Baigėsi tarptautinės pratybos „Geležinis kardas 2016“

Gruodžio 2 dieną Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.), treniruočių komplekse „Mūšis mieste”, tarptautinių pratybų „Geležinis kardas 2016″ svečiai ir žiniasklaida stebėjo baigiamąją operaciją, apžiūrėjo pratybose naudotos karinės technikos ir ginkluotės parodą, bendravo su kariais. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, laikinai einantis krašto apsaugos ministro pareigas Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, kiti kariuomenės padalinių vadai, užsienio svečiai.

Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas įvertino pratybas kaip itin sėkmingas. Jose Lietuvos kariai turėjo puikias galimybes treniruotis bendrų veiksmų su sąjungininkų kariais.
Pratybose „Geležinis kardas 2016″ pirmą kartą dalyvavo ir tokio lygio pratyboms suformuotas Lietuvos kariuomenės rezervo karių batalionas.
Nauja šiose pratybose buvo ir tai, kad jose pirmą kartą buvo atlikti šaudymai iš Vokietijos kariuomenės specialiai pratyboms atsigabentos reaktyvinės salvinės ugnies sistemos MARS II.
Nuo lapkričio pabaigose tarptautinėse pratybose „Geležinis kardas 2016″ kartu treniravosi kariai iš 11 NATO šalių: Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Rumunijos, Slovėnijos, Vokietijos ir Lietuvos.
Dviejuose Lietuvos kariuomenės poligonuose Pabradėje ir Rukloje vienu metu iš viso buvo susitelkę apie 4 tūkst. sąjungininkų karių. Jie planavo ir vykdė gynybos bei puolimo operacijas, tobulino bendrų veiksmų sąveiką.
Pratybos „Geležinis kardas” yra NATO karinio rengimo ir pratybų organizavimo dalis. Lietuvoje jos surengtos jau trečią kartą, o jų tikslas – stiprinti Lietuvos karių sąveiką su sąjungininkais, gerinti veiksmų suderinamumą ir pasirengimą atlikti sudėtingas gynybines ir logistines operacijas.
Po parodomosios programos pratybose dalyvavę kariai išsirikiavo iškilmingai uždarymo ceremonijai. Rikiuotės metu buvo apdovanoti labiausiai mokymuose pasižymėję kariai, iškilmingai nuleista pratybų vėliava.
Pratybų dalyviai mokymams buvo atsigabenę savo ginkluotę ir kovinę techniką. Sąjungininkų kariai iš pratybų vyks gruodžio 2–5 dienomis. Karinė technika bus gabenama ir kariai išvyks geležinkeliais, bendro naudojimo keliais, taip pat jūrų keliu per Klaipėdos uostą bei lėktuvais per Vilniaus ir Kauno oro uostus į savo nuolatinės dislokacijos vietas. Karines technikos kolonas bus galima išvysti judant maršrutais Pabradė-Vievis–Klaipėda, Pabradė–Vievis–Kaunas–Kalvarija, Pabradė–Maišiagala–Saločiai, taip pat Pabradė–Vievis–Rukla. Kolonos bus lydimos Karo policijos. Pratybų vadovybė iš anksto dėkoja eismo dalyviams už supratingumą.

Krašto apsaugos ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas