Specialistų patarimai, renkantis pirmąjį automobilį

Pirmasis nuosavas automobilis – vienas didesnių pirkinių kiekvieno asmens gyvenime. Nors emocijos dėl būsimo pirkinio dažniausiai yra ypač džiugios ir pakilios, tačiau nedideliu galvos skausmu tampa svarstymai, kokį automobilį pirkti. Galvojama, ar pirkti naują, ar naudotą transporto priemonę, lyginamos skirtingų gamintojų automobilių kuro sąnaudos, svarstoma apie prekinius ženklus, automobilio spalvą.

Neturint patirties automobilių pirkimo procese, dažniausiai kreipiamasi pagalbos į artimuosius, draugus, kolegas. Bet kuriuo atveju, įsigyjant tiek naują, tiek naudotą transporto priemonę, tenka plačiai atverti piniginę. O kartais labai norisi brangiau kainuojančio konkretaus modelio automobilio, tačiau kišenėse švilpauja vėjai. Nusprendus, kokį automobilį norėsite įsigyti, specialistai rekomenduoja paskaičiuoti turimą santaupų kiekį, o pinigų sumos pritrūkus, gaukite finansavimą automobiliams čia.
Specialistai primena, jog perkant bet kokį naują automobilį iš salono, jau pirmaisiais metais šio vertė sumažėja iki 40 procentų. Tačiau antrais, trečiais važiavimo transporto priemone metais, nuvertėjimas yra kur kas mažesnis. Pastebima tendencija, jog būtent dėl šios priežasties daugelis žmonių, perkančių pirmąjį automobilį, renkasi naudotą, tačiau skaičiuojantį vos keletą važinėjimo metų. Taip pat tai yra populiarus pasirinkimas dėl kainos – tokie automobiliai vis dar laikomi naujais, tačiau kadangi yra naudoti, kainuoja kur kas mažiau. Tuo pačiu, naujas automobilis iš salono turi ir privalumų, kurių vienas labiausiai vertinamų – garantija. Tai reiškia, jog nurodytą laikotarpį jums nereikės rūpintis būtinų keisti detalių išlaidomis ar nerimauti dėl smulkių remonto darbų. Susidėvėjusios detalės jums bus nemokamai pakeistos naujomis, o remonto darbų kurį laiką, veikiausiai, net neprireiks. Įsigijus naudotą automobilį – garantijos neturėsite ir už kiekvieną papildomą remonto darbą bei detalę, jums reikės mokėti patiems.
Tiesa, tiek naujam, tiek naudotam automobiliui kasmet reikia keisti padangas, rūpintis tinkamu tepalų, kuro kiekiu, tačiau mažesni ar didesni gedimai dažniau pasitaikys turint naudotą transporto priemonę. Vis dėlto, jeigu planuojate įsigyti naudotą automobilį, šiam procesui skirkite pakankamai laiko ir labai gerai įvertinkite apžiūrimas transporto priemones. Šiais laikais naudotus automobilius galite pirkti automobilių turguose, iš draugų, pažįstamų ar kolegų darbe, naudojantis skelbimų portalais. Jeigu dominantį automobilį aptikote žiūrėdami skelbimus, susitikus su pardavėju, ne tik detaliai apžiūrėkite transporto priemonę, bet ir susitarkite dėl automobilio apžiūros servise. Net jeigu manote, jog apie automobilius nusimanote daug, kai kurių rimtų transporto priemonės trūkumų plika akimi galite ir nepastebėti. Profesionaliai atliekama automobilio apžiūra ne tik įvertina visų transporto priemonės komponentų būklę, bet ir atlieka patikrą pagal VN kodą. VN kodas nusako automobilio pagaminimo datą, kilmę ir naujajam transporto priemonės savininkui suteikia užtikrintumo. Turbūt kiekvienas iš mūsų esame girdėję istorijų, kai pardavėjai stengiasi parduoti automobilius, nuslėpdami tikrąją jų būklę, tad svarbu neapsigauti ir būti itin atidiems.
Taip pat svarbu paminėti, jog perkant tiek naują, tiek naudotą automobilį, verta gerai susipažinti su pirkimo-pardavimo sąlygomis, o įsigyjant naudotą transporto priemonę, tinkamai ir tvarkingai supildyti reikiamus dokumentus. Remiantis statistikos duomenimis, Lietuvoje daugiau įregistruojama naudotų automobilių, tačiau tai anaiptol nereiškia, jog naujo automobilio iš salono pirkti neverta. Didesnis transporto priemonių pasirinkimo kiekis, garantija, priežiūra yra tai, kodėl turėdami galimybę įsigyti naują automobilį žmonės mieliau renkasi šį variantą. Svarbiausia – tinkamai įvertinti galimą skirtą pinigų sumą, pasidomėti transporto priemonės technine charakteristika, o jau turint automobilį – vairuoti saugiai.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas