Gimnazijos kiemelį užtvindė šokėjai, bet šoko ne visi

Minint Tarptautinę šokio dieną pirmadienį Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba surengė nacionalinę akciją „Mano teisė – šokio laisvė“. Dauniškio gimnazijos kieme jungtiniam šokiui – flešmobui – vaiko teisių tema susivienijo kelios dešimtys vaikų, bet šoko ne visi.

Pirmadienį ne tik šios gimnazijos, bet ir kitų ugdymo įstaigų mokiniai buvo kviečiami į Dauniškio gimnazijos kiemelį, kurį jau popiet užliejo muzikos garsai ir pirmieji į šokį įsiliejo grupės „DiaDance” šokėjai. Jie ragino prisijungti kitus paspoksoti atskubėjusius mokinius. Tačiau išjudinti juos nebuvo lengva: vieni sutūpė ant suoliukų ir stebėjo, kas vyksta, treti stoviniavo prie durų.

Kaip sakė Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė, šis renginys, skirtas Tarptautinei šokio dienai, vyko Utenoje, Kaune ir Jonavoje. Paklausta, kodėl pasirinkta Dauniškio gimnazija, vedėja atsakė, kad šioje ugdymo įstaigoje yra propaguojamas laisvas šokis, prie kurio gali prisijungti visi mokiniai. „Čia vaikai gali laisvai reikšti savo mintis ir idėjas bei nebijoti suklysti. Tai buvo idėja skatinti vaikus saviraiškai, atkreipti dėmesį į vaikų teises”, – aiškino I. Gaigalienė. Ji tikisi, kad ši idėja bus tęsiama ir kitais metais, kuomet pavyks pasikviesti ir išjudinti šokiui daugiau mokinių nei šįmet.
Šokių grupės „DiaDance” vadovė Diana Kaziūnienė specialiai šiai akcijai parengė šokio kompozicijas, kurios buvo tinkamos įvairaus amžiaus šokėjams.

Laikraščio „Utenos diena” inf., Linos Narčienės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas