Lietuvos valdovų rūmuose apdovanoti Metų mokytojai

Kovo 7 dieną Lietuvos valdovų rūmuose Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kartu su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene apdovanojo penkis geriausius 2016 metų Lietuvos mokytojus.

Renginio pradžioje sveikinimo žodį taręs premjeras atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į svarbią mokytojų misiją. „Savo talentu, profesionaliu darbu sugebėjote išugdyti ne vieną gabų visuomenės narį. Jūs pasirinkote prasmingą profesiją, nuo kurios priklauso, kokią ateitį turėsime mes, kaip valstybė, ir kaip visuomenė. Suprantu Jūsų šiandienos lūkesčius. Mokytojas nori būti saugus tiek fizine, tiek ir psichologine prasme, socialiai apsaugotas. Tam pasiekti būtina keisti dabartinę situaciją. Todėl norime pasikliauti, remtis ir girdėti Jūsų bendruomenę šiame didžiulių iššūkių kelyje. Tikiuosi, kad kartu prisidėsime prie permainų”, – Metų mokytojų apdovanojimuose kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Iškilmingoje ceremonijoje apdovanota Regina Mongirdienė, Molėtų gimnazijos biologijos mokytoja, Agnė Rickevičienė, Švenčionių rajono Pabradės meno mokyklos choreografijos mokytoja, Augutė Liutkevičienė, Elektrėnų „Versmės” gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, Kristina Česlevičienė, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro lankytojų aptarnavimo profesijos mokytoja ir Marytė Markevičienė, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokytoja.
Būtent šios pedagogės mokinys yra ir žymusis akordeonistas Martynas Levickis. Renginio metu jis ne tik susirinkusiuosius pavergė virtuoziniu muzikos pasirodymu, bet ir išsakytais nuoširdžiais padėkos žodžiais savo mokytojai.
Apdovanojimų laureatėms įteiktos padėkos ir skirtos piniginės premijos už reikšmingiausius pedagogikos srities darbus, visuomenės kultūros, bendražmogiškų ir pilietinių vertybių ugdymą.
„Jūsų pedagoginis talentas, noras dirbti inovatyviai, atsidavimas darbui ir savo mokiniams išugdė ne vieną talentingą mokslininką ar menininką, kopiantį į pasaulinio pripažinimo aukštumas. Šiandien teikiama Metų mokytojo premija tebus jums gera paskata tolesniems darbams. Mūsų pedagoginei bendruomenei, mūsų mokiniams labai reikia jūsų kūrybiškumo, originalaus požiūrio į savo mokomą dalyką, geranoriško patarimo. Ir tiesiog – jūsų optimistiško žvilgsnio į augančią, jūsų auginamą Lietuvą”, – sakė švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė.
Pedagogės neslėpė džiaugsmo, tapusios Metų mokytojais, dėkojo savo kolegoms ir mokiniams. Laureatės pripažino, kad sulaukti tokio įvertinimo nebūtų pavykę be didžiulės meilės savo darbui. Gautos premijos, pasak jų, bus dar didesnis motyvas tobulėti savo srityje.
Kandidatus į šiuos apdovanojimus teikia mokyklų vadovų ir mokytojų asociacijos, švietimo įstaigų steigėjai bei Švietimo ir mokslo ministerija. Pastaroji geriausiems mokytojams kasmet ir skiria minėtą premiją, kurios dydis – beveik 4 tūkst. 600 Eur.
Metų mokytojo premiją Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1998-aisiais. Nuo to laiko premijos įteiktos 102 pedagogams.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas