Paminėta Vaiko teisių konvencijos sukaktis
AktualijosPaminėta Vaiko teisių konvencijos sukaktis
2014 lapkričio 26, Trečiadienis 15:01

Paminėta Vaiko teisių konvencijos sukaktis

Paminėta Vaiko teisių konvencijos sukaktis

Lapkričio 20 d. suėjo 25-eri metai, kai buvo ratifikuota Jungtinių Tautų (JT) Vaiko teisių konvencija.
Vaiko teisių konvencija – tarptautinė konvencija (sutartis), nustatanti civilines, politines, ekonomines, socialines ir kultūrines vaikų teises. Šiame tarptautiniame teisės akte įtvirtintas pamatinis vaikų teisių apsaugos principas, t. y. vaiko interesų viršenybės principas; principo ištakos – 1959 m. JT Vaiko teisių deklaracijos preambulėje, kurioje pabrėžiama visos žmonijos pareiga vaikui duoti viską, ką ji turi geriausia. Konvencija taikoma vienodai visiems vaikams, nepriklausomai nuo to, kas jie yra ar iš kur jie kilę.

Utenos rajono savivaldybėje Vaiko teisių konvencijos sukaktis buvo paminėta, surengiant Vaikų teisių apsaugos skyriaus specialistų, socialinių darbuotojų ir globėjų susitikimą, kuriame buvo pristatyta pati Konvencija, jos priėmimo istorija, pagrindinės vertybės, reikšmė pasaulyje ir Lietuvoje, kalbėta apie tėvų pareigas ir šventą globėjų misiją. Susitikimo rengėjai – Vaikų teisių apsaugos skyriaus darbuotojai.
Vaiko teisių konvenciją susitikime pristatė Vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja Gailutė Blažienė. Renginio viešnia – Utenos vaikų globos namų socialinė pedagogė Aida Zlataravičienė – kalbėjo apie globėjus, jų svarbą tėvų globos netekusių vaikų gyvenime ir auklėjime, nuo 2012 metų gyvuojančią programą GIMK (Globėjų ir įtėvių mokymas ir konsultavimas), apžvelgė GIMK vykdymą Utenos rajone. 2012 m. tęstiniuose mokymuose dalyvavo 217 asmenų, GIMK mokytojai suteikė 60 konsultacijų globėjams, rūpintojams, įtėviams, globojamiems ir įvaikintiems vaikams, psichologai – 24, iš kurių 9 atvejai buvo tęstinis vaikų konsultavimas. 2013 m. jau buvo suteikta 153 konsultacijos. Psichologai dirbo su 45 globojamais vaikais, 58 globėjais ir suteikė jiems iš viso 272 konsultacijas. Įvadiniuose globėjų mokymuose dalyvavo 15 asmenų.
Susitikime dalyvavę globėjai, išklausę pranešėjų, pateikė nemažai klausimų, vyko diskusijos apie globojamų vaikų auklėjimą, priežiūrą, bendravimą su jais.

Utenos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vaiko teisių gynėjai patarė atkreipti dėmesį į svarbius dalykus

  Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos atstovai, dalyvaudami renginyje Utenoje, skirtame paminėti Kovos su prekyba žmonėmis dieną sakė, kad dažniausiai į prekybos žmonėmis pinkles patenka vaikai ar paaugliai, turintys socialinių problemų, dėl dėmesio, socialinės pagalbos stygiaus, o jų neturintys – dėl informacijos stokos.

  Nepilnamečio įtraukimas į nusikalstamą veiką, nelegalus įdarbinimas ar paslaugų teikimas, vertimas užsiimti prostitucija ar kitomis seksualinio išnaudojimo formomis, neteisėtas įvaikinimas ar kiti išnaudojimo tikslai pažeidžia nepilnamečio teises.

 • Utenos apskrities vaiko teisių apsaugai vadovaus Irena Gaigalienė

  Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriui liepos 30 dieną vadovauti pradėjo dešimtiems metų patirtį vaiko teisių apsaugos srityje turinti Irena Gaigalienė.

 • Pagalba vaikui – svarbiausios permainos vaiko teisių apsaugos sistemoje

  Nuo liepos mėnesio įsigaliojo naujoji vaiko teisių apsaugos sistema, kuria siekiama visai Lietuvai vienodos vaiko teisių apsaugos ir tinkamos pagalbos bet kuriai šeimai, susiduriančiai su sunkumais. Naujosios sistemos prireikė visuotinai pripažinus, kad smurtas prieš vaikus, smurtinė aplinka, nepriežiūra itin neigiamai veikia vaikų vystymąsi ir raidą, o greitas bei vieningas valstybės institucijų darbas gali padėti ne vienai šeimai. Apie naujoves „Utenos diena" kalbėjosi su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – Skyrius) Utenos rajono savivaldybėje patarėja, laikinai einančia Skyriaus vedėjos pareigas Gailute Blažiene.

 • Vaiko teisių apsaugai – naujas startas

  Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas, prie kurio pastarosiomis savaitėmis dirbo keturiose darbo grupėse apie 100 vaiko teisių specialistų, psichologų, nevyriausybinio sektoriaus ir savivaldos atstovų, teisininkų, taip pat Seimo nariai ir Vyriausybės atstovai, jau bus pateikiamas svarstymui Seime.

 • Vaiko teisių apsaugai skirtame įstatyme – daugiau aiškumo

  Įvairių institucijų atstovų, teisininkų, psichologų pastangomis ryškėja pakeitimai, kurie bus padaryti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme, siekiant kuo tikslesnio sąvokų apibūdinimo.

 • Vaiko teisių apsaugos sistemoje – pertvarkos daigai

  Sausio 30 dieną iki vėlaus vakaro Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyko pirmieji skubos tvarka sudarytų darbo grupių dėl vaiko teisių apsaugos posėdžiai, kuriuose dalyvavo ministerijos ir kitų institucijų bei nevyriausybinio sektoriaus atstovai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1778
Vakar apsilankė:16330
Šią savaitę apsilankė:58334
Šį mėnesį apsilankė:126544
Viso (nuo 2015-02-16):13200709
Šiuo metu naršo:
101
2020-04-10
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!