Festivalis „Aukštaitijos viltys“ Ignalinoje

Balandžio 7 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre vyko Rytų Aukštaitijos jaunųjų atlikėjų festivalis „Aukštaitijos viltys 2017″. Šventiniame koncerte dalyvavo daugiau nei šimtas muzikantų, dainininkų, šokėjų iš Anykščių, Molėtų, Dusetų, Utenos, Visagino, Zarasų ir Ignalinos muzikos ir meno mokyklų, taip pat Visagino kūrybos namų. Ši šventė surengta pagal to paties pavadinimo Kultūros tarybos remiamą projektą, kurį įgyvendina Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykla su partneriais. Festivalis „Aukštaitijos viltys” Utenos regione vyksta nuo 1996 metų. Pradžioje kasmet, vėliau kas antri metai, jis buvo organizuojamas vis kitame mieste, kūrybiniam bendradarbiavimui kviesdamas dabar jau aštuonias muzikos ir meno mokyklų bendruomenes.

Festivalio koncerto programą pradėjo Ignalinos M. Petrausko muzikos mokyklos styginių ansamblis, atlikęs B. Dvariono „Prieblandą”. Šventės dalyvius ir organizatorius pasveikino ir festivalio istoriją priminė mokyklos direktorė Birutė Paukštienė, rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, renginio globėjas Lietuvos Respublikos Seimo narys Gintautas Kindurys. Dalyviams ir žiūrovams linkėta kuo gražiausių emocijų, skambios muzikos akordų, puikių akimirkų Ignalinoje ir pavasario širdyse. Mokytojams dėkota už jų nuoširdų darbą atrandant ir puoselėjant talentus, vedant vaikus į nuostabų meno pasaulį, rėmėjams ir partneriams – už prasmingus darbus. Visoms festivalyje dalyvaujančioms meno ir muzikos mokykloms įteiktos Seimo nario ir savivaldybės mero padėkos, dovanos. Ignalinos M. Petrausko muzikos mokyklai už edukacines festivalio veiklas dėkojo Pagalbos mokiniu, mokytojui ir mokyklai centro direktorė Rimutė Šiaudinienė. Ji pažymėjo, kad festivalio veiklose kvalifikaciją kėlė 81 mokytojas.

Dviejų dalių festivalio koncertas tikrai neprailgo. Programa buvo labai įvairi, spalvinga, ir rimta, ir nuotaikinga. Skambėjo J.S. Bacho, V.A. Mocarto, A. Vivaldžio, M. Glinkos, B. Dvariono, L. Abario ir kitų, galbūt paprastam žiūrovui mažiau žinomų, kompozitorių muzika. Ir ne tik muzika – puikios dainos ir žavintis šokio plastikos menas. Scenoje pasirodė jaunieji solistai, pianistų ir kanklininkų duetai, styginių, akordeonų, saksofonų instrumentiniai ansambliai ir netgi akordeonistų orkestras. Ignalinos M. Petrausko muzikos mokyklą gražiai pristatė akordeonistų, gitaristų ir styginių instrumentų ansambliai (mok. Virginija Stuglienė), akordeonistų orkestras (mokytojai Jūratė Čibirienė, Virginija Stuglienė, Vytautas Panavas). Koncerto pabaigoje festivalio dalyviai atliko Birutės Paukštienės dainą „Penklinė” (ž. R. Skučaitės). Simboliniai festivalio varpeliai, į Ignaliną atkeliavę iš Visagino, koncerto pabaigoje buvo perduoti Molėtų menų mokyklos direktoriui Kazimierui Tučinskui.

Gražiu jaunųjų atlikėjų koncertu projekto veiklos dar nesibaigė. Festivalis Ignalinoje išaugo ir pasipildė naujomis veiklomis, tapo ne tik meniniu, bet ir edukaciniu. Puikūs muzikos pedagogai – Vita Pimpienė, Zenonas Juozapavičius, prof. Raimondas Butvilas – nuo vasario mėnesio mokykloje vedė atviras meistriškumo pamokas, skaitė metodinius pranešimus. Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokiniai ir meno kolektyvai kovo mėnesį koncertavo Naujojo Daugėliškio vaikų globos namuose. Veiklos bus pratęstos ir rudenį. Lapkričio 15 d. ignaliniečiai koncertuos Zarasų meno mokykloje, lapkričio 17 d. – Molėtų menų mokykloje. Kaip sakė muzikos mokyklos direktorė Birutė Paukštienė, pagrindinis siekis – kurti ir nešti meilės muzikai jausmą, patirti džiaugsmą bendrystėje ir apie dvasinį gyvenimo grožį kalbėtis iškilia meno kalba. Po pagrindinio festivalio koncerto Ignalinoje dalyviai buvo pakviesti į istorinę edukacinę programą Paliesiaus dvare, taip pat susipažino su unikalia dailininko Vincento Smakausko tapyba Mielagėnų šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas