Išpuoselėtas sodas – pasididžiavimas kiekvieno tiek mėgėjo, tiek profesionalaus sodininko. Sutikite, užsukę pas ką nors į svečius ir akimis susidūrę su išpuoselėtu sodu, glotnia ir žaliuojančia veja, liksime labiau sužavėti negu tobulu namo interjeru. Tačiau ne visiems pavyksta sukurti tokį rojų savo namų kieme ar sodyboje. Profesionalūs sodininkai sako, jog nuleisti rankų tikrai neverta ir jeigu kažkas nepavyko, bandykite iš naujo. tik atkaklumu sukursite savo svajonių sodą.

Tie laikai, kai visus lauko ir sodo darbus žmonės dirbdavo rankomis, jau seniai praeityje. Šiandien į pagalbą pasitelkiama moderni technika. Taigi, kokių prietaisų prireiks tobulam jūsų sodui sukurti?
Be skarifikatoriaus ir aeratoriaus – nė iš vietos
Tai lyg ir du skirtingi įrenginiai, atliekantys skirtingas funkcijas, tačiau šiandien galima rasti vieną įrenginį, kuriami sujungti šie du prietaisai. Kam reikalingas skarifikatorius – aeratorius? Ogi žolės šaknų smulkinimui, kitaip tariant skarifavimui, dirvožemio suvarpymui siekiant pagerinti drėgmės, oro, trąšų ir mikroelementų pasisavinimą (tai jau aeravimas), samanų pašalinimui, piktžolių ir žolės likučių panaikinimui iš vejos ar kitų žolynų. Beje, specialistai skarifikatorių – aeratorių rekomenduoja naudoti ir tada, jei veja yra labai piktžolėta, daug metų nebuvo reguliariai prižiūrima. Savaime suprantama tokioje terpėje pradeda veistis piktžolės, kerpės ir samanos.
Darbai, kuriuos atlieka mūsų minimas įrenginys, tikrai nėra atliekami labai dažnai. Ypač jeigu veja ar kitoks žolynas kruopščiai prižiūrimas. Todėl pirkti skarifikatorių – aeratorių vargu ar bus racionalus sprendimas. Tikslingiausia būtų pasinaudoti aeratoriaus nuoma.
Vejapjovę rinkitės atsižvelgdami į vejos dydį
Jeigu vejapjovę perkate pirmą kartą, tuomet tikrai gali susukti galva nuo pasiūlos gausumo. Vejapjovės gali būti mechaninės, elektrinės ir benzinu varomos. Specialistai pataria pirmiausia atsižvelgti į žolyno, kuriam naudosite prietaisą, dydį. Kuo vejos plotas didesnis, tuo galingesnė turėtų būti vejapjovė.
Jeigu esate sodininkas mėgėjas ir prižiūrite nedidelį vejos plotą, tuomet, tikriausiai, racionaliausias sprendimas – mechaninė vejapjovė. Mechaninės vejapjovės įprastai pasižymi mažu svoriu ir yra lengvai transportuojamos. Daugelis žmonių vis dar galvoja, jog tokio tipo prietaisai yra sunkiai stumiami. Tai netiesa. Žinoma, pirmosios vejapjovės gal ir buvo tokios, tačiau šiandien galima džiaugtis lengvomis, bet gana efektyviomis mechaninėmis vejapjovėmis.
Elektra varomi prietaisai dirba tyliai ir taip pat tinka nedidelio ploto žolynams. Tačiau būtina viena sąlyga – juos patogiausia naudoti ten, kur yra nuolatinė prieiga prie elektros maitinimo lizdo.
Štai benzinu varomos vejapjovės daugiau tinka profesionaliems sodininkams ir jos tinkamos prižiūrėti didelio ploto vejoms. Kitaip jos dar vadinamos mini traktoriukais. Tačiau jeigu turite didelį sodą ir žolyno plotas išties įspūdingas, visai nebūtina būti profesionalu. Ši vejapjovė tikrai nėra sunkiai valdoma.
Didelė pagalba sodininkui – grandininiai pjūklai
Jeigu negenėsite vaismedžių ir vaiskrūmių, gero derliaus nesitikėkite. Be to augalai tampa neatsparūs ligoms bei kenkėjams. Jeigu turite be galo daug vaismedžių ir vaiskrūmių, tuomet su mechaniniu pjūklu bus sunku išsiversti. Į pagalbą pasitelkite grandininius pjūklus. Greita, kokybiška ir efektyvu.
Gyvatvorių priežiūros priemonės
Jeigu turite savo namą, kiemą ir sodą, tikriausiai juos juosia tvora arba gyvatvorė. Pastaruoju atveju prireiks genėjimo žirklių. Šis įrenginys, skirtas pavienėms šakelėms kirpti, turi trumpus, bet plačius pusmėnulio formos ašmenis. Štai prižiūrėti didelei gyvatvorei jums pravers akumuliatorinės gyvatvorių žirklės. Paprastai komplektacijoje jos turi tiek žolės, tiek krūmų ašmenis. Galiausiai – genėtuvas. Jis skirtas kirpti ir formuoti įvairius krūmus ir gyvatvores. Labai aukštoms gyvatvorėms specialistai pataria rinktis genėtuvą, turintį teleskopinį išskleidžiamą kotą.
