Norintiems įsigyti turtą iš varžytinių siūloma paprastesnė tvarka

Asmenys, norintys iš varžytinių įsigyti nekilnojamąjį turtą pasinaudodami skolintomis lėšomis, šiai dienai to padaryti negali, kadangi teisės aktuose nėra numatytos galimybės įkeisti tokį turtą, kol už jį nebus pilnai atsiskaityta. Teisingumo ministerija parengė Civilinio kodekso ir Civilinio proceso kodekso pataisas, kurios suteiks galimybę iš varžytinių įsigyti turtą pasinaudojant skolintomis lėšomis.

 Tokiam Teisingumo ministerijos siūlymui buvo pritarta Vyriausybės posėdyje.
„Paprastai varžytinėse parduodamas turtas jau yra įkeistas arba areštuotas, todėl iš varžytinių tokį turtą galima įsigyti tik už asmenines lėšas arba pasinaudojus skolintomis lėšomis, įkeičiant kitą turtą”, – sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Civilinio kodekso projektu siūloma įtvirtinti, kad nekilnojamas daiktas, kurį norima įsigyti iš varžytinių, galėtų būti įkeičiamas pasinaudojant sąlyginės hipotekos institutu. Tokia sąlyginė hipoteka įsigaliotų nuo to momento, kai asmuo, įsigijęs nekilnojamą daiktą iš varžytinių, taptų šio daikto savininku.
Civilinio proceso kodekso projekte yra numatyta, kad varžytinių laimėtojui, skolininko pasiūlytam pirkėjui ar skolininko turtą perimančiam išieškotojui, ketinantiems už įsigyjamą areštuotą turtą atsiskaityti skolintomis lėšomis, antstolis išduos nustatytos formos pažymą, patvirtinančią teisę įsigyti šį areštuotą turtą. Varžytinių laimėtojas, skolininko pasiūlytas pirkėjas ar skolininko turtą perimantis išieškotojas, pateikę pažymą kredito davėjui bei notarui, turės galimybę sudaryti sąlyginės hipotekos sandorį ir už įgyjamą turtą atsiskaityti skolintomis lėšomis.
Šios Teisingumo ministerijos siūlomos pataisos suteiks galimybę didesniam asmenų ratui įsigyti nekilnojamą turtą iš varžytinių bei efektyviau užtikrins tiek skolininko, tiek išieškotojo turtinių interesų apsaugą.

Teisingumo ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas