Vilkai toliau puola avis. Anykščių rajone per du mėnesius vilkai papjovė 45. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė kartu su ūkininkais ir Aplinkos ministerijos atstovais surengė pasitarimą Svėdasų miestelyje.
Pikčiūnų ūkyje auginama apie 800 Romanovų veislės avių, dabar augintojai neteko 45. Vilkai nepaiso visų apsaugos priemonių, kurios yra įrengtos ūkyje. Kiekvieną dieną ūkis yra patikrinamas po 3-4 kartus, kūrenami laužai, laukai yra aptverti ir paženklinti raudonomis vėliavėlėmis. Tačiau anot ūkininkų, vilkai nebebijo vėliavėlių. ,,Turime tiksliai suskaičiuoti visus vilkus ir tada galėsime reguliuoti jų skaičių. Aplinkos ministerija teigia, kad kompensuoja 100 procentų žalos, tačiau iš tikrųjų kompensacija siekia tik 40 procentų, juk reikia padengti ir utilizavimo išlaidas. Jeigu Jūs neskaičiuosite, tai žmonės patys ieškos sprendimų, o tai gali sukelti dar didesnę žalą gamtai”, – kalbėdamas apie savo ir tėvų ūkį kalbėjo Tadas Pikčiūnas. Jo ūkyje yra įdiegtos bene visos įmanomos apsaugos priemonės. Šiuo metu padėtis yra dar pavojingesnė: vasaros pabaigoje ir rudenį vilkai moko savo paūgėjusius jauniklius medžioti, todėl tokių išpuolių gali pasitaikyti ir daugiau. „Žemės ūkio ministerija dirba su ūkininkais ir pirmoji sulaukia nusiskundimų, todėl turime reaguoti ir jiems padėti. Po šiandienos diskusijos suprantu, kad niekas tiksliai nežino, kiek Lietuvoje yra vilkų, todėl pirmiausia turime juos suskaičiuoti. O Žemės ūkio ministerija peržiūrės žalų atlyginimo metodiką, kad augintojai, kurie rūpinasi savo gyvuliais gautų tinkamą kompensaciją”, – susitikime kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. ,,Kiekviena rūšis turi teisę gyventi, bet ne kitos rūšies sąskaita”, – ministrei antrino Seimo narys, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Bronius Bradauskas. Anot jo, vilkų skaičius neatitinka tikrosios statistikos, nes nuo šių plėšrūnų kenčia kiti miško žvėrys: stirnos, kiškiai.
Diskusijoje dalyvavę ūkininkai, mokslininkai, asociacijų atstovai buvo vieningi – svarbiausia yra tiksliai suskaičiuoti, kiek Lietuvoje yra vilkų. Taip pat susirinkusieji atkreipė dėmesį kad leidimai medžioti vilkus turėtų būti išduodami visoje šalies teritorijoje, o ne atskiruose rajonuose.
Atsižvelgiant į naujausią statistiką, Lietuvoje yra 292 vilkai. VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis per 2015 metus (2015-08-04 duomenimis) Lietuvoje nuo laukinių gyvūnų iš viso nukentėjo 109 ūkinių gyvūnų laikytojai, o papjautų gyvūnų skaičius – 328 vnt., iš jų galvijai – 71, avys – 233, ožkos – 24. Per 2015 metus dėl prarastų gyvūnų priskaičiuota per 75 tūkst. Eur kompensacijų.
Žemės ūkio ministerijos inf.