Mokiniai klaidžiojo painiais matematikos labirintais

Šiandien, penktadienį, Utenos Aukštakalnio progimnazijoje prasidėjo tradicine tapusios šešioliktosios matematikos komandinės varžytuvės akademiko Vytauto Statulevičiaus taurei laimėti. Šiose varžytuvėse dalyvauja 5-8 klasių mokiniai bei jų mokytojai, sulaukta ir garbių svečių iš Vilniaus universiteto – prof. habil. dr. Rimanto Rudzkio ir prof. habil. dr. Gintauto Dzemydos.

Kraštietis akademikas Vytautas Statulevičius gimė 1929 metais Bikūnų kaime, Utenos rajone. Garsus matematikas vadovavo Matematikos ir informatikos institutui bei išleido daugiau nei 250 knygų, taip pat parašė daugybę straipsnių ir pranešimų.

Nuo 2000 metų Utenos Aukštakalnio progimnazija pradėjo glaudžiai bendradarbiauti su Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto moksliniais darbuotojais V. Statulevičiumi, G. Dzemyda, K. Kubiliumi, R. Kašuba, E Žaliu ir kitais. Šį graži bendradarbiavimo tradicija neišblėso ir iki šių dienų, galbūt atvirkščiai, ji sustiprėjo, nes kasmet į varžytuves atvyksta vis daugiau mokyklų.
„Jau 16-ąjį pavasarį Aukštakalnio progimnazijoje klega vaikiški balsai. Kasmet sulaukiame nemažai ir svečių iš kitų mokyklų, kurie atvyksta paklaidžioti po matematikos džiungles, drąsiai žengia pirmyn, o šiandien yra pasirengę kovoti dėl dviejų taurių“, – susirinkusiuosius pasveikino Aukštakalnio progimnazijos matematikos mokytoja Audinga Kvaselytė, palinkėjusi dalyviams sėkmingai kopti į matematines aukštumas.
Šiemet į matematikos varžytuves atvyko 18 komandų iš Ukmergės, Zarasų, Anykščių, Rokiškio, Ignalinos ugdymo įstaigų bei gausus būrys mokinių uteniškių: Daugailių, Vyžuonų, Saldutiškio, Leliūnų pagrindinių mokyklų, Užpalių gimnazijos, Rapolo Šaltenio, Vyturių, Krašuonos bei Aukštakalnio progimnazijų.
Mokiniams sėkmės palinkėjęs prof. G. Dzemyda pasidžiaugė, kad varžytuvėse dalyvaujantys jaunieji matematikai varžosi dėl kraštiečio akademiko V. Statulevičiaus taurės. „Kadangi Vytautas Statulevičius buvo uteniškis, džiugu, kad jo vardą garsiname ir šiandien“, – kalbėjo prof. G. Dzemyda.

Pasibaigus varžytuvėms, skelbiame ir prizinių vietų laimėtojus:

I vieta – Utenos Aukštakalnio progimnazija
I vieta – Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazija
II vieta – Ukmergės Dukstynos pagrindinė mokykla
III vieta – Širvintų „Atžalyno“ progimnazija

Autorės nuotr.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas