reguliariai naudojasi tūkstančiai žmonių, kuriems „Utenos prekybos" parduotuvės yra paprasčiausias būdas nusipirkti kasdienio būtinumo prekių. Dirbdama tik mūsų regione, įmonė yra svarbi tiek vietiniams žmonėms, tiek ir smulkiajam verslui. Tai yra kompanija, kuri uždirbamą pelną reinvestuoja į mūsų miestą ir regioną; kompanija, kuri turi sukaupusi daug reikšmingos patirties apie Utenos pirkėjus, ir ne iš tyrimų, o iš praktikos žinanti, ko nori Utenos miesto, Tauragnų ar kito miestelio gyventojai.
Šiuo metu įmonės teisinis statusas yra uždaroji akcinė bendrovė, valdoma apie 130-ies vietinių akcininkų. Džiugu, kad „Utenos prekyba" nežada sustoti ir imasi aktyvių veiksmų, kad gyventi mūsų mieste ir regione būtų dar lengviau. Tačiau iki šios dienos sėkmės buvo ilgas ir nelengvas kelias. Kelias, kuris visais įmonės gyvavimo laikais, išskyrė uteniškių požiūrį į prekybą, darbą ir rūpestį vietiniais žmonėmis.

Utena – išskirtinė

Kaip rodo istoriniai šaltiniai, „Utenos prekyba" pirmą kartą paminėta dar 1924 metais. Tuo metu organizacija vadinosi Utenos žemės ūkio draugija ir priklausė Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų sąjungai „Lietūkis", įkurtai metais anksčiau. Atrodytų, jog čia nėra nieko įspūdingo, nes pirmosios Lietuvos Respublikos gyvavimo pradžioje šalyje aktyviai kūrėsi žemės ūkio, vartotojų kooperatyvai, bendrovės ir draugijos. Tačiau Uteną šiuose procesuose išskirtine daro keletas įdomių detalių. Pirma, Utenos žemės ūkio draugija, vėliau įsteigusi ir Utenos žemės ūkio kooperatyvą, buvo įkurta labai greitai. Antra, nuo pat veiklos pradžios Utenos krašto junginys buvo itin gausus narių ir tuo išsiskyrė iš aplinkinių regionų. Jau įkūrimo metais kooperatyvui priklausė 84 nariai ir jų skaičius nuolat augo, o 1933-iaisiais metais krašte veikė jau 9 kooperatyvai: Utenos, Leliūnų, Molėtų, Debeikių, Anykščių, Vyžuonų, Alantos, Videniškių ir kiti.
Sparčiai didėjo ne tik narių skaičius Utenos regione, bet ir jų finansinis pajėgumas. Pagal archyvų duomenis matome, jog iki 1940 metų Utenos žemės ūkio draugijos narių pajus maždaug per dešimtmetį padidėjo beveik 40 kartų. Pagal šį rodiklį Utena visoje „Lietūkio" sistemoje užėmė net 4 vietą, į priekį praleisdama tik Kooperacijos banką, Kauną ir Kėdainius.

Plėtojo strategiją

Akivaizdu, kad Utenos kooperatyvo narių veikla buvo sėkminga: draugijos kaupė patirtį, įstatinį kapitalą ir paskutiniais Lietuvos nepriklausomybės metais jau buvo svarbus rinkos dalyvis visoje apskrityje. Sėkminga vietinio prekybininko veikla turėjo teigiamos įtakos ir vietinių žmonių gyvenimo kokybei. Pagal „Lietūkio" veiklos strategiją kooperatyvai savo veiklą plėtojo trimis pagrindinėmis kryptimis: ūkininkų aprūpinimas ūkinei veiklai reikalinga įranga, užaugintų žemės ūkio produktų supirkimas ir, svarbiausia, mažmeninė prekyba (vadinamoji „detalioji prekyba"). Kaip rodo šie faktai, „Utenos prekyba" kaupia patirtį ir kompetenciją prekyboje mūsų regione beveik šimtą metų. Tai ir yra priežastys, kodėl įmonė žino viską apie mūsų regiono žmonių poreikius.
Utenos apskritis jau pirmosios Respublikos laikais buvo aktyvus šalies prekybos ir komercijos centras. Net ir geografiškai Utenos apskrities teritorija 1938 m. buvo viena iš didesnių apskričių Lietuvoje (6-a iš 20-ies pagal plotą, 8-a pagal gyventojų skaičių). Tačiau jaunai valstybei atgavus Vilniaus kraštą ir steigiant Vilniaus ir Švenčionėlių apskritis, dalis Utenos apskrities teritorijos atiteko Švenčionėliams. Utenos apskritis gerokai sumažėjo ir nukrito į 13-ą vietą iš 22 apskričių pagal plotą ir į 12-ą pagal gyventojų skaičių. Šie geopolitiniai pokyčiai šiek tiek pristabdė kooperatyvų plėtrą Utenos apskrityje.

Krašto prekybos ekspertas

Kooperacijos judėjimui įtakos turėjo ir netrukus prasidėjęs Antrasis pasaulinis karas ir po jo sekę geopolitiniai sukrėtimai. „Visais laikais siekėme, jog „Utenos prekyba" būtų krašto prekybos ekspertas bei patriotas. Tikrai turime patirties ir kompetencijų, nes esame didžiausias ir seniausias regiono prekybininkas; parduodame daugiausia vietinės gamybos produktų, naudojame vietinius regiono receptus; turime labiausiai pritaikytas parduotuves ir padedam viso regiono smulkiesiems gamintojams išlikti", – trumpai reziumavo direktorius R. Miliauskas. 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Uteniškiai švarino parduotuvių lentynas tol, kol jų nesučiupo pareigūnai

  Šią savaitę Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Jurbarko rajono policijos komisariato pareigūnai „primynė uodegą“ asmenims, kurie ne tik Jurbarke, bet ir kituose Lietuvos miestuose įsigudrino vogti alkoholį iš viršutinių parduotuvių lentynų. Įtariamieji – du Utenos gyventojai (gim. 1982 m. ir gim. 1988 m.) ir juos vežiojęs asmuo (gim. 1979 m.), kurio deklaruota gyvenamoji vieta – Garliava. Jie uždaryti į Marijampolės AVPK areštinę.

 • SVARBI INFORMACIJA! KARANTINO METU NUO KOVO 16 D.

  UAB „Utenos prekyba“ parduotuvių darbo laikas:

 • UAB Utenos prekyba pirkėjams – naujos nuolaidų kortelės

  Utenos krepšinio komandos „Juventus“ nariams prekybos centras „Rašė“ jau tikriausiai tapo vos ne antraisiais namais, nes čia juos galima dažnai sutikti ne tik apsiperkant, bet ir dalyvaujant įvairiuose UAB Utenos prekyba organizuotuose renginiuose. Šį kartą aukštaūgiai pirmieji išbandė naująsias Utenos prekybos nuolaidų korteles ir smagiai apsipirko žvarbią sausio 11-os popietę.

 • Utenoje atidaryta parduotuvė „Vasaknos“

  Išauginanti didžiulius kiekius žuvies, perdirbanti ir parduodanti bei taikanti pačias naujausias technologijas 1993 metais buvusiame Vasaknų valstybiniame žuvininkystės ūkyje įkurta bendrovė „Vasaknos“ ir toliau plečia savo parduotuvių tinklą. Anksčiau kurį laiką veikusi Utenos turgavietėje, parduotuvė persikėlė į kitas naujas patalpas, esančias J. Basanavičiaus g. 117A. Trečiadienį, rugsėjo 5 dieną, ši nedidukė parduotuvė iškilmingai atidarė duris visiems lankytojams, o tiems, kurie atskubėjo pirmieji, pažėrė ir staigmenų.

 • Kuo skiriasi užrašai „Geriausias iki...“ ir „Tinka vartoti iki...“?

  Neseniai Europos Komisijos užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad apie 10 proc. iš 88 mln. tonų kasmet Europos Sąjungoje (ES) susidarančių maisto atliekų yra susijusios su tinkamumo vartoti termino ženklinimu. Faktą, kad ne visi vartotojai skiria tinkamumo vartoti terminų „Geriausias iki..." ir „Tinka vartoti iki..." reikšmes, patvirtina ir įvairios vartotojų apklausos. Prieš kelerius metus „Eurobarometro" vykdyto tyrimo duomenys parodė, kad užrašo „Geriausias iki..." reikšmę supranta mažiau nei pusė (47 proc.) ES gyventojų, o užrašo „Tinka vartoti iki..." – tik 40 proc. vartotojų.

 • „Utenos prekyba“ kviečia švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį kartu

  Sparčiai artėja Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – jį švęsime vasario 16 dieną. Jau dabar prasideda įvairūs renginiai, projektai ir akcijos, kviečiantys Lietuvos gyventojus ir viso pasaulio lietuvių bendruomenes minėti solidų valstybės atkūrimo šimtmetį. „Utenos prekyba“, greitai taip pat minėsianti savo gyvavimo šimtmetį, kviečia uteniškius bei miesto svečius švęsti kartu ir pristato naują akciją „100 metų – 100 prekių“. Plačiau apie šią akciją sutiko papasakoti įmonės direktoriaus pavaduotojas komercijai Darius Šileikis.

 • Tarp „Geriausio „Aibės“ pirkėjo stipendijos“ laimėtojų – penki „Utenos prekybos“ pirkėjai

  Nuo praėjusių metų spalio mėnesio vidurio parduotuvėse visoje Lietuvoje vyksta „Aibės“ organizuojamas žaidimas, kuriame vis dar gali dalyvauti nesuspėję uteniškiai. Ne mažiau nei už 7 eurus prekių nusipirkę bei vieną iš akcijos produktų įsigiję ir pirkimo čekį užregistravę pirkėjai turi galimybę laimėti „Geriausio „Aibės" pirkėjo stipendiją“, kurios vertė vienam laimėtojui – 600 eurų. Per visą Lietuvą bus išrinkta iš viso 100 laimingųjų, o iki dabar šią stipendiją jau laimėjo penki UAB „Utenos prekyba“ pirkėjai, trims iš jų laimėjimas – dovanų kuponai – buvo įteiktas sausio 8 dieną „Rašės“ parduotuvėje.

 • Gražėja ir tvarkosi miestelių bei kaimų parduotuvės

  Utena, matyt, ne veltui vadinama Laimės miestu – dygsta gražūs, žali skverai ir parkai, asfaltuojamos bei tvarkomos gatvės, vienas po kito renovuojami daugiabučiai namai. Tačiau užvis smagiausia, kai vietiniai verslininkai investuoja savo pinigus tam, jog mūsų miesto veidas būtų patrauklesnis, o pirkėjai – labiau patenkinti. Štai vietoje senosios ūkinių prekių parduotuvės iškilo modernus baldų centras, kur miestiečiai gali vienoje vietoje rasti visų didžiausių gamintojų produkciją. Tvarkosi ir miestelių bei kaimų UAB „Utenos prekyba" priklausančios parduotuvės – jos renovuojamos ir po remonto tampa erdvesnės, patogesnės, aprūpintos naujausia įranga bei gali pasiūlyti platesnį prekių asortimentą savo lankytojams.

 • „Utenos prekybos“ didžiosiose parduotuvėse startavo nauja akcija

  Prekybos centrai dabar siūlo daug akcijų ir stengiasi pritraukti pirkėjų – lentynos mirga nuo prekių gausos ir spalvingų etikečių. „Utenos prekybos“ didžiosiose parduotuvėse taip pat netrūksta patrauklių pasiūlymų, bet daugelis uteniškių turbūt jau pastebėjo naują akciją išskirtiniu pavadinimu – „Uteniškio krepšelis“, kuri spėjo sudominti Utenos miesto gyventojus ir svečius. Norėdami sužinoti daugiau apie šią siūlomą naujovę, pakalbinome „Utenos prekybos“ direktoriaus pavaduotoją komercijai Darių Šileikį.

 • „Utenos prekyba“ palaiko savus

  Pastarieji metai Utenai buvo ypač vaisingi – užderėjo prekybos centrų, kuriuose gyventojai ieško ne tik pigių, bet ir kokybiškų prekių. Neseniai į miestą atėjęs užsienio kapitalo tinklas deklaruoja, kad jo prekybos centruose trečdalį prekių sudaro lietuviškos, kita dalis – įvežtinė produkcija. O štai vietos tradicijas puikiai išmananti ir pirkėjų poreikius geriausiai žinanti UAB „Utenos prekyba" neslepia, kad didžiąją pirkėjams siūlomų prekių dalį, t. y. apie 70 proc., sudaro Lietuvoje gaminama produkcija. Utenos krašto gaminiai sudaro daugiau nei 30 proc. visos prekių apyvartos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9336
Vakar apsilankė:10689
Šią savaitę apsilankė:46011
Šį mėnesį apsilankė:78728
Viso (nuo 2015-02-16):14102720
Šiuo metu naršo:
135
2020-07-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!