Linas – bene vienintelis augalas, pelnęs ypatingą pagarbą, nes jis mus rengia, puošia mūsų namus, gydo, turi išskirtinių galių, o mes apie jį mažai žinome, nors lietuvių protėviai linus pluoštui sėjo jau gilioje senovėje.
Lapkričio 18 dieną Vyžuonų pagrindinės mokyklos muziejuje vyko edukacinis renginys „Lino kelias”, skirtas Etnografinių regionų metams.
Renginio dalyviai, pasipuošę tautiniais drabužiais, žiūrovams pristatė gaminius iš lino: siūlus, staltieses, servetėles, lovatieses, aliejų, linų stiebelius, pakulas, linų pluoštą, apdorojimo įrankius. Mokiniai supažindino renginio dalyvius su linų rūšimis, jų sėjos ypatybėmis, su darbais, kuriuos turi atlikti žmogus tam, kad linas atneštų naudos, grožio ir laimės. O tų darbų be galo daug. Kad diena neprailgtų ir būtų lengvesnis darbas, anksčiau buvo dainuojamos įvairios darbo dainos, einami rateliai, žaidžiami žaidimai. Mokiniai, mokytojui Edmundui Gutauskui akompanuojant kanklėmis, sušoko keletą lietuvių liaudies ratelių.
Renginio metu išgirdome senolių išminties – patarlių, priežodžių ir mįslių apie šį augalą.
Vyžuoniškė Genutė Grudzinskienė padėkojo Vyžuonų bibliotekos bibliotekininkėms, jauniesiems artistams už nuostabų renginį, dalyvius apdovanojo saldainiais „Linelis”.
Vyžuonų mokyklos bibliotekos inf.