Pritarimą organų donorystei išreiškė rekordiškai daug piliečių

Spalį, kai Lietuvoje tradiciškai vyksta daug Europos ir pasaulinei organų donorystės dienai skirtų renginių, suaktyvėja ir gyventojai – jie internetu pasirašo daugiau pritarimų donorystei.

Elektroniniu būdu šių metų spalį buvo pasirašyta 612 sutikimų po savo mirties savo organus ir (ar) audinius paaukoti donorystei. Tai – rekordinis elektroninių sutikimų, gautų per vieną mėnesį, skaičius.

Galimybė elektroniniu būdu per keletą minučių užpildyti sutikimą donoro kortelei gauti Lietuvoje buvo įdiegta 2014 metų kovo pabaigoje. Vos įdiegta naujovė sulaukė itin didelio susidomėjimo – per kelias kovo mėnesio dienas sutikimus internetu užpildė 115 žmonių. Tų pačių metų balandį elektroninių sutikimų gauta 338, gegužę – net 521, ir iki šių metų spalio tai buvo didžiausias per vieną mėnesį pasirašytų elektroninių sutikimų skaičius.

Nuo šių metų pradžios iki spalio 1-os elektroninius pritarimus donorystei pasirašė 777 Lietuvos gyventojai, vien spalį – 612, taigi iš viso per dešimt šių metų mėnesių buvo pasirašyti 1 389 elektroniniai sutikimai. Palyginimui: 2014 metais (nuo kovo) iš viso gauti 1 874 sutikimai, 2015 metais – iš viso 1 030 sutikimų, 2016 metais – iš viso 1 475 sutikimai.

Iki šių metų lapkričio 1-os sutikimą donorystei yra išreiškę 25 200 gyventojų – 8 700 vyrų ir 16 500 moterų. Net 95 procentai pasirašiusiųjų sutinka aukoti donorystei visus savo audinius ir organus.

Šiuo metu Lietuvoje transplantacijos laukia 388 žmonės, tačiau 95 iš jų – laikinai ne recipientai (dėl tam tikrų priežasčių jiems šiuo metu transplantacijos atlikti negalima). Plaučių transplantacijos laukia 9, širdies transplantacijos – 42 žmonės. Keturiems sergantiesiems būtina širdies ir plaučių komplekso transplantacija, 71 – kepenų transplantacija. Donorinio inksto laukia 156, kasos ir inksto komplekso transplantacijos – 8, ragenos transplantacijos – 98 žmonės.

Nacionalinio transplantacijos biuro inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas