Streikas nusirito per mokyklas: Utena nedalyvauja, bet palaiko streikuotojus
AktualijosStreikas nusirito per mokyklas: Utena nedalyvauja, bet palaiko streikuotojus
2019 lapkričio 28, Ketvirtadienis 10:01

Streikas nusirito per mokyklas: Utena nedalyvauja, bet palaiko streikuotojus

Streikas nusirito per mokyklas: Utena nedalyvauja, bet palaiko streikuotojus

Šiandien, lapkričio 28 dieną, šalyje prasidėjo švietimo darbuotojų įspėjamasis streikas, kurį inicijuoja Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Tokiu būdu pedagogai reikalauja skirti daugiau lėšų švietimui.

Kaip portalą udiena.lt informavo Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, įspėjamajame pedagogų streike Utenos ugdymo įstaigos nedalyvavo, bet Utenos kolegija organizavo palaikymo akciją aukštosioms mokykloms ir nuo 8 val. iki 10 val. dirbo išjungę šviesas.

Šiandien nuo 8.00 val. iki 10.00 val. įspėjamajame streike dalyvaujančiose šalies aukštosiose mokyklose paskaitų metu vietoje dėstomų dalykų vyko pokalbiai su studentais, viešosios paskaitos apie padėtį aukštojo mokslo sistemoje, jos nuskurdinimą ir pokyčių poreikį.
Utenos kolegija nėra Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo kolektyvinė narė, todėl formaliai negali dalyvauti streike, tačiau palaiko streikuojančius mokytojus, dėstytojus ir kitus švietimo ir mokymo institucijų darbuotojus bei pritaria jų reikalavimams.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Prie pedagogų streiko žada prisijungti ir viena Utenos gimnazija

  Pastaruoju metu netyla kalbos apie šalies pedagogų bei LR švietimo ir mokslo ministerijos nesusikalbėjimą – lapkričio 12 dieną per šalį nusirito pirmoji streiko banga, kasdien įtraukianti vis daugiau šalies ugdymo įstaigų. Anot Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) atstovų, streiką rengti privertė valdžios nenoras derybų keliu spręsti problemų, kylančių dėl mokytojus žeminančios naujos darbo apmokėjimo sistemos. Prie per šalį vilnijančio streiko žada jungtis ir Utenos Dauniškio gimnazijos pedagogai, neketinantys taikstytis su esamomis sąlygomis ir palaikantys streikuojančius kolegas.

 • Policijos pareigūnai sukilo prieš savo vadovą

  Balandžio 19-os vidurdienį policijos pareigūnai su plakatais, vėliavomis ir švilpukais prieš Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) langus surengė iki pusvalandžio trukusią įspėjamąją protesto akciją. Su šūkiais „Vaiškūnai, jau gana", „Kurio žodžio nesuprantat, viršininke!", „Utenos AVPK ═ Vaiškūno UAB" jie Utenos AVPK viršininką Vytautą Vaiškūną ragino liautis trukdyti organizacijų veiklai, nustoti persekioti profesinės sąjungos narius ir sudaryti sąlygas veikti įstatymų numatyta tvarka. Grupelės protestuotojų teigimu, V. Vaiškūnas neva kuria savo taisykles ir dirba kaip vienvaldys.

 • Profesinės sąjungos stabdo mokytojų streiką, atlyginimų didinimui nuo rugsėjo bus skiriama 8 mln. eurų

  Švietimo profesinės sąjungos nuo penktadienio stabdo pedagogų streiką. Tai buvo sutarta per susitikimą Švietimo ir mokslo ministerijoje. Susitarimą dėl streiko užbaigimo pasirašė premjeras Algirdas Butkevičius, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir keturių švietimo profesinių sąjungų vadovai – Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius, Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė ir Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas" pirmininkė Ramutė Minkevičienė.

 • Pernai streikuose dalyvavo per 7 tūkst. darbuotojų

  Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad pernai šalyje surengti 296 įspėjamieji streikai, vykę vien gruodžio 8 ir 10 dienomis. Šiuos streikus surengė valstybės sektoriaus ikimokyklinio, pradinio, bendrojo vidurinio ugdymo, taip pat techninio ir profesinio vidurinio mokymo bei kultūrinio švietimo įstaigos. Streikai apėmė visas (10) apskritis ir 48 savivaldybes. Daugiausia įspėjamųjų streikų surengta Vilniaus, Panevėžio ir Klaipėdos miestų savivaldybėse. Įspėjamuosiuose streikuose dalyvavo 7 126 darbuotojai.

 • Algas mokytojams žada kelti nuo šio rugsėjo

  Valdančiosios koalicijos politinė taryba antradienį sutarė įgyvendinti 3 metų pedagogų atlyginimų didinimo programą – mažiausiai uždirbančių pedagogų algos kils jau nuo šių metų rugsėjo.

 • Pirmadienį prasidėjo pedagogų streikas

  Vasario 19 dieną vyko Lietuvos švietimo profesinių sąjungų atstovų susitikimas su Premjeru Algirdu Butkevičiumi, tačiau, kaip pranešė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas, jokių rezultatų nedavė, todėl pirmadienį šalies pedagogai paskelbė neterminuotą streiką.

 • Streikas įtraukė 16 Utenos rajono pedagogų

  Šią savaitę per Lietuvą ritasi mokytojų streikų banga. Šiandien, ketvirtadienį, į įspėjamąjį streiką įsijungė ir 16 uteniškių pedagogų. Visi jie – Dauniškio gimnazijos mokytojai, priklausantys Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai ir vieningai kovojantys už šviesesnį tiek savo, tiek jaunosios kartos rytojų.

 • Pedagogų atlyginimai augs, tačiau streikai vyks

  Preliminariais Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, gruodžio 8 dieną įspėjamasis 2 val. streikas vyks 13 proc. švietimo įstaigų: maždaug 300 iš daugiau kaip 2300 visų šalies darželių ir mokyklų.

 • Prie Seimo mitingavo miškininkai

  Ketvirtadienį prie Seimo mitingą pradėjo šalies miškininkai, kurie visomis išgalėmis parlamentarams stengėsi neleisti išardyti urėdijų sistemos. Į protesto akciją buvo išvykę ir keli Utenos miškų urėdijos darbuotojai.

 • Per du mėnesius šalyje surengti 78 streikai

  Lietuvos statistikos departamentas informuoja, kad 2014 metais lapkričio ir gruodžio mėnesiais šalyje įvyko 78 streikai, iš jų 45 – įspėjamieji streikai. Streikus surengė valstybės sektoriaus ikimokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo, taip pat sportinio ir rekreacinio bei kultūrinio švietimo įstaigos. Streikai apėmė 8 apskritis ir 18 savivaldybių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3520
Vakar apsilankė:12178
Šią savaitę apsilankė:15698
Šį mėnesį apsilankė:104109
Viso (nuo 2015-02-16):14128101
Šiuo metu naršo:
139
2020-07-14
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!