„Saulės“ gimnazija prisidėjo prie gražios pilietinės iniciatyvos

Pastaruoju metu vis dažniau girdime daug kalbų apie kraujo ar organų donorystę. Raginimai būti pilietiškais ir išgelbėti kito žmogaus gyvybę matomi reklamose. Bet įdomu, kiek iš tikrųjų mūsų žmonių yra pasiruošusių tapti neatlygintinais kraujo donorais?

Utenos „Saulės“ gimnazijoje vyko kraujo donorystės akcija. Jau daugiau nei prieš mėnesį į gimnazijos administraciją kreipėsi Nacionalinio kraujo centro atstovai su prašymu padėti suorganizuoti kraujo donorystės akciją. Mes ne tik sutikome suteikti patalpas, bet ir informacija apie numatomą akciją pasidalinome su mokinių tėvais, socialiniais partneriais, kvietimai patalpinti gimnazijos svetainėje, socialinio tinklo paskyroje. Mūsų gimnazistams Nacionalinio kraujo centro atstovai praėjusią savaitę surengė paskaitas apie tai, kodėl reikia duoti kraujo, kaip tam pasiruošti ir pan. Mokiniai išgirdo, kokia yra neatlygintinos kraujo donorystės prasmė ir ne vienas laukė eilėje prie kabineto, kuriame dirbo kraujo centro medikai.
„Anksčiau kraujo neduodavau, tačiau šeimoje atsitiko nelaimė ir prireikė kraujo. Tada ir supratau, kad kažkas padėjo man, o dabar aš turiu padėti kitiems,“ – sakė viena moteris, laukianti eilėje. „O aš visada duodu kraujo. Jau daug metų,“ – pridūrė kita uteniškė. Eilėje duoti kraujo laukė išties nemažai žmonių, neskaičiuojančių sugaišto laiko – ir dabartiniai, ir buvę „Saulės“ gimnazijos mokiniai bei mokytojai, ir pilietiški uteniškiai. Tikrai maloniai nustebino atvykusių žmonių geranoriškumas.

Utenos „Saulės“ gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Jolita PAKALNYTĖ

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas