In memoriam
ĮvairenybėsIn memoriam
2017 rugpjūčio 29, Antradienis 10:43

In memoriam

In memoriam

Juozas VANAGAS
1925–2017

Šeštadienį, rugpjūčio 26 dieną, eidamas 93-iuosius mirė mūsų kraštietis choro dirigentas Juozas Vanagas.

Maestro gimė 1925 m. sausio 18 d. Vilučių kaime (Užpalių sen.). Jaunystėje J. Vanagas buvo įsitraukęs į generolo Povilo Plechavičiaus karių gretas. 1944 m. spalio mėnesį dalyvavo Sedos kautynėse prieš Raudonąją armiją. Pasibaigus karo veiksmams išvažiavo į Uteną, kur dvejus metus mokėsi Utenos „Saulės" gimnazijoje, 1946 m. – Panevėžio gimnazijoje. 1949 m. tėvas, mama ir sesuo sovietų valdžios buvo ištremti į Sibirą. Baigęs Panevėžio gimnaziją Vilniaus universitete studijavo klasikinę filologiją. Studijuodamas subūrė vyrų chorą. Iš ketvirto kurso buvo pašalintas už biografinių duomenų suklastojimą. Vėliau nusprendė studijuoti muziką ir įstojo į Juozo Tallat-Kelpšos muzikos mokyklą, kur mokėsi choro dirigavimo. Ją baigė 1953 m. 1951–1959 m. dainavo Lietuvos valstybinės filharmonijos chore (tenoras). 1956 m. Vilniaus valstybiniame universitete suorganizavo šimto studentų vyrų chorą „Aidas". „Aido" chorui J. Vanagas vadovavo iki 1980 m. Po penkerių metų subūrė ir moterų chorą tokiu pat pavadinimu. Su chorais koncertavo Rusijos, Gruzijos, Armėnijos, Vidurinės Azijos, Lenkijos, Čekoslovakijos ir Vengrijos miestuose. Laivu keliavo po Viduržemio jūros šalis – Turkiją, Graikiją, Bulgariją, Italiją, Prancūziją. „Aido" koncertus transliavo Lietuvos ir užsienio radijai bei televizijos. Choras rengė tradicinius jubiliejinius koncertus, dalyvavo respublikinėse dainų šventėse ir chorų sąskrydžiuose, įvairiuose konkursuose pelnė pirmų ir kitų prizinių vietų, buvo 1979 m. IV Stasio Šimkaus konkurso Klaipėdoje laureatas. J. Vanagas 1979 m. Vilniaus elektromechanikos gamykloje „Elfa" subūrė mišrųjį chorą (50 dalyvių) ir iki 1994 m. jam sėkmingai vadovavo. Kolektyvą parengė 1985 m. respublikinei dainų šventei, 1990 m. Lietuvos tautinei dainų šventei ir 1994 m. I Pasaulio lietuvių dainų šventei Vilniuje. Choras dainavo Vokietijoje, Lenkijoje, Bulgarijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje. 1980–1983 m. vadovavo Vilniaus 31-osios profesinės technikos mokyklos merginų chorui (50–80 dalyvių). 1990 m. prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų įkūrė Lietuvos kariuomenės 80 dalyvių vyrų chorą ir surengė penkis koncertus. J. Vanagas buvo Vilniaus miesto ir respublikinių dainų švenčių bei chorų sąskrydžių dirigentas, dirigavo Leningrado ir Dubnos (Rusija), Latvijos ir Estijos miestų bei rajonų dainų šventėse.
Prieš 16 metų J. Vanagas sumanė ir įkūrė Utenos kraštiečių mišrų chorą „Indraja", kuris gyvuoja iki šiol. Iki šiol jis priklausė ir dr. prof. Algirdo Vyžinto įkurtam Vilniaus uteniškių vyrų ansambliui „Smetonos laikų berniokai".
1978 m. jam suteiktas nusipelniusio artisto garbės vardas. J. Vanagas apdovanotas Sausio 13-osios medaliu, 2004-aisiais jam įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius. Šiais metais birželio mėnesį kraštiečiai jam suteikė Užpalių garbės piliečio vardą.
J. Vanagas išaugino sūnų Benediktą ir dukrą Beatričę.
„Liūdnas laikotarpis. Išėjo Maestro, Karys, Tėtis... Vienas svarbiausių mano gyvenimo žmonių. Tas, kuris parodė aistrą ir užsispyrimą siekiant to, kuo gyveni. Neįtikėtina, kiek panašų kelią skirtingoje profesinėje srityje aš kartoju. Tačiau man dar reiktų daug pasitempti, kad bent kiek galėčiau lygiuotis su Tavimi. Tėti, aš dėkingas Tau už viską, ko išmokei", – apie tėvą viename iš socialinių tinklų rašė garsus šalies lenktynininkas Benediktas Vanagas.
Atsisveikinimas su maestro Juozu Vanagu vyks rugsėjo 1 d. (penktadienį) Šv. Ignoto bažnyčios kriptoje nuo 12 iki 20 val. (įėjimas iš dešinės pusės laiptais žemyn) ir rugsėjo 2 d. (šeštadienį) Šv. Ignoto bažnyčioje. Čia šeštadienį 9 val. – chorų valanda, o 10 val. – šv. Mišios. 12 val. vyks laidotuvės Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje. Artimieji rinksis prie įėjimo vartų 11.30 val.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Mirė Seimo narys Rokas Žilinskas

  Vakar, antradienį, eidamas 45-uosius Vilniaus universiteto Santaros klinikose po sunkios ligos mirė Seimo narys konservatorius Rokas Žilinskas.
  Lrytas.lt teigimu, gegužės viduryje R. Žilinsko artima bičiulė Daiva Žeimytė pranešė, kad jis į Santaros klinikas buvo paguldytas ir gydėsi dėl sunkaus plaučių uždegimo.
  „Su Roko šeimos leidimu informuoju, kad Rokui diagnozuotas sunkus plaučių uždegimas, jis jau beveik mėnesį yra be sąmonės, jam sukelta dirbtinė koma", – dar praėjusią savaitę, birželio 1-ą, rašė „Lietuvos ryto" televizijos žurnalistė Daiva Žeimytė.

 • Mirė aktorius Dalius Mertinas

  Ketvirtadienį pranešta liūdna žinia – eidamas 56-uosius mirė aktorius Dalius Mertinas. Tai LRT.lt patvirtino aktoriaus draugas režisierius Saulius Vosylius. Aktoriaus žmonos Laimos sesuo Audronė Usonienė patvirtino, kad D. Mertinas iškeliavo Anapilin. Daugiau apie netektį kalbėti ji nesutiko.

 • Mirė filosofas Leonidas Donskis

  Trečiadienio rytą mirė filosofas, buvęs Europos Parlamento narys Leonidas Donskis. Šią žinią patvirtino filosofo artimieji.
  lrytas.lt žiniomis L. Donskis 4 val. 43 min. susmuko Vilniaus oro uosto išvykimo salėje, ruošiantis skrydžiui į Ukrainą. Atvažiavę greitosios pagalbos medikai dar bandė gaivinti filosofą, bet pastangos buvo bevaisės – 5 val. 25 min. konstatuota mirtis. Spėjama, kad vyrui sustojo širdis. Jam buvo 54 metai. „Tai didžiulė netektis, kartu su juo išėjo ir universiteto dalis. L. Donskis buvo ir filosofijos, ir politikos, ir kitų mokslų grandas", – BNS sakė Vytauto Didžiojo universiteto rektorius profesorius Juozas Augutis. Anot rektoriaus, universitetas turbūt siūlys L. Donskį šarvoti VDU Didžiojoje auloje Katalikų teologijos fakulteto rūmuose.

 • IN MEMORIAM

  Marija ŽEMAITIENĖ
  1920–2015 08 14
  Penktadienį, rugpjūčio14 dieną, po sunkios ligos mirė viena iš Utenos Švč. Mergelės Marijos, Kankinių Karalienės koplyčios fundatorių – Marija Žemaitienė.
  Šviesaus atminimo M. Žemaitienė 1995 metais išleido skausmo gijomis apipintą knygą „Kančių kalnelis", kurią paskyrė velionio vyro Aleksandro Žemaičio atminimui ir visiems patriotams, žuvusiems kovoje už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.
  Norintys palydėti velionę į paskutinę kelionę kviečiami atsisveikinti į „Šermenos" salę nuo sekmadienio. Laidotuvės vyks rugpjūčio 17 d., 12 val. Utenos Švč. Mergelės Marijos, Kankinių Karalienės koplyčios kriptoje.

  Utenos rajono savivaldybės inf.

   

   

 • Netekome kraštietės aktorės Juzefos Reginos Guobienės (Paliukaitytės)

  Vasario 7-os vakarą mirė kraštietė, aktorė ir pedagogė Juzefa Regina Guobienė (Paliukaitytė).

 • Eidamas 96-uosius metus mirė iš Utenos kilęs poetas Alfonsas Nyka-Niliūnas

  Sausio 20 d. Baltimorėje (JAV) eidamas 96-tuosius metus mirė vienas žymiausių išeivijos lietuvių poetų, vertėjas, kritikas Alfonsas Nyka-Niliūnas (Alfonsas Čipkus), kilęs iš Utenos rajono. Užkluptą sunkios ligos jį slaugė dukra Berenika, o šiais metais liepos mėnesį būtų suėję 96 metai.

 • Netekome tautodailininko Petro Povilo Lopetos

  Šių metų sausio 18 dieną netekome Utenos rajono tautodailininkų klubo nario, tautodailininko Petro Povilo Lopetos.

 • IN MEMORIAM

  Remigijus REPŠYS
  1946 07 28–2014 09 30

  Antradienį, rugsėjo 30 dieną, eidamas 68 metus mirė buvęs Utenos dailės mokyklos mokytojas Remigijus Repšys.

 • IN MEMORIAM

  2014 m. rugsėjo 13 dieną, eidama 87 metus mirė Utenos rajono tautodailininkų klubo narė, tautodailininkė Stefanija Gasiūnaitė.

 • IN MEMORIAM

  2014 m. rugsėjo 15 d. anapus laikinumą ir Amžinybę skiriančios ribos iškeliavo muzikos pedagogas, chorvedys, vargonininkas Pranciškus Aleknavičius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7888
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:34469
Šį mėnesį apsilankė:34469
Viso (nuo 2015-02-16):13836031
Šiuo metu naršo:
143
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!