Svečiai iš Vilniaus patiesė uteniškius

Praėjusio šeštadienio vakarą sostinės Vilniaus futbolo klubo „Žalgiris“ komanda Utenoje vykusiame 18-ojo turo susitikime po atkaklios kovos rezultatu 4:2 privertė pasiduoti Utenos „Utenį“. Pagirtinai kovojęs ir du kartus pirmavęs „Utenis“ turėjo pripažinti čempionų pranašumą skirtumu 2:4.

Uteniškių treneris Olegas Boičyšinas nuo mačo pradžios į kovą metė debiutantą Takuya Matsunagą ir praėjusiame sezone „Utenio” garbę gynusį ukrainietį Jurijų Vereščiaką. „Žalgirio” ekipoje retą progą pasirodyti starto sudėtyje sulaukė Jorge’as Chula bei Marius Žaliūkas.

Dvikova prasidėjo netikėtai: jau 6-ą minutę Kirilui Levšinui pavyko laimėti dvikovą prieš kur kas fiziškai stipresnį Mamadou Mbodjį, prasiveržti arčiau vartų bei tiksliai smūgiuoti pažeme.

Svečiai atsakė atakų lavina. 18-ą minutę „Utenio” vartininkas buvo bejėgis tuomet, kai po Manto Kuklio pakelto kampinio tiksliai galva smūgiavo A. Kaludžerovičius.

Netrukus L. Žukausko budrumą patikrino Marinas Matošas bei Bahrudinas Atajičius, tačiau 23-ą minutę „Žalgirio” gynyba vėl subraškėjo.

Žalgiriečiams vėl prieš pertrauką pavyko išlyginti rezultatą. 37-ą minutę „Utenio” žaidėjas prarado kamuolį, o greitos kontratakos metu A. Kaludžerovičius aplenkė L. Žukauską, kuris šiame epizode galėjo sužaisti sėkmingiau.

Antro kėlinio pradžioje „Žalgiris” pradėjo traiškyti varžovų gynybą, tad trečias įvartis nebuvo staigmena. Šalia baudos aikštelės prieigų 51-ą minutę kamuolį sustabdęs Linas Pilibaitis suklaidino varžovą ir puikiai kaire smūgiavo į tolimą vartų kampą.

Prieš tai dviejų pavojingų atakų smaigalyje buvęs A. Kaludžerovčius mačo pabaigoje pelnė „hetriką” ir sudėliojo visus rungtynių taškus. 83-ą minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Vytautas Lukša įsirašė rezultatyvų perdavimą ir stebėjo, kaip serbas vienu lietimu nukreipė kamuolį po skersiniu.

„Utenis” antrame kėlinyje surengė kelias aštrias atakas. Pavojingiausio epizodo epicentre buvo atsidūręs Jevgenijus Morozas, po J. Vereščiako perdavimo kaire koja smūgiavęs į vartininką.

„Žalgirio” strategas Valdas Dambrauskas suteikė progą „SMScredit.lt A lygoje” debiutuoti Slavko Blagojevičiui, kuris mačą baigė užsidirbęs geltoną kortelę.

Utenos „Utenio” inf., Vytauto Gimžausko nuotr.